Downgrade firmware C650 (T-VALDEUC) (PVR / Nagrywanie / Internet@TV)

mrq

New member
Cześć wszystkim!

Chciałbym w moim leciwym już telewizorze Samsung LE40C650 uruchomić funkcję nagrywania (PVR).
Przeczytałem na forach (tu i SamyGo), że można tego dokonać z poziomu menu serwisowego.

Sprawdzałem i w moim wypadku nie ma takiej opcji. Obstawiam, że problemem jest zbyt wysoki firmware, który zainstalowałem.

Obecnie posiadam v3015 T-VALDEUC.

Mam dwa pytania:
  1. Jaki firmware powinienem pobrać i zainstalować w moim TV? (udało mi się znaleźć 1016, ale z trudem, bo większość linków dostępnych na forach już dawno wygasło)
  2. Jak powinienem przeprowadzić downgrade? (Próbowałem tego manuala: https://wiki.samygo.tv/index.php?title=How_to_downgrade_T-VALDEUC_firmware ale linki do pobrania pliku, o którym piszą, już wygasły)

Druga sprawa:
Kiedy przechodzę z pilota na Content -> Internet@TV pokazuje mi się komunikat, że powinienem się połączyć z internetem, żeby w pełni korzystać (itd...).
Kiedyś w tym miejscu miałem poinstalowane różne aplikacje - teraz mogę tylko kliknąć Enter i próbować połączyć się z Internet@TV.
Kiedy wciskam Enter pojawia się ekran oczekiwania z kolorowymi ikonami i tyle. Po kilkunastu sekundach telewizor wraca do zwykłej telewizji (wyświetlanie kanałów naziemnych).
Dodam, że telewizor jest połączony z internetem za pomocą karty WiFi - wszystkie testy przechodzi OK.
Na forach czytałem, że problem może leżeć w ustawieniach IP telewizora (próbowałem i automatyczne i statyczne IP) lub w ustawianiach zegara (tez ustawiałem ręcznie lub auto) - niestety bez rezultatu.
Czy to może też być problem firmware?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!
 

mrq

New member
Częściowo rozwiązałem mój problem.

Znalazłem odpowiedni firmware 0000 i obniżyłem go do wersji 2004v, następnie odblokowałem PVR z menu serwisowego.
Niestety mój [bt] Internet @ TV [/ b] jest nadal niedostępny :(
 

kshysio

New member
Witam, podpytam - czy udało się rozwiazać problem?
u mnie internet@tv przestał działać po factory reset (zrobiony bo tv przestał widzieć urzadzenia podlaczane na usb, pamiec, karta wifi)
do tej pory player TVN jakoś działał (jedyny uzywany widget) i w sumie tylko to chciałbym przywrócić.
pozdrawiam!
 
Do góry