Dlaczego nie mogę ustawić 75Hz przy FULL HD w grach w tv 40"

samsung_fan

New member
Mam problem. Problem z hercami odświeżania - nie wszędzie w grach mogę zrobić 75Hz przy FULL HD.

Otóż podłączyłem komputer PC po kablu HDMI do TV 40" FULL HD Samsung 100Hz, model: LE40B653
Po podłączeniu kablem hdmi PC do TV, spod pulpitu Windows 10 ustawiam rozdziałkę 1440x900 75Hz , po czym odpalam powiedzmy sobie grę Forza Motorsport 2023-to nowoczesna gra, na tym TV co wyżej ustawiam FULL HD W grze i mam 75Hz w grze , wiec wsio jest bajka.

Teraz pytanie. dlaczego gdy włączam grę Efootball 2021 to gra dobrze wygląda tylko na 60Hz przy FULL HD, tzn. nie tnie się gra, ale niestety daje po oczach-czego nie akceptuje i nie da się tak grać, niestety 60Hz to dla mnie za mało, ja potrzebuję 75Hz by przyjemnie dla oczu było i nic nie szczypało i nie męczyło oczu. Ja odczuwam różnicę między 60Hz a 75hz czy to tv czy monitor nieważne, ale ja to odczuwam źle.
No i kombinowałem z tą grą i doszedłem, że włączyłem 75Hz ale przy rozdzielczości 1366x900, ale wtedy gra się tnie i nie potrafię tego zrozumieć czemu tak się dzieje. Raz udało mi się włączyć tą grę w tej rozdzielczości i gra nie cięła - czy jestem tego pewny, wydaje mi się, że tak, ale po razy kolejny jak zacząłem włączać tą grę, to gra się tnie no i teraz jest dramat z tą grą mam problem. Koniecznie chciałbym zrobić tak w tej grze by się nie cięła gra i żeby było koniecznie 75Hz, rozdzielczość może być nawet 1360 czy 1366x900, byle by gra się nie cieła. Jakiś pomysł?

Przykładowo jak to wygląda w innych grach na tv 40" : pulpit Windows rozdzielczość 1440x900 75Hz i gra np. Tennis World Tour 2 Ace Edition - w grze ustawiam FULL HD i jest rzeczywiście 75Hz.
poprzednik tej gry np. Tennis World Tour Roland-Garros Edition niestety ustawiając to co wyżej już jest tylko 60Hz za każdym razem gdy włącze grę z automatu tv pokazuje 60hz , nie rozumiem tego.

Próbowałem 4 różne kable HDMI, obecnie jest na takim porządnym kablu złotym za 90zł z media expert goetze and jensem wersja 2.0 hdmi i niestety to nie wina kabla hdmi.

Próbowałem wymusić na pulpicie w Windows przy rozdzielczości FULL HD w panelu sterowania nvidii 75Hz i dostosowałem niestandardową rozdzielczość nieobsługiwane przez monitor i rzeczywiście zrobiło się 75Hz , ale próba włączenia gry efootball 2021 przy Full HD nie przyniosła dobre rezultatu, gra dalej się tnie.

Mój sprzęt to grafika GTX 1660TI 6GB oraz procesor i7 4790k 4.0Ghz @ 4.4Ghz
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
A masz pewność, że ekran przyjmuje 75Hz w takiej rozdzielczości?
 
Do góry