Do 7500, pod PS5, 65 cali

marivald

New member
Witajcie.

Noszę się z kupnem TV pod PS5.

Zależy mi na telewizorze na dłuższy czas. Chciałbym dobrą jakość obrazu i możliwość wyciśnięcia z PS5 wszystkiego, co się da. Play ma niestety marne usługi VoD, więc tv musi to nadrabiać.

Myślałem o Sony, ale w sumie nie wiem jaki jest tam status hdmi2.1. Czy software już dogonił hardware?
Dodatkowo tu i ówdzie widziałem informacje o problemach Samsungów z wykorzystaniem wszystkich możliwości PS5

Kusi mnie Ambilight. Mam dość ciemną ścianę, ale może by się dało? To byłaby jednak wisienka na torcie, nie obowiązek. Chciałem załączyć zdjęcie ściany, ale forum mnie pokonało.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - ok 24m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - Ok 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? - Jedna osoba na wprost, jedna zawsze pod kątem. Niestety kanapa jest dość odsunięta od linii tv, prawie 1.5m od osi.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? – Docelowo wisieć, ale zacznie od stania
6. Jak słońce świeci w pokoju? - Okna na zachód, ale z niezłymi roletami.
7. Jaki masz obecnie telewizor? - Panasonic TX-42AS600E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - Najchętniej, chyba, Android. Zależy mi na aplikacjach streamingowych, bo na PS5 jest słabo: Netflix, HBO GO, Player.pl. Poza tym chcę wycisnąć ile się da z konsoli. Chciałbym naprawdę solidne kolory i HDR. Marzy mi się efekt wow ;). Myślałem o Ambilight, to byłby miły dodatek.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? - 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? - PS5, kablówka
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? - 2-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - Serce mówi, że matową (no bo okna), ale nie wiem jakie są minusy tego rozwiązania
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Po pierwsze gram, a tak to seriale na netflksie
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? - Tylko streaming - ale warto, by tv miało wejście ethernetowe
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile - To główny powód zakupu
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - Wieczorami, w nocy
17. Preferencje co do wielkości? – 65" - więcej nie zmieszczę
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - Badziewne oprogramowanie. Ten mój obecny stwór to dramat pod kątem software.
19. Preferencje co do marki? - Brak, ale trochę mnie kusi Philips, ze względu na Ambilight
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? - nie musi mieć
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 7500. Wolałbym nie przekraczać. Nie będę płakał, jeżeli wydam też mniej
22. Jak często wymieniasz TV? - Szukam TV na długie lata.
 

marivald

New member
O, udało mi się dodać jednak. A więc ściana prezentuje się jak na zdjęciu, a schemacik pokazuje układ pokoju. TV na czerwonym mazie, okna na górze obrazka.
 

Attachments

  • IMG_20210509_122341-small.jpg
    IMG_20210509_122341-small.jpg
    18,3 KB · Wyś: 132
  • Screenshot_20210509-114305.jpg
    Screenshot_20210509-114305.jpg
    24,2 KB · Wyś: 8

marivald

New member
Jest to jakaś myśl, która chodzi mi po głowie.

Btw, napisałem w dziale "oled", bo tak sobie trochę myślę, że może nie byłoby źle... Ale co ja tam wiem, chętnie posłucham mądrzejszych
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb brałbym Oled :
- 65Oled 854 za 7499 zł
- 65Oled 805./855 za 7999 zł
- LG 65C11 za 8199 zł
- TCL mini Led 65C825 zła 7499 zł
- Sony 65XH95 za 6399 zł

Do każdego masz dla niebieskich dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 
Do góry