Domyślne wejście w TH-42PV80

gekonsc

New member
Witam serdecznie,
po długim namysle, przejrzeniu wielu forów dyskusyjnych (w tym i tego) oraz obejrzeniu wielu modeli w sklepach zdecydowałem się na plazmę Panasonica. Wszystko jest OK, obraz żyleta, rodzina zadowolona itd. Nawet żona, dla której wymiana starego CRT 24" na plazmę była jakąś fanaberią zakompleksionego samca przyznaje teraz, że warto było...
Mam tylko jedno pytanie, na które nie znalazłem odpowiedni ani w instrukcji, ani na forach dyskusyjnych.
Otóż, nie mam anteny. Jedyna, co jest i będzie podłączone do tego telewizora, to tuner SAT przez HDMI 1 i odtwarzacz DVD przez HDMI 2. Tymczasem po włączeniu telewizor ustawia się zawsze na tryb TV i pokazuje "śnieg". Dopiero przez wybranie właściwego wejścia z pilota przełącza się na HDMI.
Próbowałem już opcji "pomiń wejście" ale wejścia TV na liście nie ma. Przeprogramowałem kanały w trybie automatycznym i teoretycznie telewizor powinien "wiedzieć", że nie ma żadnego kanału odbieranego z anteny. Nie pomogło.
Czy ktoś wie, jak skonfigurować ustawienia tego telewizora, żeby po włączeniu ustawiał się od razu na wejście HDMI1?
 
Ostatnia edycja:

wtykacz

New member
od kolegi Stawek_1975
Cytat:
"Pomocna informacja dla tych, których denerwuje to, że PV po włączeniu ustawia się w trybie TV (nie wykrywa sygnału na AV1/AV2)
Tryb hotelowy - kombinacja podobna jak przy menu serwisowym, z tym że zamiast "0" wciskamy "AV", czyli:
"F", trzymamy -/V i wciskamy 3 x "AV"
Hotel Mode zmieniamy na ON
Initial Input zmieniamy na wejście jakie chcemy mieć aktywne przy włączeniu tv."
 
Do góry