Dobry odtwarzacz CD

osy3

New member
Poszukuję dobrego odtwarzacza CD do mojego ampli ONKYO TX-SR608 + Dali Concept 6,1,C +JBL ES150E.
Co polecacie i jak go podłączyć, po HDMI czy po optyce?
Zależy mi na ładnej muzie.
A, wartość do koło 1500-2000pln, może być tańszy.
Mam Pioneera BDP-LX54, ale Pioneer boryka się softowo w tym BD z odtwarzaniem CD (BD i DVD są super) i powoduje przy ich odtwarzaniu 0,5s nieregularne przerwy.
 

Horhe Ortega

New member
Słuchaj muzy CD po optyku (ew.analogu)-wtedy problem chyba znika?To lepsze nawet gdyby po HDMI wszystko było OK.Swoją drogą , problem powinni rozwiązać jednak obojętne , nawet jeśli nie-to dodatkowy wydatek na tą okoliczność(zwłaszcza rzędu 1500-2000PLN) zdaje się utopią?Po prostu, za wiele raczej nie zyskasz.
 
Ostatnia edycja:

osy3

New member
Ja podchodzę do sprawy następująco. Uważam że jak coś jest do wszystkiego to jest do d... .
Skoro Pioneer jest BD z opcją 3D to niech służy do tego./ Może nie jest mu pisane czytać poprawnie przez HDMI be dziwnych przerw, bo na BD i DVD jest świetny i nie przerywa. Nie ma nawet CD text (ma to nawet mój samochód)- znaczy "nieprzystosowany" :) Żart! Po optyce i coaxialu jest OK, ale męczy mnie ciągłe przestawianie w opcjach ampli z HDMI na OPT2 i odwrotnie w zależności od tego co odtwarzam. Czekam na update softu, może coś poprawi. Na razie serwis Pioneera sobie z tym nie radzi. Na mojego maila nie odpowiedzieli a na forum AV z UK też nie maja na to antidotum.
Ja z kolei bardzo cenię sobie święty spokój, który jest droższy od pieniędzy a jak polecany wyżej HD 980 ,czy HD 990 są dobre (jak czytam to TAK) to mogę się pokusić o taki wydatek. W końcu w moim przypadku kupuję sprzęt raz na ładnych kilka lat, chyba że technologia całkowicie sie zmieni, a nie sądzę żeby nastąpiło to szybko po katakliźmie w Japonii.
Czy mam rozumieć że lepiej po optyce niz po RCA, a jakiej firmy kable polecacie. Obecnie mam HDMI Profigold OxyPure z Ethernetem?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mkk1

New member
No ja też wychodzę z założenie ża jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego :) I dlatego do stereo mam wzmacniacz a nie ampli KD :D To tak na marginesie :)
A czy lepszy jest optyk czy RCA , to już musisz sprawdzić : nie wiadono który DAC , czy w CD czy w ampli jest lepszy . Różnie to bywa .
M
 

Horhe Ortega

New member
Właśnie w tym rzecz.Gdyby do stereo był fajny wzmak itd. to wtedy może warto myśleć o odpowiednim CD-z dobrym napędem/laserem,zasilaniem i torem audio-lepszym nie tylko od Pioneera ale i też tego HK w którego konstrukcji nic nadzwyczajnego.Inaczej wystarczy ostatecznie Yamaha za nieomal 1/3 ceny 990-ki której akurat pewne wejścia/wyjścia możesz sobie przecież darować.I tak bym słuchał Pionka i ew. delektował-celebrując czynność zmiany źródła8).Prędzej "podmieniłbym" ampli(przy pewnej dopłacie) i słuchał CD z HDD po LANie niż wybulił za 990-kę HK przy takiej konfiguracji..
 
Ostatnia edycja:

grzeseik

New member
mkk1 dobrze radzi. dzwiek zalezy w znakomitej wiekszosci od przetwornika cyfrowo analogowego. ja zamiast placic za kolejny "laser" bym zainwestowal te kwote w DAC (np rDac, VDAC) - zapewne bedzie poprawa i swietna baza aby rozbudowawywac system.
ps. a kablami cyfrowymi to sie zbytnio nie zajmuj. jak dzialaja i nie ma przerw czy trzaskow to dzialaja dobrze.
 
Do góry