Docieranie

Filozofgrip

New member
Witam,

Przede wszystkim to nie ma być tematy ''czy docieranie jest dobre czy nie" bo każdy osądzi według siebie ( ja uważam że jest potrzebne:)).

Ok. a więc niedługo stanę się posiadaczem plazmy (50G10) i chciałbym prosić was o pomoc a mianowicie o jakieś materiały (plansze?) które mógłbym nagrać na dvd i puścić na TV.

Mam jeszcze małe pytanko czy jak się dociera plazmę te 120h to ona ma chodzić 120h bez przerwy czy jakieś przerwy jednak robić???

Z góry dzięki za odp. :)
 

digitalus

Banned
witam
w tym poscie kolega potwiedzil ze panasonic zaleca docieranie.. czyli w poczatkowym okresie korzystania z plazmy nie przekraczac polowy ustawien ostrosci, kontrastu, jasonosci. tak aby obraz wypelnial caly ekran. 300 godzin
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=40335
cytat z strony internetowej....
przez około 300 godzin plazma powinna grać na kontraście i jasności ustawionych przynajmniej na środkową wartość albo mniejszą. I to jest właśnie docieranie, po tym czasie można te parametry ustawić sobie na wyższe wartości.

Kolejny ważny element do ustawienie proporcji ekranu. Na początku, powinniśmy starać się wypełniać cały ekran obrazem telewizyjnym, unikać używania tzw. czarnych pasów, zarówno poziomych jak i pionowych.

Co jest głównym powodem konieczności docierania plazmy? Plazma stopniowo traci swoją zdolność świecenia (luminescencję). Zjawisko to występuje zwłaszcza w początkowym okresie działania telewizora, później podobny efekt również występuje ale już znacznie wolniej. Opisane działanie "docierania plazmy" ma ją chronić w najbardziej ryzykownym okresie czasu, kiedy jest najbardziej narażona na powstanie "powidoków".
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Wg mnie szkoda tracić czas i pieniądze na prąd - po prostu na początku oglądaj tv na mniej agresywnych ustawieniach i tyle (u mnie takie pozostały do dzisiaj, bo taki obraz bardziej mi się podoba). Po kilkuset godzinach powidoki, jeśli będą powstawały, to naprawdę na krótko.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie załapałem .
Właśnie kalibracja powoduje największą oszczędność energii.
Dochodzi ona do kwoty kilku tysięcy złotych w okresie użytkowania telewizora. I wcale nie miałem na uwadze okresu żywotności ekranu - bo wówczas kwota oszczędności siegać może kilkunastu tysięcy złotych.
 

Filozofgrip

New member
Dzięki za odp:)

A więc mam przeprowadzić docieranie (bez plansz? to długo potrwa:???:) na ustawieniach mniejszych niż 50% potem skalibrować obraz ( to chyba za trudne dla mnie:confused:) i mogę się cieszyć super ultra hiper mega jakością obrazu??

I ponawiam pytanie czy przy docieraniu, TV z dvd, TV ma być bez przerwy włączony??
 

wlodek11a

New member
czyli na kalibracje warto wyłożyć parę stówek bo się z czasem zwrócą, jak ściągnę płytkę dvd z Digital Video Essentials i zapodam do mojego dvd i będzie chodziła parę godzin to tv będzie po takiej operacji skalibrowany czy nie?. Czy lepiej udać sie do fachowca?
 

turysta16

New member
Nie wiem jak doświadczeni wyjadacze się wypowiedzą ale dla mnie jakieś docieranie to wręcz sprowadza się do kultu telewizora. Nic tylko klęknąć do plazmy i się modlić żeby się nie wypaliła. Kiedy kupuję coś dla mnie ważnego to ja wychodzę z innego założenia:) Im szybciej się zepsuje to tym wcześniej pora na nowe zmiany:twisted: Technika teraz tak idzie do przodu że najnowocześniejszy telewizor po dwóch latach jest na szarym końcu. Więc ja nie będe sprzęta docierał tylko tak go ustawię żebym był usatysfakcjonawany:p
 
Do góry