Drgające menu w kamerze SONY HDR-CX350

marchpol

New member
Parę dni temu kupiłem tę kamerkę i ogólnie wszystko jest OK. Niepokoi mnie tylko lekko drgające menu, a przynajmniej niektóre podmenu. To normalne, czy coś jest nie tak?
 

marchpol

New member
Na ekranie kamery. Delikatne są w zasadzie tylko drgania w górnej części ekranu - lekko drży np. znaczek sygnalizujący, że zapis odbywa się na pamięci wewnętrznej, drży też górna krawędź symboli "HD" i "FH" (przypomina to drgania z częstotliwością 50 Hz, ale jest to zauważalne przy zasilaniu z akumulatora).
Będę wdzięczny za informacje, czy w przypadku Waszych kamerek też tak jest.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Ja bym pojechał do salonu i zobaczył na tym samym modelu, u mnie lekko latają napisy w menu, musisz sprawdzić w salonie.
Daj znać
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Parę dni temu kupiłem tę kamerkę i ogólnie wszystko jest OK. Niepokoi mnie tylko lekko drgające menu, a przynajmniej niektóre podmenu. To normalne, czy coś jest nie tak?

Na pewno nie jest to normalne, chyba że klamera jest ruska. :razz:
Na co czekasz, aż się skończy gwarancja?:hihi:

Odnieś i jeżeli się da, ja w EuroAGD dostałem zwrot pieniedzy(za kamerę z uszkodzonym fabrycznie akumulatorem) i od ręki kupiłem nowa kamerę, taką samą Sony ale bez wad.
 

marchpol

New member
Dzięki Seba_Fan. U mnie też jest to "lekkie latanie napisów w menu".

Gucio - gwarancja na kamerę dopiero się rozpoczęła i ryzyko, że zaraz się skończy jest nieduże. A na co czekam? Na to, że ktoś, kto ma taką lub podobną kamerę da znać, czy u niego też napisy w menu lekko "skaczą", czy są wyświetlane całkowićie stabilnie.
Jeśli się okaże, że tylko u mnie jest źle, to oczywiście zwrócę się z tym do serwisu. Póki co, przeważają opinie, że u innych użytkowników też "coś tam" drga, tylko nie każdy zwraca na to uwagę - jest to trochę inny "problem", niż z Twoim akumulatorem, gdzie prawdopodobnie sprawa była ewidentna.

Oczywiście, jak tylko będę miał okazję, to podjadę do salonu, porównam i dam znać. Póki co, proszę innych użytkowników, żeby się przyjrzeli dokładnie menu w swoich kamerkach i dali znać, czy są one wyświetlane całkowicie stabilnie, czy jednak do czegoś można się przyczepić :-(
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
sprawdzałem teraz, jak się patrzy cały czas to aż denerwuje, nigdy na to nie zwracałem uwagi, zawsze menu latało i będzię latać w delikatny sposób, pewnie jak ściemnisz obraż i wykluczysz jasne kolory na obrysach menu nie będzie tego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w żadnej kamerze nawet za 300 zł nie drga menu - być może jakaś wada .Ale serwis to spokojnie rozwiąże.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
tutaj można się spierać, to nie są drgania duże, bardzo bardzo małe widać je na obwodach napisów (okna) minimalne, ale widać.
 

marchpol

New member
Tak jak obiecałem, podjechałem do salonu i sprawdziłem - takie same drgania, jak w mojej kamerce, były także w innym egzemplarzu CX350, a ponadto w CX305 i XR350. Menu delikatnie drży, bardziej jest to widoczne na jasnym tle i głównie w górnej części ekranu.
Widać, tak musi być. Nie jest to zbyt denerwujące, ale zastanawiało mnie, czy to tylko w mojej kamerce, czy w innych też. Teraz już wiem, że nie ma co uderzać do serwisu.
 

eugeniuszg

New member
Tym drganiom w menu nie przypatrywałem się nigdy.Zaciekawiło mnie jak jest u mnie w XR350.Muszę powiedzieć,że po dokładnym przyjrzeniu się żadnych najmniejszych drgań nie widzę.Może dlatego że ustawione mam w HQ.
 
Do góry