DTS HDMA po analogu

setunia

New member
Bez reklam
Zakładam ten temat bo nie wiem czy reklamować odtwarzacz. Kupiłem parę dni temu LG 390 i podłączyłem dźwięk kablami 5,1 analogowo do amplitunera Denona. Niestety o ile jakość dźwięku ogółłłem jest rewelacyjna to szczególnie przy ścieżkach DTS HDMA podczas np wystrzałów słychać w kolumnach przednich trzaski i zakłócenia.
Czy ktoś spotkał się z tym problemem?
Może ktoś ma podpięty w ten sposób odtwarzacz i chodzi mu to bez problemów, to jaki model?
 

mundi21

New member
Twój problem opisany jest właśnie w ostatnim AV gdzie LG390 po analogu z ampem denona avr 3310 robi identycznie to samo. Winą za ten stan rzeczy obarczono LG. Masz więc odpowiedź co robić.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
no coz ...player ,ktory odtwarza "wszystko procz plyt chodnikowych" ma prawo miec jakis manakament....:D
a na powaznie- reklamuj ! najlepiej jeszcze zaznacz ,ze zdarza sie to szczegolnie przy formatach DTS HD MA 7.1 i LPCM 7.1 - ciekawe czy maja takie materialy dla sprawdzenia ;) ?!
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Denon nic już z tym dźwiękiem nie robi, tylko go wzmacnia. Wina ewidentnie leży po stronie odtwarzacza. Skoro piszą o tym w innym źródle, nie jest to wina samego filmu (ścieżki dźwiękowej). Dobrze, że mam nową Yamahę z HDMI. Odpadnie mi ten mankament.

ArtS :)
 

setunia

New member
Bez reklam
Dzisiaj reklamowałem odtwarzacz w Euro RTV AGD z tytułu niezgodności z umową. Zobaczymy co na to sklep i LG.
 

setunia

New member
Bez reklam
Losy odtwarzacza zakończyły się źle. Naprawa polegała na wgraniu jakiegoś starego softu serwisowego. Trzaski zamilkły, ale źle odtwarzał mkv. DD widział jako DTS i inne klocki. Po wielu perypetiach uznano zasadność wymiany odtwarzacza, a ponieważ sklep nie mógł zaproponować mi nic równorzędnego odstąpiłem od umowy kupna.
Mój smutek z braku DTS HD-MA i Dolby TrueHD był nieukojny. W związku z tym współczynnik WAF (Wife Acceptance Factor czy jak to się pisze ;-) dla wymiany amplitunera wzrósł na tyle, że od wczoraj jestem jeszcze nie wiem, czy szczęśliwym posiadaczem HK AVR255

A propos. Jest ktoś chętny na niewyeksploatowanego Pionka VSX-817 na 9-miesięcznej gwarancji?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To, że widział DD, jako DTS może wynikac z ustawienia opcji Reencode to DTS lub podobnie brzmiącej. To chyba całkiem normalne zachowanie. Choc nie jestem pewien, czy to przekodowanie nie powinno dotyczyć wyłacznie ścieżek HD. Ja mam Primary PassTru, ponieważ mam dekodery HD w amplitunerze.

ArtS :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
masz racje- wine moglo byc "reencode" . wedlug specyfikacji do ktorej podales mi kiedys linka , ta operacja moze byc wykonana na wszystkich formatach wielokanalowych - nie tylko HD ,wiec jest to prawdopodobne.
dziwne tylko,ze w takim przypadku serwis sie nie polapal ?! nie czytali instrukcji ?! :D
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
mat74 napisał:
no coz ...player ,ktory odtwarza "wszystko procz plyt chodnikowych" ma prawo miec jakis manakament....:D
Pierwsza partia Denona 3800 też miała poważne problemy z dźwiękiem, usuwane poprzez aktualizację firmware. Myślę że LG też swoje problemy tak poprawi , pytanie tylko kiedy?
 

Dreamerek

New member
Ja mam podłączony BD390 do Yamahy RX-V450(nie mogę się zdecydować na nowy:)) właśnie poprzez wyjście analog . Jak do tej pory nie miałem z tym żadnych problemów ani przy DTS-HD MA ani przy Dolby TrueHD. Jaki to był film co powodował takie trzaski? Np na Terminator, Batman, Star Trek, Transformers takie coś nie występowało.
 

setunia

New member
Bez reklam
Najbardziej słyszalne były w Transporterze 2, ale w Quantum of Solace też sporo tego było. Transportera 2 w ogóle nie dało się oglądać. Scena próby porwania malucha w przychodni lekarskiej masakrowała mi głośniki. Teraz ten sam film po HDMI z leciwego Samsunga 1500 brzmi, jak z innego formatu.
Faktem jest, ze amplituner jest inny, ale jakość dźwięku dekodowanego w amplitunerze jest powalająca.
Muszę spokojnie usiąść i obejrzeć wszystkie pięćdziesiąt parę BR :popcorn: To naprawdę będzie ciężkie przeżycie dla sąsiadów :grin: :grin: :grin:
 
Do góry