Dual gaming w których TV?

kornknot

New member
Witam! Mam pytanie, ponieważ nigdzie w sieci nie mogę znaleźć na ten temat informacji.
Czy jakieś firmy prócz LG i Philipsa mają zamiar wypuścić w tym roku telewizory wyposażone w technologie 3D to grania na konsoli w dwie osoby na osobnych ekranach dzięki specjalnym okularom? Bo wiem, że pierwsze wpadło na ten pomysł Sony, ale oni zrobili tylko 24 calowy telewizor dedykowany playstation i nic więcej o tym nie słyszałem. Philips ma funkcję Dual gaming, LG dual play, a inni producenci?
Pytam dlatego, że planuje zakup telewizora a możliwość grania w ten sposób bardzo mi się podoba. I nie chciał bym ograniczać się do dwóch producentów.
Jeśli ktoś ma jakieś info to prosił bym o podzielenie się:) z góry dzięki!
 

kornknot

New member
Niestety widzę, że nikt nie wie. Zresztą się nie dziwie, bo sam nie mogłem tego namierzyć.
Ale mam inne pytanie - próbował może ktoś już grać na philipsie lub lg w ten sposób? Ile gier skaluje odpowiednio obraz a w ilu są jakieś zakłócenia i rozciągnięty obraz? Warto się tym zainteresować?
 

qweluke

New member
ja mam w domu wii, zobacze dziś kilka tytułów jak to wygląda i dam znać.
xboxa będę miał dopiero w weekend ale sam jestem ciekaw efektów.. :)
 

luc77

New member
Philips PFL 42" 7606 którego używam tylko do konsol ma Dual Gaming jak i świetny pasywny tryb 3D , dochodzi jeszcze do tego rewelacyjny Ambilight . Bardzo polecam ten TV.
 
PHILIPS 40PFL 8606K

DUAL VIEW

Hm... według mnie tylko średnio niestety!

Grać się da i jest fajnie bo każdy ma niby swój obraz, dlaczego niby bo - podczas grania we dwóch obraz przenika i minimalnie widać obraz drugiego gracza i dlatego jest to według mnie niedopracowane.
Najbardziej jest to widoczne podczas ciemnych obrazów w grach ale i przy jasnych jest to widoczne.

Efekt 3D (okulary aktywne) w grach i filmach natomiast jest super - polecam, ogląda i gra się świetnie.

pzdr.
 

jery--

New member
Bez reklam
Ja mam "pasywnego" 47" PFL7606 i według mnie nie jest tak źle jak u Patryk-1980. Przenikanie jest, ale tylko na bardzo ciemnym (czarnym) tle i mi to wcale nie przeszkadza. Większym mankamentem dla mnie jest rozciągnięty, lub spłaszczony obraz, ale to nie wina TV tylko producenci gier traktują ten tryb jeszcze po macoszemu i nie dają odpowiedniej opcji formatu obrazu pod ten tryb. Ale ponoć są już gry które w pełni obsługują ten tryb - info z innego forum z zeszłego roku:

"jakie gierki dostały ten patch?

MotorStorm Apocalypse, Gran Turismo 5, Killzone 3 i Super Stardust HD. Ma byc dopiero dostepne 13 listopada. Resistance 3 nie ma na liscie.

Info stąd: http://www.3dtv.com/...ming-nov-13.php "

Na razie grałem w tym trybie w Black Opsa i MW3.
Jeśli gracie od czasu do czasu we dwójkę na jednej konsoli to według mnie warto mieć TV z takim dodatkiem.
 
JERY

"Przenikanie jest, ale tylko na bardzo ciemnym (czarnym) tle i mi to wcale nie przeszkadza"

U mnie jest tak samo ale myślałem że w ogóle obraz nie będzie przenikał :(
Oczywiście kupując ten TV kierowałem się jakością obrazu i tym że ma "prawdziwe" FULL HD podczas oglądania filmów 3D a nie "okrojone" a w/w Dual View był dodatkiem który nie był dla mnie jakoś ważny :) ale dobrze że jest. W gre Killzone 3 grało się dobrze z kolegą :)

pzdr.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
dual gaming moża odpalić na każdym TV pasywnym, wymieniając soczewki w jednym okularze "pomiędzy okularami'" - "L" "R" i "L" "R" zamienić na "L" "L" i "R" "R". Potem odpalić gre w dzielonym ekranie a w tv odpalić 3D w trybie Side-by-Side
 

jery--

New member
Bez reklam
U mnie jest tak samo ale myślałem że w ogóle obraz nie będzie przenikał :(
Oczywiście kupując ten TV kierowałem się jakością obrazu i tym że ma "prawdziwe" FULL HD podczas oglądania filmów 3D a nie "okrojone" a w/w Dual View był dodatkiem który nie był dla mnie jakoś ważny :) ale dobrze że jest. W gre Killzone 3 grało się dobrze z kolegą :)

pzdr.

