duza ilosc bledów na kanałach TVP1 HD TVP2 HD

arti804

New member
witam nie wiem czy to jest jakiś powszechny problem ale u mnie na 2 kanałach HD czyli tvp1 i 2 strasznie obraz się krzaczy najczęściej wieczorami bez względu na pogodę, natomiast na innych kanałach typu polsat tvn itd jakość jest ok (siła- 100, jakość 100). Mam antenę na balkonie kablem dociągniętą do 1 tv (samsung) i do tego zasilacz wzmacniacz antenowy. dodam 2 zdjęcia z diagnostyki w tv które mówią o całym problemie,jeśli mógłby mi ktoś pomoc doradzić co zrobić byłbym bardzo wdzięczny



nie wiem czemu nie mogę dodać załącznika ze zdjęciami ale jak to wyjaśnię to dorzucę 2 zdjecia
 

digitalus

Banned
Witam
Nadajniki nadaja z rozna moca .Miejsce nadajnika mux1 ,mux2 , mux3 moze byc inne.W tym przypadku trzeba dokladniej ustawic antene w kierunku nadajnika ktory nadaje z mniejsza moca.
Telewizja Cyfrowa DVB-T w Polsce - Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T. Nadajniki, kanały HD, tunery i dekodery DVB-T.
Zalezy gdzie mieszkasz.Jesli jakosc i poziom sygnalu jest niski z nadajnika z ktorego odbierasz tvp1 hd i tvp2 hd mozesz sprobowac zmienic ustawienie anteny.
Jesli odleglosc od nadajnika jest mala to mozna odlaczyc wzmacniacz i podlaczyc tylko symetryzator przy antenie.NA koncu kabla zwykla wtyczke antenowa.Wzmacniacz bardzo czesto nic nie daje.Jesli moc nadajnika jest duza to wzmacniacz moze spowodowac przesterowanie sygnalu i zamiast poprawy bedzie pogorszenie jakosci sygnalu.

Ciekawy test anten nizej
https://www.youtube.com/watch?v=c9ag4IzXycg
 
Ostatnia edycja:

arti804

New member
aaa ok dzieki za rade nie wiedzialem :)sprobuje pokombinowac antena :) a da sie tak ustawic antene by jakosc HD programow byla wystarczajaca do ogladania bez przycinanaia obrazu i jednoczesnie odbieraly inne kanaly jak wlasnie polsat czy tvn bo tylko te ogladam wsumie i brakuje mi tej 1 i 2 w HD do kompletu :)
 

arti804

New member
załączam zdjęcia
z tvp 1 hd i 2 hd
jak i z polsatu
 

Attachments

  • 6211420600_1399656878.jpg
    6211420600_1399656878.jpg
    55,9 KB · Wyś: 2252
  • 8331946700_1399656875.jpg
    8331946700_1399656875.jpg
    50,6 KB · Wyś: 2028

digitalus

Banned
Na pierwszym zdjeciu jakosc sygnalu wynosi 0.Dziwne ze cos odbierasz.Powinno byc przynajmniej 20%.Jakosc sygnalu jest najwazniejsza.Zmien troche ustawienie anteny aby pojawila sie jakosc sygnalu.
Wzmacniacz powoduje tylko wzrost poziomu sygnalu ale jesli nie bedzie jakosci to nie bedzie tez satabilnego obrazu tylko kolorowe kwadraty.
 
Ostatnia edycja:

hans2

Banned
mialem kiedys taki sam problem i u mnie to bylo spowodowane kablami.
w jednej peszli szlo 5 tanich kabli do tv.
wymienilem antenowy i hdmi na lepiej ekranowane i problem znikl.
oczywiście u ciebie to moze byc cos innego.
 
Do góry