Dobór kolumn za 5-8 tyś, do "dziwnego" salonu

Yoorek

New member
Cześć,

Tym razem pytanie sformuję w mniej zawiły sposób,***choć salon "krzywy" jak był tak jest ;).
Chcę kupić kolumny - większość użytkowania to******KD z serwisów streamingowych, 15-20% Stereo.***
Amplituner Yamaha RX-V6A (chyba, że nie będzie dalej dostępny w sklepach******jeszcze przez miesiąc to może coś tej klasy).

Problemem jest kształt pomieszczenia, łącznie salon ma 50 m kw. + otwarte wyjście na klatkę schodową, zaś sama powierzchnia na której mieszczą się głośniki to ok 10 m.kw.
Poniżej zamieszam "schemat" pomieszczenia,***na czerwono umiejscowienie głośników. Mam ze starego zestawu i myślę zostawić*** Sub Paradigm PS1000 i ewentualnie głośnik centralny Polk Audio S30e.

Proszę o pomoc w doborze reszty, priorytetem są dla mnie dobre kolumny główne. Budżet na całość 5-8 tyś.

Dotychczas miałem yamahę*** sprzed 20 lat + Omega Avance 505 + 500 + 2x501
IBOEc9.jpg


Dzięki za porady

podr

Y
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Możesz wydać i 20k na głośniki. Jak nie popracujesz nad akustyką , może okazać się,, że kasa wywałona w błoto.
Głośniki za 2k mogą zagrać lepiej w zaadoptowanym pomieszczeniu , jak za 8k w byle jak przygotowanym pomieszczeniu .
Gdzie kolega mieszka ? (Rejon PL ?)
 

Yoorek

New member
Możesz wydać i 20k na głośniki. Jak nie popracujesz nad akustyką , może okazać się,, że kasa wywałona w błoto.
Głośniki za 2k mogą zagrać lepiej w zaadoptowanym pomieszczeniu , jak za 8k w byle jak przygotowanym pomieszczeniu .
Gdzie kolega mieszka ? (Rejon PL ?)

okolice Krakowa...
 
Do góry