Desperacka prośba o pomoc w doborze TV

chaarls

New member
Witam chciałbym prosić o fachową poradę w wyborze telewizora, może nie konkretnego tv lecz chociaż zawężenia moich poszukiwań.
Szukam non stop już dobre dwa tygodnie w każdej wolnej chwili, przeczytałem mnóstwo testów z forum wypowiedzi i tematów i czym dalej czytam i dochodzę już do jakiegoś modelu to trafia się coś co otwiera mi oczy w innej kategorii lub z innego rodzaju tv i znowu drążę, znowu i znowu i przyznać się muszę że coraz mniej jestem pewien a chcę kupić świadomie, jednak żona głowę już mi suszy i każę przestać!

Stąd moja prośba, szukam tv 60 cali, marka jest dla mnie kompletnie nieistotna, to samo led czy pdp.
Nie oglądam prawie tv w dzień chyba że z synem bajkę, głównie chciałbym spędzać wieczorki przed tv nad filmikiem w dobrej jakości z pc lub Xtreamera. Jeśli chodzi o złącza to w zupełności wystarczą 2x hdmi i tyle, prawdę powiedziawszy resztę podłącze pod playerka a za wszystko się płaci jak wiadomo, smart tv czy innego rodzaju dodatki także mnie nie interesują chodzi o szybki i płynny obraz to jedyne na czym mi zależy czyli jakość obrazu przede wszystkim. Okno balkonowe od strony zachodniej mocno nasłonecznione popołudniami, ale zawsze pozostają rolety dla mnie to nie problem. Wieczorem światło wszelkiego rodzaju od taśm ledowych po rozproszone światło ledowe schowane pod sufitami więc nic kompletnie się nie odbija, warunki wieczorne doskonałe wręcz:)

Nie chcę przepłacić a wiem że o to łatwo dzisiaj, mniej jak 60 cali nie chcę, więcej się nie zmieści w miejscu przeznaczonym na tv :) więc 60 jest w sam raz, proszę o podpowiedzi z umotywowaniem, dlaczego akurat na taki sprzęt jak polecacie warto zajrzeć.
 

chaarls

New member
Prośby cd

1. Odległość od ekranu? 3m
2. Jak słońce świeci w pokoju? okno na zachód, z boku TV (lewa strona)
3. Jak duży jest pokój? 4m na 6m w zaokrągleniu plus otwarta kuchnia z której też będzie oglądany tv.
4. Preferowana technologia? ??? nie przywiązuję uwagi liczy się jakość obrazu.
5. Jaki masz obecnie telewizor? lcd 27'' samsung
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? aktualnie tylko filmy z pc bo tv się zepsuł (generalnie uwielbiam przyrodnicze i naukowe, żona seriale i kuchenne)
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem? w dzień raczej jako dodatek nic szczególnego ( jakaś bajka dla dziecka lub program)
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Mam 7 różnych oświetleń w pokoju ale preferuje delikatne oświetlenie rozproszone z pod sufitu białe lub czasem jakiś stonowany kolor rgb.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? obraz ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? bez różnicy
11. Preferowana wielkość telewizora? 60"
12. Preferowana marka? brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? tv dla mnie ma grać i trochę wyglądać jak jest wyłączony.
14. Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder tv cyfrowej (nie na 100%), xtreamer lub inny odtwarzacz sieciowy, pc, głośniki stereo, xbox, dysk zewnętrzny jeśli będzie możliwość.
15. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń? 30% telewizji, 60% filmy z laptopa lub odtwarzacza, w przyszłości mały procent na konsole.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost
17. Czy ważne jest wifi? nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? nie
22. Ma mieć 3D? nie jeśli to kolejny wydatek (aczkolwiek 3d jest ciekawym tematem ale chyba jeszcze nie na teraz)
23. Ma mieć slot na karty SD? nie
24. Ma mieć tuner DVB-S? nie wiem
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI: xtreamer, hdmi pc, hdmi xbox (w przyszłości), optical: audio
26. Jaki masz sygnał? satka podłączona, pewnie dokupię jakąś platformę.
27. Ile programów HD? Ok 20
28. Ma stać czy wisieć? wisieć
29. Rozdzielczość? fhd
30. DVB-T? tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy? jakość i płynność obrazu,
32. Ile osób ogląda? 2+ dziecko bajki sporadycznie
33. Jaka klasa cenowa? ciężko u mnie z tym, w zależności jaki sprzęt oglądam to coraz wyżej by się szło ale trzeba zejść na ziemie, myślę że te 4,5 max 5 tyś
34. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? kusi ale nie musi :)
35. Co chcemy, aby telewizor posiadał? ten.... ponadprzeciętny obraz, żyleta i głębia czerni lecz nie dyskwalifikuję led melomanem jakimś i fachowcem nie jestem lecz zwracam uwag ę na sporo szczegółów.

Widzę że zainteresowanie zerowe :-( a tylu tu porządnego chłopa co poradzić może ....
 

digitalus

Banned
Witam
60 calowe telewizory plazmowe kosztuja okolo 8000 zl.Jesli zdecydujesz sie na troche mniejszy telewizor czyli 50 calowy to za oklo 4000 zl kupisz np tx-p50st60 lub tx-p50gt50
Nawet w dzien telewizor prezentuje sie dobrze.
link do postu,50gt50 to model z ubieglego roku
http://www.hdtv.com.pl/forum/917001-post32.html
st60 i gt50 otrzymal bardzo wysokie oceny w testach na avforums.
http://www.avforums.com/reviews/Pan...B-3D-Plasma-Television-Review_505/Review.html
Jest test na forum
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...eneracja-plazm-panasonica-puka-glosno-do.html
 
Ostatnia edycja:

chaarls

New member
ile kosztowała by prezentacja w domu i ile tv można obejrzeć ? ktoś zamawiał ? i czy w ogóle jest możliwość w jastrzębiu zdroju
 
Do góry