Dwie pary głośników (2.0+2.1) pod TV i DVD

Mavver

New member
Cześć,

mam trochę niecodzienne pytanie, chciałbym tanim kosztem poprawić dźwięk mojego TV.
Obecnie posiadam TV Sony 55xe7005.
Do tego po minijack podpięte głośniki Creative T3100 2.1. I jest nieźle, ale sopranów brak.
W związku z tym chciałbym dodatkowo kupić Microlaby B77 2.0 - podpiąć je bo rozgałęziaczu mini jack do TV - tj. jednocześnie grałyby Creative i Microlaby. Czy może to mieć jakiś nagatywny wpływ na TV bądź same kolumny?

Dodatkowo myślałem o rozbudowie o odtwarzacz płyt audio.
SONY DVPSR-760 HB.

Głośniki Microlab mają dwa wejścia RCA.

search


Jedno to AUX, a drugie PC.

I teraz ważne pytanie:
DVD mogłoby dawac syngnał po HDMI na TV - i nastepnie z TV po minijacku na obydwie pary głośników 2.1 + 2.0
Dodatkowo mógłbym bezpośrednio z DVD puścić sygnał kable RCA do głośników Microlab?


Będzie to działać? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i słowa komentarza.
Dokładając 450zł będę miał odtwarzacz płyt i zestaw do słuchania muzyki, oraz "pseudo" kino domowe z subwofferem, ale bez efektu surround. W moim pokoju brakuje miejsca na ustawienie Kina domowego, oraz moja partnerka jest tez przeciwna nadmiernej ilosci sprzętu. Myślałem wstępnie o Sonym e6100, ale teraz poważnie zastanawiam się nad dokupieniem głośników 2.0 i odtwarzacza DVD. Efekt pewnie dla mnie będzie wystarczający, wszyscy zadowoleni i 450zł vs 1600 :)
 
Do góry