Dualshock 3 i ładowarka USB

Kaszan

New member
Czy ktoś z Was orientuje się czy można ładować pady przy pomocy ładowarki do komórki z usb? Czy ładowanie w ten sposób może uszkodzić pada lub ładowarkę? Output ładowarki to 5.0 V i 700 mA.
 

1stmadafaka

New member
Można, ja ładuję czasem kablem usb-miniusb z lapka, czasem ładowarką od odbiornika gps i jest ok. Z tego co wiem układy stabilizujące ładowanie/rozładowanie są w padzie.
 

debeef

New member
Bez reklam
ja notorycznie ładuję pada na pc i też się nic nie dzieje także nie sądze by były jakieś problemy
 

Kaszan

New member
Na każdym USB 500 mA? Mam ładowarkę do Xperii i wyraźnie napisane na niej jest Output 700 mA. Jest to na pewno ładowarka USB, ma nawet odłączany kabelek:) sam z lapka też ładowałem pady ale jestem ciekawy jak jest właśnie z ładowarką.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Maksymalnie 500 mA.

Coś mi się wydaje, że nie bardzo wiemy o czym mówisz: ładowarka USB?
Pewnie jest podłączana normalnie do sieci 220V więc ja bym raczej uważał.

Pozdrawiam,
 

Kaszan

New member
Tak, podłączana do sieci ładowarka do telefonu, z tym ze zbudowana jest tak, że jest kostka i do niej podłącza się kabelek, zakończony złączem (wtykiem?) usb. Z drugiej strony jest zlącze miniUSB, które normalnie podłącza się do komórki ale do pada oczywiście też pasuje. Kabelek ten służy też do przesyłu danych np z kompa. Na kostce widnieje napis 5.0 VDC , 700mA.

Znalazłem w necie takie urządzenie:
http://kotaku.com/5099527/sony-to-release-official-dualshockheadset-charger
dlatego zastanawiam się czy nie można po prostu użyć ładowarki do telefonu.
 

cyber78

Member
Bez reklam
Czy ktoś z Was orientuje się czy można ładować pady przy pomocy ładowarki do komórki z usb? Czy ładowanie w ten sposób może uszkodzić pada lub ładowarkę? Output ładowarki to 5.0 V i 700 mA.


Kontroler DualShock3 standardowo ładowany jest z portu USB konsoli.
Standard USB1.1/2.0 określa napięcie pracy na 5V+/-5% czyli od 4,75V do 5,25V. W USB2.0 wprowadzono standard portu low-powered dla którego dolna granica wynosi 4,4V. Podstawową jednostką obciążenia jest 100mA, i maksymalnie można użyć 5 jednostek, co daje 500mA maksymalnego obciążenia prądowego.
W związku z tym, że kontroler jest zgodny ze standardem USB1.1/2.0 można go bezpiecznie ładować np. z PC.

Do standardu USB2.0 dodano Battery Charging Specification (ostatnie odświeżenie z 23.09.09) rozszerzenie dotyczące ładowania urządzeń przez port zgodny z wtyczką mikroUSB. Urządzenie te mają elektronikę która pozwala użyć tego portu do wymiany danych zgodnie ze specyfikacją USB2.0 i ładować baterię wewnętrzną z ładowarki sieciowej.
Umożliwia on ładowanie prądem 1500mA (max 1800mA przy 5,25V).

Twoja ładowarka ładuje prądem 700mA, i ma końcówkę miniUSB - czyli jest to ładowarka sieciowe zakończona portem zgodnym z miniUSB tylko wyglądem - nie ryzykowałbym jej użycia do pada DS3.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Z mojego posta tak wnioskujesz i z tego?

Twoja ładowarka ładuje prądem 700mA, i ma końcówkę miniUSB - czyli jest to ładowarka sieciowe zakończona portem zgodnym z miniUSB tylko wyglądem - nie ryzykowałbym jej użycia do pada DS3.

No to gratulacje :eek:k:

Pozdrawiam,
 

cyber78

Member
Bez reklam
Czyli w krótkich żołnierskich słowach:

MOŻNA

co napisałem w swoim 1 poście ;-)

Czyli jak ładujesz przez port USB w konsoli lub w PC to masz 500mA i 5V. Bateria zamontowana w padzie zasila go prądem 300mA i napięciem 3.7V. Elektronika w układzie ładującym pada została skalibrowana, aby obsłużyć takie parametry pracy.
Zapewne odpowiednio obniża prąd ładowania z tych 500mA aby skutecznie naładować baterię i jednocześnie zachować jej parametry na wiele cykli rozładowanie/naładowanie.

Podłączając pada po zasilacz sieciowy z prądem 700mA przekraczasz aż o 40% znamionowe parametry.
Naładuj akumulator samochodowy dużym prądem - efekt będzie taki, że czas ładowania się skróci, ale jego żywotność również.

Czyli w krótkich żołnierskich słowach:
TAK da się naładować pada zasilaczem sieciowym od komórki, ale czas pracy baterii w padzie ulegnie zmniejszeniu.
Czyli zdecydowanie odradzam.
 
Ostatnia edycja:

ikip

New member
witam - trochę odkopię - i zapytam
a co powiesz na 5,5 V i 500 mA +\- 50 mA
wygląda że się na tym trochę znasz :)
tak zastanawiam się czy te 5,5 V to nie za dużo ( ale z 2 strony to tylko 0,25 więcej, niż akceptowane odchylenia)
------------
pytam akurat o taką ładowarkę, gdyż taką posiadam, i tak się zastanawiam, nieco ułatwiłoby to sprawę ładowania
 

cyber78

Member
Bez reklam
To gorzej niż w przypadku z początku wątku, tam napięcie było odpowiednie, tylko maksymalny prąd większy.
U ciebie większe jest napięcie o 0,5V czyli o 10%, to tak jakbyś w domu miał 253V w gniazdku zamiast 230V.

Jest szansa, że układ obcinający napięcie na wejściu sobie poradzi, ale ja bym nie ryzykował żywotnością pada za 190zł.
 

Thorand

New member
To teraz taki temat. W scianie jest gniazdko prądowe USB. Pobiera 230V i oddaje 5V max 500mA.

Katalog

Kontroler Dualshock zwyczajnie nie wykrywa ladowania. Podłączony pod gniazdko - nie reaguje.
Pomoc?
 
Ostatnia edycja:
Do góry