Dobry sub z mocnym uderzeniem + amp

xoder

New member
Witam,
Zmieniam sprzęt i chciałem się poradzić nabyłem ostaniu zestaw 5.0
B&W 683
B&W LCR60 S3
B&W 686


Do tego zastanawiam się bardzo nad Denon 4308 i jeszcze jakiś subwoofer
i tu jest moje pytanie

Magnat quantum 730 A
Jbl ES250

albo coś innego MOCNEGO

Na suba chce przeznaczyć 3-4tys może i być używany.
Chce coś co będzie miało bardzo mocne uderzenie żeby było to czuć
I jaki Amp Denon 4308 albo coś w podobnych pieniądzach.
pomożecie mi w tej sprawie ??


Wcześniej posiadałem zestaw 7.1 dali concept 6 przód i tył + concept 1 (boki) + dali concept center + dali concept sub zamkniety + Denon avr 3808 (pomieszczenie zamknięte ok 30m2 5x6) znajduje się tam tylko tv wygodna kanapa + audio.

Brakowało Mi bardzo mocnego poterznego uderzenia basowego. gralo to w miare ładnie dzwiek byl jak dla mnie bardzo czysty. ale z czasem zobaczyłem ze to nie dla mnie.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Moc to nie wszystko, bo dobrze jest jak sub gra a nie dudni. Do 4k ja bym obstawiał Velodyne EQ-MAX 12. To producent cenionych i porządnych subów. Nie słuchałem tego Magnata, ale teraz jest na allegro za 1400zł. W poprzednim zestawie brakowało Ci basu, bo źle dobrałeś komponenty. Dali Concept 6 to fajne kolumny ale nie grzeszą basem, no i nie do 30 mkw. Sub zamknięty dobry jest w muzyce, ale też dużego ciśnienia nim w kinie nie wytworzysz. Nie napalaj się od razu na suby z 400W RMS, no chyba że lubisz jeden wielki łomot i trzęsienie ziemi? Posłuchaj Velodyne a powinieneś być zadowolony.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

xoder

New member
Wiem widziałem na allegro tego Magnat quantum 730 A i się zastanawiałem bardzo gotów bylem go już kupić ale koleś który go ma na sprzedanie (wystarczy zobaczyć jego historie aukcji i kupował cewkę do niego) wiec jak dla mnie to już nie wchodzi w grę...

Co do dali concept grały one bardzo czysto i ładnie nadawały się w 100% do muzyki ale do kina to trochę słabo a sub zamknięty zauważyłem ze nie dla mnie podkręcony na max w kinie spisywał się słabo w muzyce było ok.

B&W radzi sobie dużo lepiej (trzeba dodać ze jest to tez iny przedział cenowy) brakuje mi suba do oglądania filmów żeby można poczuć właśnie to ciśnienie które wytwarza.

Chce takiego suba który zagra mocno zejdzie bardzo nisko wytworzy odpowiednie ciśnienie ale nie będzie tez DUDNIŁ.

Z chęcią odsłucham sobie Velodyne EQ-MAX 12. Tylko może jeszcze jakieś inne propozycje żeby było z czego wybierać.
 

xoder

New member
Dzięki bardzo za podpowiedzi w przyszłym tygodniu jadę czegoś posłuchać zobaczymy co wybiorę napisze co kupiłem i podzielę się moimi spostrzeżeniami.

Wracając do tego Magnata 730 A z ciekawości napisałem do kolesia bo cena za niego była bardzo dobra. Poprosiłem o kilka fotek oczywiście przysłał mi dokładne aż tak dokładne ze ROZKRĘCIŁ go żeby mi pokazać co w środku.
Z chęcią bym umieścił ale nie mam 5 postów żeby dawać linki..

życzę powodzenia dla tego co kupił tego suba :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dzięki bardzo za podpowiedzi w przyszłym tygodniu jadę czegoś posłuchać zobaczymy co wybiorę napisze co kupiłem i podzielę się moimi spostrzeżeniami.

Wracając do tego Magnata 730 A z ciekawości napisałem do kolesia bo cena za niego była bardzo dobra. Poprosiłem o kilka fotek oczywiście przysłał mi dokładne aż tak dokładne ze ROZKRĘCIŁ go żeby mi pokazać co w środku.
Z chęcią bym umieścił ale nie mam 5 postów żeby dawać linki..

życzę powodzenia dla tego co kupił tego suba :)

A co tam w nim nie grało?
 

xoder

New member
Ponoć było wszystko ok.
Ale jeżeli ktoś wymienia cewkę na nieoryginalna. (Pisze ze jest w stanie idealnym)
Rozkręca go bo mu się tak podoba
To czy ty byś chciał taki sprzęt ??

Wiesz nie wiem jak ty podchodzisz do sprzętu, ale ja na żadnym z moich sprzętów starałem się żeby nie miał żadnego zarysowania (nie mówiąc nawet żeby zaglądać do środka żeby zobaczyć jak jest skonstruowany.)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ponoć było wszystko ok.
Ale jeżeli ktoś wymienia cewkę na nieoryginalna. (Pisze ze jest w stanie idealnym)
Rozkręca go bo mu się tak podoba
To czy ty byś chciał taki sprzęt ??

Wiesz nie wiem jak ty podchodzisz do sprzętu, ale ja na żadnym z moich sprzętów starałem się żeby nie miał żadnego zarysowania (nie mówiąc nawet żeby zaglądać do środka żeby zobaczyć jak jest skonstruowany.)

Ja też zawsze kupowałem sprzęt nowy i na gwarancji. Nie mam zaufania do anonimowych sprzedawców, tym bardziej że oferują kilka sprzętów na raz. Bardziej ufam kolegom na naszym forum. Po kilkunastu postach jednak rodzi się jakieś koleżeństwo, przyjaźń i zaufanie. Posłuchaj tego suba Velodyne, bo to świetna marka. Jak nie masz dojścia do starszych sprzętów, to pogadaj z Blackninja na PW, bo pomimo że nie ma czegoś na sklepie to ma super dojścia i ceny, coś czego my zwykli klienci nie osiągniemy nawet metodą negocjacji.
 

xoder

New member
W tygodniu pojadę gdzieś na odsłuch.
A do Blackninja pewno się zgłoszę kiedyś szukałem zestawu dali zensor 7 5.0 i tez dostałem najlepsza cenę ale skończyło się na B&W prawie nowych od znajomego.
 
Do góry