Denon X4700H + PS5 + LG = problem z ARC

atryda

New member
Hej,

Mam dosc dziwny problem i mam nadzieje, ze ktos mial podobny i znalazl rozwiazanie.
Moj zestaw składa sie z Denon X4700H + PS5 + LG OLED B8.

Problem: kiedy HDMI LG jest podlaczone do Denona do kanalu ARC pojawia sie problem z sygnalem z PS5.

Nie ma tego problemu kiedy sygnalem jest laptop, zamiast PS5
Nie ma tego problemu kiedy HDMI LG jest podlaczony pod inny output HDMI na Denonie
Oczywiscie jak polacze bezposrednio TV z PS5 nie ma problemu

Aby bylo smieszniej, to nie jest tak ze PS5 nie dziala wcale. Problem obiawia sie w dosc dziwny sposob. TV miga z czarnego ekranu gdzie pojawia sie info o HRD do czarnego ekranu z infomacjami o sygnale z Denona. Po mniej wiecej 5 min nagle pojawia sie tapeta z tv z brakiem sygnalu i bang! PS5 zaczyna dzialac jakby nigdy nic :|
Na tym problem sie nie konczy niestety bo przypadkowo mnie rozlacza w trakcie grania i znowu musze czekac ok 5min.

Mega upierdliwy problem musze przyznac.
Wymienilem kable na AudioQuest HDMI Pearl 48 bo pomyslalem ze moze kable nie daja rady -> nic sie niestety nie zmienilo.
Z tej racji ze mam tylko jeden ARC w Denonie nie ma jak korzystac z innego HDMI out.

Na dzisiaj zgaduje ze problem jest albo z LG albo z Denonem.
Denon kupilem z serii gdzie problem HDMI zostal juz teoretycznie rozwiazany, ale pewnosci nie ma.
Jesli chodzi o TV to nie jest to najnowszy model, ale nie ma innego TV aby to wykluczyc.

Jakies pomysly co jest nie halo tutaj?
 

deusexe

Member
I jak tam problem rozwiązany, bo widzę, że te nowe Denony to jakaś lipa... Najpierw problem z HDMI 2.1 który miał być poprawiony, a tu kolejna osoba z takim problemem już w nowej wersji?
 

Morcine

New member
I jak tam problem rozwiązany, bo widzę, że te nowe Denony to jakaś lipa... Najpierw problem z HDMI 2.1 który miał być poprawiony, a tu kolejna osoba z takim problemem już w nowej wersji?

potwierdzam x4700h coś nie tak z nim z hdmi, kupiłem nie dawno i po tygodniu odesłałem. Do Denona był tylko Shield TV i Dekoder UPC podłączony. Bardzo często TV Samsung wyświetlał brak sygnału. Nie robiłbym afery gdyby nie to że po przeproszeniu się z Soundbarem N950 i ponownym podłączeniem wszystko działa idealnie.
Ogólnie sparzyłem się na marce Denon 2x ale tłumaczyłem sobie że kupowałem najniższe modele, teraz przy x4700 to już przegięcie.
 

atryda

New member
Przez przypadek udalo mi sie odkryc co stanowi problem.
Dekoder Neti zaczal sie zachowywac w ten sam sposob co PS5. Mruganie i wlaczenie sygnalu video po ok 5min. Tutaj naszczescie pojawil sie komunikat - blad HDCP.

Jak sie wylaczy w PS5 opcje HDCP to wlacza sie bez problemu.
Nadal nie wiem jak w pelni rozwiazac problem, ale przynajmniej wiem ze Denon nie radzi sobie z HDPC.

Zmienialem ustawienia HDCP w Denonie - efekt bez zmian.
 
Do góry