Duży telewizor do oglądania z 5 metrów, prośba o pomoc w wyborze

turbo7

New member
Cześć, ma na imię Marcin i stoję przed wyborem nowego telewizora, dlatego zwracam się o pomoc do fachowców :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 42m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4,5 - 5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2+1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na Wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Od bocznej strony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 8 letni Panasonic 50AS650e oraz projektor OPTOMA HD141X około 90 cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Bez specjalnych wymagań, na pewno minimum 100HZ
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Filmy z netflix, disney itp. oraz TV satelitarna
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Kino domowe lub zestaw stereo
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Około 4 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, sport, YouTube
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak – głównie PC wieczorami, w przyszłości ps5. Filmy raczej w 80%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami, ale zdarzają się mecze w dzień
17. Preferencje co do wielkości? 85 cali, ale w grę wchodzi TCL 98P745
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Smużenie w sporcie, przejaskrawione kolory, wolę stonowane jak w projektorze.
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Kwota 10 k przy zakupie 98 TCL, jeśli 85 to w granicach 8,5 tysięcy.
22. Posiadam rolety zewnętrzne, także jest możliwość całkowitego zaciemnienia wnętrza.

Jak widać, do tej pory użytkuję 8 letniego Panasonica 50 cali oraz projektor Optoma hd141x, który wyświetlam z odległości 3,5m na rozsuwanym ekranie w około 90 calach. Wolałbym jednak zainwestować w większy telewizor i pozbyć się projektora i tak się zastanawiam czy kupić lepsze jakościowo 85 cali czy tego TCL 98p745. Odległość w nowym domu spora, bo od ściany z tv do ściany z kanapą to 5,8m. Wiadomo, trochę odejdzie tv od ściany i kanapa też będzie odsunięta, ale dalej jest to odległość min 4,5m. Pytanie czy z takiej odległości postawić po prostu na rozmiar, bo i tak nie zauważę za wielu szczegółów z 85 cali? Nie jestem jakimś maniakiem jakości, wiem, że tv i tak będzie dużo lepszy niż mój obecny Panasonic i pewnie ten projektor. Nie jestem jakimś maniakiem jakości, oledy widziałem tylko w sklepie i robią wrażenie, ale mówię, zabójcza jest chyba ta odległość do tv w moim przypadku i dlatego chciałbym, żebyście mi coś doradzili, w co Wy byście poszli będąc na moim miejscu. Można w ogóle gdzieś obejrzeć tego TCL 98 w sklepach stacjonarnych? Mieszkam w Głogowie, dolnośląskie, mogę dojechać do Wrocławia albo Poznania, chyba że ktoś ma go w domu i byłby życzliwy za dobrą flaszkę go zaprezentować :) Pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam go (98") i jest ok. Za te pieniądze, nie ma się nad czym zastanawiać.
Mam też wysoki model Oleda i ML, wiadomo, lepsza jakość, ale jak przychodzi do oglądania, to wybieram 98".
Do 5m, nie ma się nad czym zastanawiać. Oglądać, korzystać, a nie szukać miodu ; )
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też uważam , że wybór na 98"
Masz dwa modele w zakresie
  • 98P475 za 9399 zł
  • 98 Qled C 655 dla członków forum za 11.000 - nowy model ( kosztuje 13.000)
Plus do każdego dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł .
Kilka osób kupiło w Twojej okolicy ale tylko sami mogą się zadeklarować.
Ale też potwierdzam, w tej klasie świetny model.


Przy 85"
  • 85C805 za 7799 zł
  • 85C845 - za 8399 zł
  • 85C855 - za 8999 zł
  • 85C635 - za 7599 zł
  • 85P745 - za 5899 zł
Plus pakiet do każdego dodatkowo, plus montaż i dostawa.
 
Do góry