DVi - HDMI

advancedplayer

New member
Witam!
Mam dość nie typowy problem z TV
Posiadam karte graficzną Geforce 8800GT która posiada 2 porty DVI
Pod pierwszy port mam podpięty monitor Yamy a pod drugi port mam podpięty TV Samsunga LE37B651.
Podłączyłem to kablem DVI – HDMI i wszystko działało bez zarzutów!
Jakiś czas temu musiałem odłączyć wszystkie kable od kompa bo robiłem innego i po ponownym podłączeniu kabli nie wykrywa mi w ogóle telewizora!
W opcjach tak jak zawsze miałem do wyboru „klonowanie” tak teraz mam tylko „single” i na liscie nie widać mojego telewizora.
Najdziwniejsze jest to że gdy podłącze TV pod DRUGI port DVI ( czyli ten gdzie miałem monitor ) to TV zostaje wykryty , a gdy podłącze monitor pod ten drugi port DVI ( gdzie był TV ) to monitor również zostaje wykryty. W skrócie pozamieniam kable odwrotnie pod porty DVI to wszystko zostaje wykryte. Stąd wniosek że kabel nie został uszkodzony. Pozostał bym przy tym ale przy tej konfiguracji monitor ma zrypaną rozdzielczość i nie da się tego ustawić. Nie mam już pojęcia o co chodzi:/ zmieniałem soft NVIDIA , robiłem format i nadal to samo....
[FONT=&quot]POMOCY [/FONT]
 

amadeo

New member
advancedplayer napisał:
Najdziwniejsze jest to że gdy podłącze TV pod DRUGI port DVI ( czyli ten gdzie miałem monitor ) to TV zostaje wykryty , a gdy podłącze monitor pod ten drugi port DVI ( gdzie był TV ) to monitor również zostaje wykryty. W skrócie pozamieniam kable odwrotnie pod porty DVI to wszystko zostaje wykryte. Stąd wniosek że kabel nie został uszkodzony. Pozostał bym przy tym ale przy tej konfiguracji monitor ma zrypaną rozdzielczość i nie da się tego ustawić.

Rozumiem, że w tym przypadku masz klonowanie? Może TV jest wyświetlaczem nr 1 a monitor nr 2, wtedy na monitorze będziesz miał powieloną rozdzielczość z TV i pewnie nieoptymalną (zrypaną) dla monitora?
 
Ostatnia edycja:

advancedplayer

New member
Tak kiedy podłącze oba wyswietlacze na odwrót odrazu komp je wykryje. ustawiam na klonowanie i wtedy obraz pojawia sie rownież na monitorze. jak zamienie porty zeby działało to nie ma opocji identyfikacji monitorów ( znika ! )
ale dlaczego na poprzednim i naleznym podłączeniu które wczesniej działało teraz nie działa ! przeczyscilem grafike , porty w kablach i gnizdach wyglądają wzorowo..... nie mam już pomysłów. Pomóżcie ....
PS. Mogę ustawić aby TV oraz monitor pracowały na tych samych rozdzielczościach ale kiedy chce włączyć HD to rozdzielczość na obu ekranach ulega zmianie i nie moge tego odzielić. Pozatym opcji jest mniej przy takim podłączeniu
 
Ostatnia edycja:

amadeo

New member
Czy to oznacza, że zmieniasz kable przy włączonych urządzeniach???
Nie rób tak.
Wyłącz urządzenia. Podłącz kable. Włącz TV, ustaw wejście na HDMI. Włącz monitor. Włącz komputer.
Napisz co się dzieje.
 

neutron1

New member
Mi to wygląda na uwalony jeden port DVI w karcie graficznej,
tzn. port działa ale tylko po analogu.
Nie podłączałeś przypadkiem kabli na włączonym komputerze albo telewizorze ?
Masz podpięty monitor przez DVI czy D-SUB ?
 

advancedplayer

New member
Gdy wykryłem tą usterke to pamiętam że kable odłączałem przy wyłączonym kompie. Używam 2 portów DVI . Uwalony port ? ale wczesniej działało....wypróbuje metode amadeo I zaraz opisze co z tego wyszło
 

advancedplayer

New member
I to samo :(((((
Dodam tylko że kiedyś jak to działało to musiałem najpierw włączyć tryb klonowania i wtedy dopiero mój TV zaświecił. Teraz wygląda to tak jakbym musiał jak zwykle go włączyć w ustawieniach ekranu ale NIE MA GO NA LISCIE WYKRYTYCH URZĄDZEŃ ! Ps monitor działa pod 2 portem DVI wiec jak moze byc spalone ?
 

neutron1

New member
Port DVI przesyła sygnał cyfrowy (HDMI) oraz analogowy (D-SUB)
zależy jakiej przejściówki się użyje.
Może być spalone wyjście cyfrowe a sprawne analogowe dlatego
wykrywa ci monitor a TV już nie wykrywa.
Monitor podłączasz przez przejściówkę DVI - D-SUB czy bezpośrednio ?
 

advancedplayer

New member
"Monitor podłączasz przez przejściówkę DVI - D-SUB czy bezpośrednio ?"
nie użyłem przejściówki kupiłem gotowy kabel HDMI - DVI . Dvi idzie do kompa a HDMI do TV. Na karcie z tyłu mam 3 gniazda 2x DVI oraz wejście jakbym chciał podłączyć TV out zwykły itd.


Sorka zrozumialem ze chodzi ci o kabel do telewizora.
monitor podlaczam przez przejsciowke dvi + d + sub tak jak piszesz wyzej
 
Ostatnia edycja:

neutron1

New member
No to jest niestety tak jak myślałem, masz uszkodzony jeden port w karcie graficznej, nic z tym nie zrobisz, możesz próbować ją wymienić jak jest na gwarancji.

Ps.
Porty czasami siadają, szczególnie w telewizorach.
Nigdy nie podłącza się sprzętu gdy są podłączone do prądu,
wyłączenie pilotem nie wystarczy.
 

advancedplayer

New member
Spróbuje pożyczyć kabel DVI - DVI i podłącze monitor cyfrowo do 2 portu DVI. Jeżeli go nie wykryje to oznacza że masz racje. na gwarancji mam więc jak co to ją oddam. Dzieki wszystkim za chęci !!
 

amadeo

New member
Niekoniecznie któreś złącze DVI-I w karcie graficznej (tj. jego część analogowa lub cyfrowa) może być uszkodzone. Ponoć równie dobrze może to być problem z pamięcią EDID złącza D-SUB w monitorze lub złącza HDMI w TV.

Jakieś wnioski dałoby się wysnuć podłączając do komputera osobno monitor i TV w różnych kombinacjach tj. analogowo i cyfrowo.
 
Do góry