DLNA i dwie ścieżki dźwiękowe w plikach .mkv

min

New member
Witam,
czy ktoś miał podobny problem z DLNA: jako serwer używam Serviio w wersji 0.6.2 a jako odtwarzacz samsunga C650. Wszystko bardzo ładnie w tym połączeniu działa poza małym wyjątkiem: jeśli plik .mkv ma zawartą w sobie ścieżki dźwiękowe zarówno angielską jak i polską, to na TV zawsze film odtwarzany jest z angielską.

Szukałem w Serviio i nie znalazłem takiego ustawienia. Wybrany mam oczywiście odpowiedni profil dla mojego TV.
 

tojamarcin

New member
Witam,
czy ktoś miał podobny problem z DLNA: jako serwer używam Serviio w wersji 0.6.2 a jako odtwarzacz samsunga C650. Wszystko bardzo ładnie w tym połączeniu działa poza małym wyjątkiem: jeśli plik .mkv ma zawartą w sobie ścieżki dźwiękowe zarówno angielską jak i polską, to na TV zawsze film odtwarzany jest z angielską.

Szukałem w Serviio i nie znalazłem takiego ustawienia. Wybrany mam oczywiście odpowiedni profil dla mojego TV.

sciagnij program mkvmerge dodaj film do niego - odznacz angielska sciezke zostaw tylko polska start muxing i po sprawie - ewentualnie zamien je miejscami aby polska byla 1

servio to chyba tylko server wysylajacy film na tv a juz w samym menu tv podczas ogladania powinna byc mozliwosc wybrania sciezki a nie na servio
 

min

New member
Dzięki za pomoc. Zamiana miejscami nie pomaga ale pozostawienie tylko polskiej tak.
Szkoda tylko, że to tak długo trwa.
 

Soryu

New member
Bez reklam
Bo zamiana miejscami nic nie da, jeśli któraś ze ścieżek ma ustawione flagi default i forced. Dlatego najlepiej ustawić je (default track i forced track flag) dla pożądanych ścieżek audio/napisów.
 
Do góry