DVB-T vs DVB-S. Czy jest sens instalować antenę satelitarną?

przemko77

Well-known member
Bez reklam
na bieżącą chwile chyba nie warto w TV -Sat inwestować?

Dlaczego ? Przekaz satelitarny jest nadal głównym sposobem odbioru i nie szybko to się zmieni ,łącza światłowodowe są drogie i dostępne w dużych aglomeracjach ,światłowód do małych miejscowości nie trafi nawet za 30 lat

Kwestia anteny - tradycyjna może i szpeci .Na zachodzie modne są anteny panelowe są łatwe do ukrycia i wyglądają bardzo estetycznie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie koniecznie.
Teraz z poziomu Androida masz dostęp do liku tysięcy streamowanych telewizji świata. I masz takie, których nie sięga satelita.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Dlaczego ? Przekaz satelitarny jest nadal głównym sposobem odbioru i nie szybko to się zmieni ,łącza światłowodowe są drogie i dostępne w dużych aglomeracjach ,światłowód do małych miejscowości nie trafi nawet za 30 lat

Kwestia anteny - tradycyjna może i szpeci .Na zachodzie modne są anteny panelowe są łatwe do ukrycia i wyglądają bardzo estetycznie

Nie chciałem tu mieszać polityki ale widzę, że bez tego się nie da. Południe Polski to nie pępek świata i nie wypadkowa reszty kraju. Mieszkam na wsi i światłowód mam bezpośrednio w domu. Każdy kolejny budowany - rownież. Znam wsie gdzieś na Podlasiu, gdzie sytuacja wygląda podobnie. Ale tam samorządy wiedzą jak czerpać kasę z dotacji unijnych bo nie są pisiorskie. Zacznijcie wybierać ludzi myślących a nie krzyczących to i wam się poprawi.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja ładnych kilka lat temu na etapie budowy/remontu zaplanowałem satelitkę oraz tv naziemną. Poprowadziłem więc niezależne okablowanie do wszystkich pomieszczeń, by nie było widać kabli. Dziś kompletnie lub prawie kompletnie nie włączam satki (tylko TVN Turbo oraz Nat Geo). Z DVBT mam 34 kanały. Dziś już bym nie instalował, satki ale jest, to szkoda demontować.
 
Do góry