Dvdfab - z dvd na blu-ray

dominikzw

New member
Witam
Mam pewien problem i szczerze mówiąc już nie mam pomysłu co źle robię. Mam film dvd (4,7 gb) posiada on menu. Próbuje ten film przerobić na format blu-ray 25 gb. Wybieram z programu dvdfab (wersja 9.3.1.2) kopiuj - na blu-ray. Wybieram źródło czyli katalog z dvd. Zaznaczam wszstkie pliki który się wczytują, wybieram menu oraz opcje żeby menu było na początku po uruchomeniu. Po przetworzeniu tworzy mi się katalog z filmem blu-ray, jednak gdy uruchomie plik index.bdmv to zamiast menu który powinno się pojawić od razu uruchamia mi się film.
Ktoś z Was może mi poradzić jak prawidłowo zrobić kopie z dvd - na blu-ray, żeby menu było???

dziękuje za pomoc
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
A po co ci ten plik index.bdmv ? na czym masz odtwarzać tą płytę BD ? Ta opcja powstała w tym programie dla tych co mają sporą kolekcję płyt DVD i chcieli by to upchać na dyski BD-R.Same przeniesienie tylko 4,7Gb na płytkę BD-R 25 GB to normalne marnotractwo według mnie.Sam sprawdzałem tą funkcje i działa ok więc nie wiem gdzie problem.
 

dominikzw

New member
W katalogu jar/00000/mam pliki *.png z menu. Na chwilę obecną nie mam nagrywarki blu-ray żeby można było nagrać i sprawdzić na odtwarzaczu. Próbuje to sprawdzić na komputerze i za chiny mi to nie wychodzi. Robię obraz całego filmy do iso, tworzę wirtualny napęd blu-ray. Montuję ten pliko iso do tego napędu. Próbowałem uruchomić z tego wirtualnego napędu zarówno przez media player classic (plik-otwórz bd) oraz przez VLC media player i efekt jest taki sam czyli uruchamia się od razu film bez żadnego menu.
Zainstalowałem windvd, w momencie jak do napędu wirtualnego dodam iso filmu który jest z oryginału (25 gb) to windvd uruchamia i jest menu.
Zrobiłem jeszcze raz kopiowanie z DVD na blu-ray programem dvdfab9 żeby od razu zapisał do iso. Po 42 minutach plik został utworzony. podpisam go pod dysk wirtualny i uruchamiam identycznie przez windvd - dostaje komunikat nieznany nośnik.
Gdy plik index.bdmv uruchomie np. przez media player classic film uruchamia się ale dalej bez żadnego menu.
Więc czy ja coś źle robie w programie dvdfab żeby skopiować z dvd na format blu-ray (wybieram kopiuj - do blu-ray). Szczerze mówiąc już nie mam pomysłu co robię źle ...
dziękuje za pomoc
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Bez napędu Bluray to fakt jest problem ale proponuje sprawdzić płatnym programem Power DVD 16 Ultra , te darmowe mogą nie być w stanie poradzić sobie z menu !!!
 
Do góry