DTS HD/Dolby True HD vs PCM

slaweklodz

New member
Witam,
Mam pytanie dotyczące konfiguracji odtwarzacza blu ray Panasonic DMP-BD30 wraz z amplitunerem Panasonic SA-XR57. Dokładniej chodzi mi o ustawienie w odtwarzaczu opcji Digital Audio Output. W przypadku kiedy wybieram w tej opcji format PCM dźwięk jest (wydaje mi się) czystszy ale nie działąją funkcje amplitunera związane z regulacją dźwięku (np regulacja poziomu głośności subwoofera). Przy wyborze formatu bitstream, wszystko działa ale dźwięk wydaje się gorszy. Dodatkowo w opcjach odtwarzacza (Digital Audio output) jest jeszcze ustawienie BD-Video Secondary Audio. Przy ustawieniu tego parametru na "on" przy odtwarzaniu płyty słychać "klikania" przy przełączaniu funkcji menu płyty, po ustawieniu na "off" "klikań" nie słychać.
Amplituner nie posiada dekoderów DTS-HD i Dolby TrueHD. Odtwarzana płyta do Blu Ray Wanted/Ścigani. Odtwarzacz z amplitunerem połączone są przewodem HDMI.
Generalnie chodzi mi o to jak ustawić ww parametry aby uzyskać optymalny dźwięk i wykorzystać jak najwięcej funkcji dawanych przez Blu Ray.
Ponieważ to mój pierwszy post na formu - proszę o wyrozumiałość:)
Pozdrawiam
Sławek
 

lukkil

New member
może mi ktoś wyjaśnić różnicę DD vs PCM?
mój dekoder Pace PVR nie daje DD przez HDMI tylko przez optyczne/coaxialne
wtedy z TV na amplituner idzie PCM wielokanałowy i mam 5.0 (amplituner przestawia się na DOLBY PL II Movie lub DTS)

czym się to różni od DD?
podłączyłem dekoder optykiem pod amplituner i na niektórych filmach jest DD i z tego co zauważyłem to dźwięk chyba taki sam.

Więc czy jest sens podłączać ten dekoder pod amplituner kablem optycznym?
 
Do góry