Dołożenie kolumn do uzyskania 5.1 - co dokupić?

boqler

New member
Hej wszystkim

Jestem na etapie remontu mieszkania - mam okazję poprowadzić kable głośnikowe, żeby podłączyć zestaw 5.1. Aktualnie mam amplituner oraz stereo - kupowałem 3 lata temu z myślą o rozbudowie do 5.1 i nadszedł ten czas.

Ktoś mi podpowie co dokupić do istniejącego zestawu aby to zagrało dobrze w filmach i nadal grało przyzwoicie w muzyce?

Posiadam na dziś dzień Onkyo TR-NX609 oraz Roth Oli 40 (teraz to jest Melodika BL40). Muszę dokupić surround, central i sub - kwota jaką mogę przeznaczyć to max 3000zł.

Myślicie czy dokupować z tego samego czyli pakować Melodikę czy w tej cenie uda się coś ciekawszego wyrwać? Pomieszczenie ma ok 24m2

Druga sprawa trochę z innej beczki - jak mają się moje Roth Oli 40 do MonitorAudio Bronze 5? Czy warto dopłacać do tych frontów?
 

Henry

Active member
Bez reklam
A co ci nie pasuje w Oli, moim zdaniem wymiana na MA 5 na twój metraż może okazać się nie najlepszym pomysłem.
Poza tym to ta sama półka z tym, że wg. mnie Oli są bardziej dynamiczne....
A jak kompletować resztę zestawu, to dobrze trzymać się tej samej linii, jak nie znajdziesz nigdzie OLI, to Melodika powinna byc optymalna
 
Do góry