Długi pokój i jeszcze dłuższy problem wyboru projektora

milo234

New member
Witam serdecznie wszystkich

borykam się z następującym problemem - mam stary projektor philipsa. Jako iż budowa domu dobiega końca kabelki ładnie puściłem podłączyłem projektor w salonie ( szerokość 4,4 długość 6,3 wysokość 2,44) Obecny projektor zawieszony na suficie rzucił obraz o szerokości 3 m. Wszystko byłoby ładnie i już prawie kupiłem do niego ekran supremy gdy coś mnie tknęło i przejrzałem obecne projektory ( kolejny zakup)

I tu zonk każdy projektor z 6 metrów rzuca obraz o około 4 m szerokości ( bez zabawy lens shiftem) - to co kiedyś było problem tzn bliska odległość projektora i mały obraz dziś nie jest problemem ale dla mnie okazuje się dużym.

Projektor nie może wisieć w innym miejscu zatem od soczewki do ekranu mam dokładnie 6 m. Czytałem dużo na forum i natknąłem się tylko na informacje że benqe w1070 radzi sobie z podobnymi parametrami - choć z kalkulatora wychodzi mi coś innego


Ma ktoś może jakieś pomysły na inny projektor - budżet pomiędzy 2000-3500 zł
Nie jest dla mnie ważne 3D bo w TV używałem kilka razy i teraz już nikt w rodzinie nie chce

Dzięki za pomoc ( ps. jeżeli gdzie jest powitalnia i ją ominąłem z góry przepraszam)
 

milo234

New member
Ok wracam z nowościami - pokopałem trochę i w sklepie miły jegomość doszedł że teoretycznie optoma hd36 byłaby w stanie rzucić 3 m obraz z 6 metrów

szukam dalej - czy ma ktoś porównanie hd36 do innych projektorów w tej cenie ( 4 tyś )
 
Do góry