[do 1000zł] z analogowym wyjściem audio

babeo

New member
Witam serdecznie,
poszukuje blu ray w cenie do 1000 zł (wiadomo im mniej tym lepiej). Poza jak nalepszymi parametrami, ważne by miał analogowe wyjście audio, tak bym mógł podłączyć pod wzmacniacz stereo (nie zależy mi na 5 kanałach).
A może niewarto szukać odtwarzacza z wyjściem analogowym, tylko wziąć coś dobrego do 1000 zł i dokupić konwenter audio np. FiiO D03?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Generalnie tanie BD teraz nie posiadaja wyjsc analogowych. Jedynie markowe odtwarzacze maja na pokładzie DAC i wyjscie analogowe. Ten DAC FIIO to troche zabawka, do kompa moze byc ale do wzmacniacza stereo troche slabo.

Jakiej marki masz wzmacniacz, za lekko ponad 1000zl kupujesz BD Yamahy albo Denona z wyjscie analogowym i tu mozesz być spokojny o dobra jakość dzwieku. Niestety tanie BD sa nastawione na transport danych po HDMI a wtedy amplitunery zajmuja sie wszystkim. Jesli chodzi o wzmacniacze stereo to nowe modele posiadaja juz wejscia cyfrowe, starsze natomiast nie i tu trzeba wtedy kupowac niestety drozsze odtwarzacze ktore maja w sobie przetwornik C/A i wyjscie RCA.
 

babeo

New member
Mam Denon PMA 520. Na dvd mam może 20 koncertów, więc niespecjalnie zależy mi na mega wydatkach, bardziej by móc odpalić plyty blu.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
A może niewarto szukać odtwarzacza z wyjściem analogowym, tylko wziąć coś dobrego do 1000 zł i dokupić konwenter audio np. FiiO D03?

Bez sensu nie poprawisz w ten sposób jakości dźwięku a jedynie wzrosną koszty .Najbardziej sensownym rozwiązaniem jest kupno dobrego BR - bez dodatkowych opcji

Jeżeli możesz dołóż jakieś 100zł i kup Panasonic DMP BD T500 to odtwarzacz z bardzo dobrą sekcją audio ,w przypadku płyt CD poradzi sobie z odtwarzaczami CD do 1000zł ,dodatkową zaletą jest wysokiej klasy obraz
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Pod warunkiem ze dostanie jeszcze gdzies BDT 500. Nie da sie kolego tak aby wydac pare zlotych i miec wszystko.
 

babeo

New member
Teraz mam podłączone dvd samsung c500 i daje rade. Jednak coraz wiecej fajnych koncertow jest tylko na BR. Dlatego chcialem zmienic czytnik, ale na takich w granicach rozsadku :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
No nie wiem czy ten panasonic dałby radę takiemu dcd 520 ae

Bądź spokojny ,pod względem muzykalności i plastyczności dźwięku Denon jest bez szans ,a trzeba wsiąść pod uwagę ze jest to jednak Blu-ray
Oczywiście nie neguję tego że Denon DCD 520 jest również dobrym dyskofonem z tym, że w pewnym stopniu nie polecam go początkującym osobom dla których taki przekaz może się wydać bezbarwny

Jeżeli mam być szczery to Denon swoje przetworniki c/a Alpha opracował jeszcze w połowie lat 90-tych i to są w zasadzie te same rozwiązania z lekkimi modyfikacjami stosowane obecnie ,dawniej Denon jakby bardziej się wysilał i stosował przetworniki c/a wielobitowe ,które pomimo bardziej złożonej budowy dawały lepszy dźwięk niż obecne 1 bitowe
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jasne że kompakt jest niezastąpiony ,jednak w mojej opinii lepiej wydać trochę więcej niż potem próbować poprawiać dźwięk przed dodawanie kolejnych urządzeń jak choćby FiiO

Tak na marginesie widziałem BR Panasonic "miniaturkę" ten odtwarzacz już był wymiarowo okrojony ,że praktycznie tej obudowy było niewiele ,jeszcze żeby było ciekawiej to producent zastosował szczelinowy mechanizm wkładania płyty - powiedzmy szczerze kaleki mechanizm ,zresztą inni producenci robią wymiarowo podobne urządzenia .W opisie dumnie widnieje że "zastosowano wysokiej klasy napęd" - chyba sam producent nie wierzy w to co pisze .Jest oczywiste, że to nie może dobrze grać ,lepiej w takim przypadku kupić używany nawet 15 letni odtwarzacz CD
 
Jasne że kompakt jest niezastąpiony ,jednak w mojej opinii lepiej wydać trochę więcej niż potem próbować poprawiać dźwięk przed dodawanie kolejnych urządzeń jak choćby FiiO

Tak na marginesie widziałem BR Panasonic "miniaturkę" ten odtwarzacz już był wymiarowo okrojony ,że praktycznie tej obudowy było niewiele ,jeszcze żeby było ciekawiej to producent zastosował szczelinowy mechanizm wkładania płyty - powiedzmy szczerze kaleki mechanizm ,zresztą inni producenci robią wymiarowo podobne urządzenia .W opisie dumnie widnieje że "zastosowano wysokiej klasy napęd" - chyba sam producent nie wierzy w to co pisze .Jest oczywiste, że to nie może dobrze grać ,lepiej w takim przypadku kupić używany nawet 15 letni odtwarzacz CD


Tu masz rację, mam u siebie stare dvd Pioneera 989AVi-s, sam napęd waży tyle co obecny player.
 

vectra1

Member
Bez reklam
Czekasz na okazję albo dokładasz 200 zł i kupujesz Denona DBT-1713UD lub Yamahę BD-S677, dostajesz naprawdę dobrą jakość obrazu do tego nie najgorszy sygnał audio na wyjściu.

Nie jesteś pewny umów się do któregoś salonu na porównanie, inną opcją jest dogadanie się z salonem lub kupno przez internet i możliwość zwrotu.
 

babeo

New member
Dziekuję za informacje. Z duetu Denon/Yamaha wygrywa Denon bo pasuje do reszty klocków (taki uklad negocjacyjny z żoną).
 
Do góry