Napisałem post ze swoją opinią bo z twojej wynikało że ta opcja jest totalnie z chrzaniona i do kitu, a ja mam odmienne odczucie.
Oczywiście mógłbym mieć TV bez tego jak i bez 3D, bo to też jest tylko bajer nie mający nic wspólnego z wrażeniem trójwymiaru jaki widzimy na własne oczy, niezależnie czy w "prawdziwym" FULL HD, czy nie, ale jak pisałem, lepiej mieć jak już jest taka możliwość. Raz na miesiąc coś się oglądnie z ciekawości ;). Tak samo jest u mnie z Dual View, jak od czasu do czasu jak ktoś wpadnie to się popyka.

dual gaming moża odpalić na każdym TV pasywnym, wymieniając soczewki w jednym okularze "pomiędzy okularami'" - "L" "R" i "L" "R" zamienić na "L" "L" i "R" "R". Potem odpalić gre w dzielonym ekranie a w tv odpalić 3D w trybie Side-by-Side

To czemu LG tylko o niektórych swoich pasywnych modelach pisze że mają tą opcję?

pozdrawiam
 

barteknowack

New member
Bez reklam
To czemu LG tylko o niektórych swoich pasywnych modelach pisze że mają tą opcję?

a PR, o to chodziło, żeby tą "super technologię" sprzedawać tylko z najlepszymi odbiornikami. Nie wiem jak ma się sprawa od strony technicznej, ale myślę że różnic nie ma bo to zależy od gry, jak będzie działać w trybie dzielonego ekranu.

Cały myk właśnie polegał na wymianie jednej soczewki między okularami ;) Tam, gdzie LG zrobiło to za nas, dodaje właśnie dwie pary odpowiednich okularów i obtrąbia to DualGaming Ready :)
 

jery--

New member
Bez reklam
Tak właśnie "na zdrowy rozum" powinno być, ale gdzieś czytałem że jakieś różnice jednak są i dlatego pytałem.

pozdrawiam
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Tak właśnie "na zdrowy rozum" powinno być, ale gdzieś czytałem że jakieś różnice jednak są i dlatego pytałem.

pozdrawiam

Z materiałów nagranych na targach IFA gdzie było pierwszy raz to pokazywane to widać że głównie gra musi mieć tryb over/under lub side-by-side, a przełączanie w tryb dual play odbywa się za pomocą pilota - czyli pewnie pilot ma zaprogramowany odpowiedni skrypt. No i okularki - to te różnice :)

Jakby się postarali to mogliby wprowadzić funkcję nie tyle DualPlay co DualView, co umożliwiałoby np oglądanie dwóch kanałów (albo obrazów z dwóch źródeł) na tej samej zasadzie na współdzielonym ekranie.
 
Ostatnia edycja:

kornknot

New member
To, że to jest bardzo prosta technologia to wiem, tylko ze sam sobie w domu tego nie przelacze jesli telewizor nie ma takiej funkcji przeciez.
Dlatego dziwi mnie, ze zaden z producentow procz w/w dwoch tego jeszcze nie wprowadzil. A z tego co widziałem w testach to srednio to wychodzi, ale moze powstana gry ktore ten tryb wykorzystuja. Bo to przeciez zaden problem, tylko nikt na razie na to nie wpadl chyba i efekt jest taki ze sa rozciagniete obrazy i widac ekran drugiej osoby:/
Nie rozumiem tego, przeciez pelno gier korzysta z coopa na podzielonym ekranie i ma mozliwosc wyswietlania obrazu 3d, czemu po prostu nie zrobic dodatkowego trybu 3d coop?
 

PiotrasPl83

New member
Witam, jam mam Philipsa 47 pfl 7656 i właśnie z tej opcji często korzystalem przy okazji grania COD Black Ops z kumplem po sieci i przyznam że jedynym problemem dla mnie był dźwięk a nie kłopoty z przenikaniem, bo akurat tych jakoś nie wychwyciłem...
 

jery--

New member
Bez reklam
Dźwięk zależy od gry niezależnie czy gramy w dójkę na podzielonym ekranie, czy w okularach i np. Black Ops jest tak że dźwięk jest tylko od drugiego gracza. To faktycznie niedogodność w grach gdzie lokalizacja źródeł dźwiękowych jest istotna dla gracza. Ten problem mogłyby rozwiązać tyko dwa niezależne wyjścia słuchawkowe w TV i specjalnie dostosowane gry. Tak też można by zrealizować ideę oglądania dwóch różnych programów na jednym TV. Ale myślę że to w pełni można będzie zrealizować na TV 4kHD i konsolach nowej generacji, obecne konsole są za słabe na Full HD a co dopiero na podział ekranu na dwóch graczy.

Odkryłem że po wybraniu opcji dla dwóch graczy w TV Philips możemy przełączać obraz między tą opcją a zwykłym obrazem za pomocą przycisku OK. Jest to bardzo pomocne bo w grze niedostosowanej do tego trybu menu wyświetlane jest na całym ekranie i każdy z graczy widzi wtedy pół ekranu z menu. Przykładowo gramy w Black Opsa we dwójkę w okularach, kończy się mecz i są wyświetlane statystyki, przyciskamy OK i TV przełącza się na 2D, zaczyna się następny mecz, OK i znów każdy widzi swój ekran.

pozdrawiam
 

johny_123

New member
chcialbym odswierzyc temat - jak teraz po 2 latach cos zmienilo sie w tej opcji Dual gaming w TV LCD - jakie teraz tv oprocz lg [LG 42LB731V] maja ta opcji - czy poprawiono usterki z przenikaniem obrazu?
 
Do góry