DVI-HDMI brak obrazu Toshiba

adamos666

New member
Witam,
Mam problem z podlczeniem Toshiby RV555DG do komputera. Uzywam kabla DVI-HDMI 5m i nie mam obrazu na TV. Komputer wykryl mi tv, zainstalowal sterowniki a z obrazu nici. Testowalem wszystkie wejscia HDMI, wszystkie tryby (Dual, Clone) na kompie i nici.

Prosze pomozcie.
Pozdrawiam
 

H22

New member
Hej
Sam szukam odpowiedzi, czy to "zabangla". Z opinii jakie wyczytałem, niestety nie, na próbie jaką zrobiłem u znajomego z tośką 37XV550PG też nie działa. Nie znam specyfikacji, ale obawiam się, że tv nie wykrywa "suchego" obrazu z kart DVI, potrzebny jest jednak pełen sygnał HDMI.
Szkoda, że nie można znaleźć jednoznacznej odpowiedzi w tym temacie.
 

LeCzarny

New member
Nie wiem czy to cos pomoze ale na moim soniaczu wykrywa sygnal przez DVI-HDMI bezproblemowo. Moze kabel za dlugi? Rozne teorie sa na temat dlugosci kabla. Pozycz od kogos krotszy kabel i sprobuj, albo zanies sowj kabel do kogos i sprawdze czy dziala. Niestety to tylko gdybanie ale nie zaszkodzi sprawdzic.
 

kowal__

New member
a ja mam inny problem: mianowicie włączam tv, ustawiam na hdmi1 po czym włączam kompa (komputer podłączony jest przez dvi-hdmi). I wszystko fajnie śmiga. Problem zaczyna się, kiedy przełączam tv z hdmi na kablówkę podłączoną przez dekoder do portu cyfrowego. Otóż chcąc wrócić do źródła HDMI zamiast pulpitu komputera widzę jedynie czarny ekran. Muszę wtedy restartować kompa żeby znowu od początku zobaczyć widok z kompa. Ktoś się już z tym spotkał? bo nie czaje zupełnie o co chodzi. Przecież to powinno normalnie działać: wybieram analog: widze analog, wybieram cyfre: widze cyfre, wybieram kompa: widze pulpit.

mam tv toshiba regza 42XV505D
 
Ostatnia edycja:
Do góry