Dobór zestawu do salonu 17m2

lupusacm

New member
Witam,
Potrzebuję porady związanej z doborem i zakupem systemu audio do małego salonu (ok. 17m2), który jest problematyczny – poniżej rzut:

9ed869ac722952aemed.jpg


1. jeżeli chodzi o TV - planujemy zakup TV 32” FHD(ograniczenia wielkości, TV będzie zamontowany na uchwycie 180stopni z maksymalną odległość od ściany 540mm np. Vogels W53071) i tutaj mam na myśli dwa modele 32PFS6402 lub UE32M5672.
2. jeżeli chodzi o audio, musi:
- być koloru srebrnego (wymóg żoneczki!:D),
- mieć odtwarzanie płyt CD: CD, CD-R, CD-RW, CD-R/RW (filmów na Blu-ray nie planujemy oglądać),
- mieć USB z czytaniem MP3 (miło by było z FLAC),
- mieć Radio FM (wymóg żoneczki!:D),
- mieć Wi-Fi (może być i bez), Bluetooth,
- grać muzykę spokojną i rockową,
- być mały, chodzi tu o głośniki (żoneczka chce soundbara :-x ale zestaw małych głośników 5.1 gdzieś może upcham – tu poproszę o dwie propozycje),
- zamknąć się w kwocie do 4000zł,
3. Jak to wszystko później najlepiej połączyć?! Głównie będzie działać radio lub CD.
4. W przyszłości zestaw powędruje do sypialni – jak zmienimy mieszkanie na większe.


z góry dziękuję. Michał
 

abdul0412

New member
Bez reklam
W tej kwocie to cdk +wzmacniacz+fronty ale fajerwerków sie nie spodziewaj.

Skoro male glosniki to jakies dobre podstawki

Monitor audio br2, silver2
Boston acoustics a26
Tannoy mercury Vi
Dali zensor 3


Wzmacniacz uzywke jakas polecam np nad 326, rotel, marantz 7004 ten akurat do sprzedania ma nasz forumowy kolega Henry.

Cdka tez uzywke ale niech ktos inny się wypowie.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Sofa nie może stać tam , gdzie stolik i krzesełka ?
Zwróć uwagę na Tannoy Hts 101 XP z uchwytami do montażu na ścianie dla wszystkich satelit.
 

lupusacm

New member
Przeglądając rynek względem wymagań to znalazłem takie połączenie:
Amplituner TX-NR686 + odtwarzacz C-N7050. Marzeniem pod względem parametrów byłby RZ810
W przypadku głośników propozycja mac-ony jest atrakcyjna.

Co powiecie na skromy początek, taką rzeźbę: CS-N575D? poźniej można dołożyć wzmacniacz (5.1 lub 7.2 :p) i te dwa głośniki pójdą jako tylne. Kwestia dobrania frontów, centrali i suba.
 

lupusacm

New member
ostatecznie wybór padł na:
tv 32PFS6402 + soundbar yamaha YSP-1600 (tv zamontowany na uchwycie Vogels W53071 wraz z uchwytem na soundbar SOUND 1250 - tv obraca się razem z soundbarem) + amplituner z CD i tu nie wiem co wybrać?

znalazłem dwa amplitunery z CD na rynku:
ONKYO CR‑N775D i Marantz M-CR611, który byście bardziej polecili?

Kiki możesz zrobić wycenę na w/w zestaw?
 
Do góry