DVD do wymiany - pls help

obses

New member
Dzień Dobry!

Panowie i Panie,
potrzebuje pomocy w wyborze nowego dvd do moje składaka. Działam na:

amplituner: ONKYO TX-SR605
DVD: SONY BDP-S380
TV: LG 42LG7000
LAPTOP: Lenovo ideapad y580
dysk przenośny: SAMSUNG M3 Portable 2TB

Niestety nauczyłem się żyć z tym, że mój ampli nie potrafi puścić sygnału z laptopa na TV (no signal, jakieś kondensatory trzeba wymieniać chyba o_O... no trudno...) Mój TV nie przekaże dźwięku DTS do ampli (bo stary jest, no trudno...)

Tak więc muszę żyć w konfiguracji dysk podłączony do DVD, DVD przez HDMI do TV i przez COAX do ampli - wtedy mam i obraz i dźwięk na odpowiednim poziomie.

Niestety mój DVD już tak bardzo mnie wnerwia, że nie pociągne z nim dłużej. Gdy go kupiłem ze 3 lata temu było w miarę ok, ale teraz 70% filmów albo nie wyświetla napisów, albo nie da się przewijać bo wychodzi do głównego menu, albo w ogóle się nie odtwarza, albo wyłącza się w połowie (i oczywiście nie da się przewinąć do miejsca gdzie się wyłączył...) :x

Dlatego potrzebuje czegoś nowego co:
- odtworzy wszystkie formaty filmów (mkv, divix itp), nie zależy mi na napędzie optycznym bo wszystko puszczam z dysku
- pociągnie film z dysku
- odczyta napisy bez konieczności wtapiania ich w mkv
- wypuści najlepszy możliwy dźwięk do mojego ampli (przez coax lub optyke)
- wypuści dobry obraz na mój TV (1080p, bez 3D)

Wrzuciłem dvd na necie ale jest tego tyle, że nie wiem na co patrzeć - chyba najważniejsze żeby zgrało się z moim ampli, dyskiem i TV - a niestety to trudno stwierdzić po marketingowym opisie...

Pls help:blagam:


PS. chyba że ktoś z Was zna inny sposób na połączenie tych elementów np laptop z pominięciem DVD przy zachowaniu odpowiedniej jakości bez jakiegoś grzebania i wymieniania kondensatorów - również będę wdzięczny za każdy hint!

EDIT: chyba bardziej to powinno być w VIDEO...? ADMIN-przepraszam jeśli tak i pls o transfer...
 
Ostatnia edycja:

BlackC

New member
Tobie jest potrzebny odtwarzacz multimedialny, poczytaj w dziale - Odtwarzacze strumieniowe, odtwarzacze sieciowe, opinie, testy...
 

obses

New member
aaa, no właśnie - odtwarzacz multimedialny; no właśnie taka jest moja wiedza....

Więc potrzebuje własnie odtwarzacza który zagra z resztą zestawu. Czy możemy ten temat tam przerzucić?
 

obses

New member
najtańszym rozwiązaniem i spełniającym twoje wymagania będzie tuner dvb-t np. ferguson t650i

Dzieki. A ten ferguson jak sobie radzi z różnymi formatami (avi, mkv)? Generalnie nie musi być najtaniej tylko żeby dobrze się zgrało z resztą sprzętu.

poczytałem wczoraj troche forum i zastanawiam się czy Mede8er MED600X to nie jest to czego szukam? Jak myślisz?
 

pierwszyy

Member
Dzieki. A ten ferguson jak sobie radzi z różnymi formatami (avi, mkv)? Generalnie nie musi być najtaniej tylko żeby dobrze się zgrało z resztą sprzętu.

poczytałem wczoraj troche forum i zastanawiam się czy Mede8er MED600X to nie jest to czego szukam? Jak myślisz?

poradzi sobie, zawsze możesz kupić go przez net, sprawdzić i odesłać w ciągu 14 dni jeśli nie będzie ci odpowiadał
tu pierwszy z brzegu test tego tunera -> Test tunera Ferguson Ariva T650i
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Nawet nie myśl o tym badziewnym Fergusonie.Bież Mede8ra i się nawet nie zastanawiaj.Tym Mede8rem odtworzysz wszystkie dostępne pliki,z obrazami iso włącznie, i co sobie tylko zapragniesz.
Ten tuner od Fergusona to się nadaje doskonale jako tuner DVBT.Reszta to gadżet,nawet dts-u nie odtworzy.
 

obses

New member
Panowie, bardzo dziękuje za opinie. Więc na pewno będzie to mede8er.

Jednakże apetyt mi rośnie w miare jedzenia i chciałbym żeby ten sprzęt ze 4 lata u mnie pograł. Czy warto zamiast mede8er 600 dopłacać do 800tki (lub do 1000, choć tu już cena jest konkretna)? Czym one się tak naprawde różnią?
 

pierwszyy

Member
Jeśli potrzebujesz sprzęt z obsługą czytania obrazów bd iso plus napisy plus 3d i jeszcze po sieci bezprzewodowo to na pewno lepiej sprawdzi się mede8r, natomiast jeśli wystaczy ci odtwarzanie plików mkv, divix z napisami z dysku podpiętego przez usb to wystarczy do tego ferguson... i 500zł lub więcej w kieszeni... wg tego co napisałeś w pierwszym poście, kupno mede8ra to jak "strzelanie do muchy z armaty"
 
Do góry