Do użytkowników Philips 43PUS7354/12

sezam

New member
Mam problem z obrazem w moim TV, na oprogramowaniu serwisowym TPM191E_R.001.001.114.002. obraz jest "brzytwa" po aktualizacji obraz jest w mojej ocenie nie do przyjęcia. Na kanałach sportowych obraz lekko się "tnie" są to ułamkowe zacięcia które jednak utrudniają cieszenie się sportem a pasek na TVN-24 (biały) przesuwa się jak by miał lekką czkawkę. Dodam tylko że obraz na TV jest z dekodera Polsatu dodam, że mam dwa dekodery i gdy je zamienię nic to nie daje obraz pozostaje lekko mówią w mojej ocenie nie do przyjęcia. Dodam że Philips twierdzi że to moja TV a ja się pytam dlaczego skoro na oprogramowaniu przesłanym przez serwis obraz jest "brzyta" a po aktualizacji przez Internet już nie.
 

12jojko

Banned
Mam problem z obrazem w moim TV, na oprogramowaniu serwisowym TPM191E_R.001.001.114.002. obraz jest "brzytwa" po aktualizacji obraz jest w mojej ocenie nie do przyjęcia. Na kanałach sportowych obraz lekko się "tnie" są to ułamkowe zacięcia które jednak utrudniają cieszenie się sportem a pasek na TVN-24 (biały) przesuwa się jak by miał lekką czkawkę. Dodam tylko że obraz na TV jest z dekodera Polsatu dodam, że mam dwa dekodery i gdy je zamienię nic to nie daje obraz pozostaje lekko mówią w mojej ocenie nie do przyjęcia. Dodam że Philips twierdzi że to moja TV a ja się pytam dlaczego skoro na oprogramowaniu przesłanym przez serwis obraz jest "brzyta" a po aktualizacji przez Internet już nie.

Producent zazwyczaj po instalacji nowego oprogramowania zaleca zainstalowanie ponownie telewizora. Spróbuj, może to pomoże.
 

LEVISS

Member
witam koledzy jak w tym modelu podgłośnić fonię bardzo ciche jest audio poruwnuje do drugiego philipsa i na 15 mam głośno a na tym modelu muszę zrobić 25-30 żeby była ta sama głośność może ktoś się borykał z ustawieniami audio i wie co i jak dzięki za wszelką pomoc
 

LEVISS

Member
na starym z pazdziernika 2020 tez tak bylo mam 3 philipsy i porównuje od modelu 7509 drugi model 7502 no i ten nieszczesny cichy glos jak pisalem wyzej na modelu Philips 75PUS7354/12
 

djrzz

Member
Philips 75PUS7354/12 tak do najnowszego ze stycznia 2021 i kurcze nie wiem co jest

Na moim 43PUS7334 po którejś aktualizacji zauważyłem że coś namieszali z dźwiękiem. Właśnie zauważyłem że muszę robić głośniej niż wcześniej i ten dźwięk jakiś bardziej płaski się zrobił. Wcześniej głośność ustawiałem na około 20, teraz muszę minimum na 30 ustawiać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepsza sprawa, jeśli nie musisz nie robisz update, nie rób.
Wówczas zachowujesz swoje przyzwyczajenia.
 

djrzz

Member
No nie do końca jest tak jak piszesz KIKI, ja miałem już po kilka powiadomień w ciągu dnia że jest nowa aktualizacja i nie dało się ustawić tak by z automatu pomijało komunikat. Za każdym razem musiałem klikać że nie chcę aktualizacji.
 

sezam

New member
Odświeżę temat.
Odebrałem a raczej został mi przywieziony Telewizor z serwisu.
Naprawa:
- wgranie nowszego oprogramowania (kpina 2015 r.)
- wymiana panela (jakiego na jaki)
- wprowadzenie poprawek systemowych (jakich)
Jestem mega zawiedziny, mam dwa Telewizory Philipsa, słuchawki Philipsa, kino domowe Philipsa. A TV 43pus7354/12 tak mnie rozczarował, że brak mi słów.
Dodam, że nic nie dało obraz w mojej ocenie jest do d..y drży, kolory denne, itd.
 

sezam

New member
Ale przez serwisem było dobrze czy od początku Ci nie leżał ?

Telewizor gra dobrze ale tylko i wyłącznie na tym oprogramowaniu TPM191E_R.001.001.114.002. z 2019 r. Po aktualizacji do najnowszego które wymusza TV obraz w mojej ocenie staje się nie stabilny. Przykładowo przed aktualizacją pasek na TVN24 (biały) przesuwa się płynnie po aktualizacji jak by miał delikatną czkawkę brak mu płynności. Najbardziej widać na Elevenach gdzie jest sport piłka i zawodnicy mają delikatne zacięcia, obraz nie jest super płynny do tego się rozmywa natomiast na starym oprogramowaniu obraz po prostu "wypla oczy". Zgłosiłem i przyjechali po TV pokazałem co i jak na starym oprogramowaniu jak wygląda obraz po czym dokonałem aktualizacji i co... Panowie pokręcili głowami zabrali TV i ... jest to samo. Załączyłem zdjęcie z aktualizacjami wgranymi przez serwis, ostatnia jest wgrana automatycznie przez TV po podłączeniu do sieci.
 

Attachments

  • 20210216_125825.jpg
    20210216_125825.jpg
    28,5 KB · Wyś: 15
Do góry