Długi kabel HDMI, brak obrazu

gothicscream

New member
Witam,

Opis:
Mam zamurowany w ścianie 10 metrowy kabel HDMI. (kosztował chyba koło 100 zł).
Na wejściu jest amplituner Onkyo (TX-SR578 ), do którego podłączony jest Blue-Ray przez HDMI
Na wyjściu jest projektor ( Epson EB-W8 )

Problem:
Brak obrazu. Projektor co 3 sekundy wyświetla na chwilkę niebieski obraz z napisem brak sygnału. Po podłączeniu projektora wyłącza się też dźwięk w amplitunerze

Testy:
1. Bez włączania Blue-Ray – menu ustawień wyświetla się na obrazie z projektora.
2. Podłączenie projektora innym kablem ( ok. 4m) działa. Obraz się wyświetla, wszystko działa. Czyli sprzęt jest sprawny.
3. Na wejściu 10m kabla podłączyłem odtwarzacz Blue-Ray. Na wyjściu amplituner -> Brak dźwięku
a. Ten sam test, krótszym kablem - > wszystko ok.
4. Przed montażem kabel był testowany
a. między dekoderem „n” a TV – działał
b. między konsolą a TV – nie działał.

Wnioski:
Problemem jest kabel.

Pytanie:
Jakie mam możliwości?
Jak sprawdzić czy kabel nie jest uszkodzony?
Czy problemem może być słaba moc sygnału?


---
pozdrawiam
Michał
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam,

Opis:
Mam zamurowany w ścianie 10 metrowy kabel HDMI. (kosztował chyba koło 100 zł).
Na wejściu jest amplituner Onkyo (TX-SR578 ), do którego podłączony jest Blue-Ray przez HDMI
Na wyjściu jest projektor ( Epson EB-W8 )

Problem:
Brak obrazu. Projektor co 3 sekundy wyświetla na chwilkę niebieski obraz z napisem brak sygnału. Po podłączeniu projektora wyłącza się też dźwięk w amplitunerze

Testy:
1. Bez włączania Blue-Ray – menu ustawień wyświetla się na obrazie z projektora.
2. Podłączenie projektora innym kablem ( ok. 4m) działa. Obraz się wyświetla, wszystko działa. Czyli sprzęt jest sprawny.
3. Na wejściu 10m kabla podłączyłem odtwarzacz Blue-Ray. Na wyjściu amplituner -> Brak dźwięku
a. Ten sam test, krótszym kablem - > wszystko ok.
4. Przed montażem kabel był testowany
a. między dekoderem „n” a TV – działał
b. między konsolą a TV – nie działał.

Wnioski:
Problemem jest kabel.

Pytanie:
Jakie mam możliwości?
Jak sprawdzić czy kabel nie jest uszkodzony?
Czy problemem może być słaba moc sygnału?


---
pozdrawiam
Michał
Kabel może być albo uszkodzony, albo zbyt lichy, aby działać z pewnymi formatami obrazu.
Lichy kabel będzie działał dopóki będziesz nim puszczał najsłabsze formaty obrazu 576i, 576p. Jeśli przy tych formatach nie ma obrazu, to kabel jest uszkodzony.

Zacznij od puszczenia nim czegoś w formacie 576i, najlepiej niekodowanego HDCP i daj znać czy jest obraz.
 

gothicscream

New member
Cześć,
dziękuję - bardzo mi pomogłeś.

Kabel działa jeśli przesyła się obraz z mniejszą rozdzielczością (760p).
Działa również na 1080i - ale skacze.

Miałem problem z zmianą rozdzielczości, bo na początku zmieniałem ją w amplitunerze ale później doczytałem, że nie konwertuje obrazu na obraz mniejszej rozdzielczości.
Wtedy zmieniłem rozdzielczość obrazu w odtwarzaczu blue-ray.

dzięki i pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
JackS czyli mówisz że jak bym kupił BD i tani kabel HDMI to może mi nie puszczać obrazu w pełnej rozdzielczości? Wydaje mi się że nie każdy użytkownik BD ma kable powyżej 100zł?
 

JackS.

New member
Bez reklam
JackS czyli mówisz że jak bym kupił BD i tani kabel HDMI to może mi nie puszczać obrazu w pełnej rozdzielczości? Wydaje mi się że nie każdy użytkownik BD ma kable powyżej 100zł?
Czy ja użyłem określenia "tani kabel"? Ja pisałem o lichym kablu. I tani, i drogi może się okazać lichy.
 
I

irek6311

Guest
JackS czyli mówisz że jak bym kupił BD i tani kabel HDMI to może mi nie puszczać obrazu w pełnej rozdzielczości? Wydaje mi się że nie każdy użytkownik BD ma kable powyżej 100zł?
Tu byś się zdziwił ;)
większość znajomych co kupiła Blu Ray za powyżej 300zł ma kabelki HDMI za ~ 135zł ale to chyba logiczne działanie ,
sam mam też taką zasadę że każde ogniwo zestawu musi być markowe ... wtedy wszystko gra na 5+
 
Do góry