Dune HD TV 101, 201, 301

n4k5

New member
Prawdopodobnie nikt, może za wyjątkiem wersji 101, która jest w dystrybucji od niedawna. Sam czekam na 301, opóźnienie podyktowane prawdopodobnie "przemodelowaniem" prototypu 301. Jedna rzecz w 301 mnie niepokoi - możliwe, że został usunięty optyk i wifi. Ten model jest jak chorągiewka na wietrze, co chwilę się coś zmienia.
 
Ostatnia edycja:

pldeczek1

New member
Witam Ja posiadam 101 i muszę powiedzieć że kupiłem go tylko dlatego że cena była dobra 350zł z wifi
Bałem się tego 1 wejścia USB ale nie potrzebnie bo podpoiłem USB HUB-a i na szczęście działa zrobiły się 3 wejścia USB i dwa czytniki kart pamięci (W SYSTEMIE WIDZI JAKO 5 OSOBNYCH URZĄDZEŃ
)
tak że problem 1 wejscia USB z głowy
Ogólnie jestem zadowolony odtwarzanie filmów FULL HD naprawdę dużych plików np 15GB nie stanowi żadnego problemu żadnych przycięć czy gubienia klatek idzie pięknie i płynnie
Najważniejsze że obsługuje ścieżki dźwiękowe DTS-HD MA 7.1 i Dolby True-HD też bez żadnych zająknięć
myślałem też że tych wyjść z tyłu trochę mało 1 HDMI brak optyka i innych
ale kto ma amplituner z obsługą HDMI to inne wyjścia mu nie potrzebne bo niby do czego 1 kabelek i wszystko jest jak należy

Ale jest jedna rzecz która mnie irytuje i nie potrafię zrozumieć tego osła (jak bym go dorwał to ... ) który to projektował mianowicie dlaczego wejście usb zrobione jest z przodu a nie z tyłu urzadzenia przez co sterczy ten kabel ale jakoś to przeboleje

aha Pilot dosyć fajny ale zasięgiem i kątami nie grzeszy chyba ze baterie jakieś do kitu mam ale nie zmieniam bo mam pilota Harmony one i na tym jest ok
 
Ostatnia edycja:

webpiotr

New member
Dostępność Dune TV 301 - ponoć koniec stycznia 2012... takie informacje podał mi jeden ze sklepów internetowych...czekamy...
 

n4k5

New member
Niestety, termin dostępności 301 został zmieniony - koniec lutego/początek marca. Poirytowanie sięga zenitu, chyba czas złożyć własne HTPC.
 

kruk2010

New member
Dune 101. Prosba o pomoc!

Witam. Mam problem z moim odtwarzaczem Dune101. Sytuacja wyglada mianowicie w ten sposób ze gdy odtwarzany jest film z dzwiekiem dts-hd, i pojawiaja się strzaly z broni lub wybuchy itd. dźwięk zanika, aby go przywrócić musze przewinac chodzby 1s lub zmienic ścieżkę dzwiekowa. (takie problemy nie sa regula , to zalezy od filmu, niestety coraz czesciej mi się one przydarzaja) Testowałem pliki wazace po 40, 30. 20GB z rozna specyfikacja i nie mogę się dopatrzeć zadnych powiązań żeby odnieść się do występującego bledu.Problem nie wystepuje przy odtwarzaniu dźwięku DTS. Być może ktos się już spotkal z taka sytuacja i wie jak rozwiazac ten problem, był bym bardzo wdzieczny. Pozdrawiam
 

Soryu

New member
Bez reklam
To chyba jest ten problem z dźwiękiem hd, o którym trąbią na zachodnich forum - ma go dune tv-101 i tv-301. Podobno niedługo ma się pojawić nowy firmware, który naprawi to.
 

bithmore

New member
Czy ktoś się posiada model 301 i ma podłączone urządzenie do routera/switcha 1Gbit?

Ja tak mam i do dune 301 podpiąłem dysk 2.5 cala zewn. przez USB i jak zgrywam filmy z i na urządzenie to mam transfery 10-12MB/s czyli to co oferuje sieć 100Mbit a nie 1000Mbit (wiem, że są ograniczenia samego dysku podłączonego przez USB, ale na pewno transfery powinienem mieć ponad 20MB/s).
Nie wiem co mogę zrobić. Kabel i router mam ok, bo jak odepnę kabel sieciowy od dune i chociażby wsadzę do laptopa to pomiędzy PC i laptopem osiągam transfery dużo lepsze 40-50MB/s.

W opcjach dune 301 nie widzę nic poza tym, że wybrałem sieć na kabelku a nie wifi...
Co mogę z tym fantem zrobić? mógłby ktoś powiedzieć czy komuś chodzi sieć szybciej?
Sprawdzałem przez SMB i FTP.
 

kruk2010

New member
dune 101

Witam. Czy ktos ma moze informacje na temat chociazby przyblizonej daty pojawienia sie najnowszej wersi firmware dla dune 101,201,301. Na zagranicznych forach ciezko uzyskac ta informacje. Bez tego oprogramowania ktore ma naprawiac bledy z dzwiekiem, nie da sie normalnie uzytkowac tego odtwarzacza. Pozdrawiam
 

bithmore

New member
Pojawił się nowy firmware do 301... ciekawe czy poprawia błąd z dźwiękiem, ktoś juz testował?
Na stronce nie ma o nim informacji co zmienia..
 

kruk2010

New member
dune

Pojawił się nowy firmware do 301... ciekawe czy poprawia błąd z dźwiękiem, ktoś juz testował?
Na stronce nie ma o nim informacji co zmienia..

