Drogi Philipsie, HUE po cichu zabity…czyli jak zniszczyć wrażenia Ambilight+hue.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

Drogi Philipsie, HUE po cichu zabity…czyli jak zniszczyć wrażenia Ambilight+hue.​

1690328316681.png

Po prawie 4 latach nadszedł czas ponownie – i tym razem jest to zmiana gry… W chwili obecnej i po sprawdzeniu wszystkich dostępnych informacji, myślę, że mogę mówić w imieniu wszystkich właścicieli Philips Ambilight: dlaczego, do cholery, zabijacie zintegrowaną obsługę Philips hue w swoich telewizorach na 2023 rok? Ambilight to powód, dla którego ludzie kupują telewizory Philips i od ponad dekady można go połączyć ze świetnym systemem oświetlenia Philips Hue.

A teraz HUE po cichu zabity…

Wciąż pamiętam dni w październiku 2011, kiedy zostałem zaproszony (wraz z 3 innymi facetami) do siedziby firmy Philips w Brugii, aby wziąć udział w naprawdę miłych i intensywnych warsztatach. Wybraliśmy się w 4 osoby, ponieważ braliśmy czynny udział w nowo otwartym forum Philips Support Forum (w tym czasie mój blog był online już rok). Podczas tych warsztatów odbyliśmy naprawdę dobre rozmowy, prezentacje i mogliśmy zajrzeć za kurtyny („panele do pieczenia”, 3D, WiFi SmartScreen itp. – wiecie: „stare dobre czasy”). Jednym z interesujących tematów podczas naszych warsztatów burzy mózgów był pomysł, że byłoby wspaniale podłączyć oświetlenie Philips Living Color do telewizora z funkcją Ambilight, aby przedłużyć efekt blasku. Nie jestem pewien, czy ten pomysł był już wtedy obecny w firmie Philips, ale wszyscy zgodziliśmy się, że to niesamowity pomysł.

Rok później na rynku pojawiły się pierwsze produkty Philips Hue, a kolejne 6 miesięcy później — w marcu 2013 r. firma Philips ogłosiła na Forum wsparcia firmy Philips, że pracuje nad połączeniem telewizorów Philips Ambilight i Philips Hue . W tym samym roku ogłoszono, że do obliczania kolorów i komunikacji z mostkiem Hue potrzebna jest specjalna aplikacja ( Philips Ambilight+hue ). Po stronie telewizora zastosowano otwarty interfejs o nazwie „jointSPACE” do odbioru wartości kolorów Ambilight. Ponieważ interfejs API jointSPACE JSON był również obecny w starszych telewizorach, funkcja Ambilight + hue została również przeniesiona do telewizorów z lat 2011 i 2012.
Począwszy od 2014 r. aplikacja Philips Ambilight+hue nie była już potrzebna ze względu na bezpośrednią integrację konfiguracji hue i funkcji komunikacyjnych. Zabawna historia: w jednym modelu (był chyba jednym z serii 7000 z 2011 roku) jointSPACE JSON podawał błędne wartości kolorów Ambilight na całej lewej stronie (chyba wszystkie wartości miały ten sam kod koloru). Ten znany – i powtarzalny – błąd nigdy nie został naprawiony, ale ostatnio często o nim wspominano…

Kolejny krok w kierunku integracji Ambilight i Hue został wykonany w 2018 roku (a dzięki temu samemu oprogramowaniu także w telewizorach z 2017 roku). W tym czasie implementacja Hue w telewizorach zaczęła obsługiwać interfejs API Hue Entertainment. Ten następny poziom zmniejszył opóźnienie obsługiwanych kolorowych lamp hue (synchroniczność diod LED Ambilight i żarówek hue) prawie do zera. Doświadczenie było znacznie lepsze – szczególnie dla graczy lub filmów akcji.
Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że telewizor z Ambilight bez odcienia to prawie nic. Wciągające doświadczenie jest niesamowite. Jeśli kiedykolwiek uruchomiono tę kombinację, pozostaniesz przy tej konfiguracji (lub nawet ją przedłużysz). Czy coś zauważasz? Racja: jeśli kiedykolwiek miałeś telewizor z funkcją Ambilight, zawsze będziesz myślał o ponownym zakupie telewizora z funkcją Ambilight…

Dlaczego więc usuwacie integrację hue?

To jeden z głównych powodów, dla których ludzie kupują telewizory Philips Ambilight! Dlaczego w ogóle warto pomyśleć o zakupie telewizora z funkcją Ambilight? Dostępne są systemy Ambilight innych firm (te, w których diody LED można umieścić z czterech stron wokół telewizora prawie na ramce, a nie tylko na środku telewizora ;-)). W czasach, gdy ludzie nie oglądają już telewizji liniowej, ale przesyłają strumieniowo, urządzenie do przesyłania strumieniowego HDMI można łatwo podłączyć do systemu Ambilight innej firmy.
W pełni rozumiem, że funkcje takie jak nagrywanie USB są usuwane (z telewizorów z 2023 r.), ze względu na wyżej wspomniany fakt (chociaż chciałbym, żeby obsługiwały przynajmniej przesunięcie czasowe na krótkie przerwy w telewizji liniowej, aby coś przekąsić...), ale integracja hue? Proszę WAS !
Przemyślcie jeszcze swoją decyzję!
A może musimy dopłacić za aplikację, która będzie obsługiwała tę funkcję w przyszłości?
Tylko moje 2 centy...
Toengel@Alex

PS: prosimy o aktualizację kart katalogowych i instrukcji obsługi – niektóre z nich wciąż wprowadzają w błąd właścicieli (pokazując wsparcie Amilight+hue) lub przyszłych nabywców telewizorów Philips Ambilight z 2023 roku. Przekażcie też pełną informację swojemu kanałowi/sprzedawcom...
 
Do góry