Nie licz na to. Sprawdzalem na swojej 101. Jak dla mnie to jest calkowita olewka klijenta! Ja juz podziekowalem firmie dune, nie mam zamiar czekac kolejnych kilka miesiecy na cos co sie i tak nie pojawi , sprzedaje ten bezuzyteczny badziew, ktos sobie wezmie do przegladania zdjec. Pora kupic cos innego. Pozdrawiam
 

Soryu

New member
Bez reklam
Nie licz na to. Sprawdzalem na swojej 101. Jak dla mnie to jest calkowita olewka klijenta! Ja juz podziekowalem firmie dune, nie mam zamiar czekac kolejnych kilka miesiecy na cos co sie i tak nie pojawi , sprzedaje ten bezuzyteczny badziew, ktos sobie wezmie do przegladania zdjec. Pora kupic cos innego. Pozdrawiam

Bez przesady z tą bezużytecznością - błędy dotyczą tylko hd audio (dts-ma i truehd), a ten dotyczący dts podobno wyeliminowała ostatnia beta fw.
 

kruk2010

New member
Bez przesady z tą bezużytecznością - błędy dotyczą tylko hd audio (dts-ma i truehd), a ten dotyczący dts podobno wyeliminowała ostatnia beta fw.


Wlasnie dla dts-ma zrezygnowal z odpalania filmow przez laptopa,i zakupilem 101. Pieniadze wyrzucone w bloto. Ale juz sprzedalem ten chlam. A jak slyszales ze "podobno" problem zostal rozwiazany to daruj sobie takie wypowiedzi aby nie wpowadzac ewentualnie zainteresowanych osob w blad. Zdazylem zrobic aktualizacje przed sprzedaza , no i co? No wlasnie , to samo! Osoby intersujace sie tym watkiem zapraszam do zajrzenia na zagraniczne forum, tylko tam jest szansa aby dowiedziec sie czego kolwiek sensownego a nie sluchanie gdybania malo zorientowanych w tym temacie osob .
 

Soryu

New member
Bez reklam
To właśnie z zagranicznego forum:

HouseofMu
Member
Join Date: Jul 2000

no, they can read all forms of audio tracks, but each type has its own issues.

Using HDMI connection to an AV amp:

TrueHD = stereo
dts hd = audio dropouts at peak bitrates
dts - frequent tiny dropouts (this seems to have been cured in last beta)

They seem to be in no rush to push out a beta with these fixed, but instead concentrate on redesigning the apps structure and other non essential (to me anyway) things.

Nothing better than a spare room media streamer until audio sorted.

PS. network (wired) streaming ability is the best I've ever used thou!


Dune TV101/301 Q&A Thread part 2 | AVForums.com - UK Online - Page 15
 

kruk2010

New member
Nastepnym razem przeczytaj co pisza inni uzytkownicy, najlepiej nie uzywajacy slowa "wydaje sie", :"dts - frequent tiny dropouts (this seems to have been cured in last beta)", inna sprawa ze to byl jeszcze inny broblem. A pod spodem post(z watku ktory sam podeslales)osoba ktorej sie nic nie wydaje, tylko uzytkuje 101:

I just tried a TrueHD Blu-Ray (Kung Fu Panda 2), and got the same type of failure as DTS-HDMA.

At the beginning of the movie when the audio is light it works fine - Receiver reports Dolby TrueHD 7.1.

During the first fight sequence (in the music village), the audio drops out several times. There is also an odd mode were the dialog track disappears but the music is fine. There is also a mode were random bits are sent to the receiver and a staticky squealing sound comes out of the speakers. Fortunately it is not loud or I would worry about speaker damage.

DTS-MAHD is the same way. With Alvin and the Chipmunks, Chipwrecked, the sound works fine for the quiet parts, and drops out for the exciting parts. Arghh.

This is definitely an audio only problem. The video is perfect - I have never seen a glitch, and the system only rarely reports buffer underruns on my network/NAS setup (maybe 2 for an entire 2hr movie).

If you own a 101/301 please report this but to Dune-HD.com their online support system makes it very easy.
 

Soryu

New member
Bez reklam
Napisałem "wydaje się", ponieważ na tamtym forum wydaje im się, że w przypadku dts (zwykłęgo dts) problem został rozwiązany w ostatniej wersji beta fw. Natomiast w przypadku hdaudio (dts-ma, truehd) nadal są problemy (takie czy inne), o czym też napisałem, i o czym oni też napisali (Twój cytat), więc w zasadzie to nie wiem jaki jest Twój zarzut względem mnie.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Witam,
odkopię temat, rozważam zakup dune hd 101/301, oprócz odtwarzania mkv, zależy mi bardzo na youtube w hd, najlepiej z możliwością zalogowania do mojego konta i pobrania ulubionych, historii, itp.
Pytanie dla posiadaczy jak wygląda sprawa z youtube ?
 
Do góry