denon vs. philips

JaCkyLL

New member
Witam !
próbuję znaleźć gdzieś w necie jakies testy/porównania urządzeń, które według mnie należą do dość zbliżonej półki cenowej, niestety bez większego sukcesu.

Interesuje mnie porównanie urządzeń:
- Denon DBP-2010
- Philips BDP-9500

Chodzi o urządzenia posiadające na pokładzie analogowe wyjście audio 7.1.

Czy może ktoś z Forumowiczów jest w stanie przekazać mi jakieś rozsądne informacje porównujące możliwości obu urządzeń ? Jak wypada porównanie elektroniki załadowanej na pokład: procesor graficzny, przetworniki ... itp. oraz jak się to ma do jakości obrazu płyt Blu oraz DVD oraz dźwięku w kinie i stereo.

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie informacje.
Życzę wszystkim Wszystkiego co Najlepsze w Nowym 2010 roku !!!
PS. Kurcze ... 2010 rok -> denon 2010 :)
 

JaCkyLL

New member
Witam w Nowym Roku !
Pomimo dotychczasowego braku odzewu na moje powyższe zapytanie liczę, że może jednak ktoś wyrazi swoją opinię.
Patrzę na ceny w necie w/w urządzeń i widzę różnicę około 1000 pln - czy taka różnica w cenie faktycznie przenosi się na jakość dźwięku i obrazu ? czy model 2010 denona to coś co można raczej odnieść do LX71 a nie do philipsa 9500 ?

Pozdr - J

PS. Znalazłem w sieci jakis test porównawczy Denona 2010 z Pionkiem LX52. Chwalą procesor graficzny - cytat:

"(...)Pożegnanie Denona z Faroudją, obserwowane także w amplitunerach A/V, to dobre posunięcie. Procesory Anchor Bay Technologies z technologią VRS należą do najbardziej wyrafinowanych układów tego typu na rynku. Chipset ABT1030 ma wszechstronną detekcję film/wideo (włącznie z 2-2 dla standardu PAL), detekcję tzw. bad edits, czyli korekcję błędów nieciągłości „klatkażu”, algorytm AutoCUE-C – do usuwania błędów upsamplingu sygnału chrominancji – oraz szereg innych „wykrywaczy”. Główny chipset audio-wideo pozostaje tajemnicą (jest niewidoczny). Wyjścia Component, jeśli to kogoś interesuje, wykorzystują całkiem niezły przetwornik ADV7340. (...)"

Niestety już nieco gorzej piszą o sekcji audio:

"(...)Denon, w odróżnieniu od Pioneera, ma wyjścia analogowe 7.1 a zatem także wbudowane dekodery surround HD. Jakość brzmienia jest niestety mocno rozczarowująca. Zdecydowanie lepiej zainwestować w nowy, choćby niedrogi amplituner z dekoderami HD niż łudzić się, że słuchamy fonii wyższej jakości poprzez wyjścia wielokanałowe. Wszystkiemu winny brak dedykowanego procesora DSP do audio. (...)"

I tu mam pytanie. Czy philips 9500 ma w tym elemencie przewagę nad denonem ? Chcę wykorzystać wyjścia analogowe i nie rozczarować się za mocno.
 
Ostatnia edycja:

twiggy

New member
Cytowany tekst na temat Denona pochodzi zdaje się z A/V. W styczniowym numerze ma być test BDP9500, więc będzie szansa porównać...

pozdrawiam
 

JaCkyLL

New member
TAK, dokładnie twiggy ... cytowany przeze mnie fragment pochodzi z AudioVideo - z serwisu z netu. Próbuję też zrozumieć tekst z niemieckiego testu philipsa 9500 :) tłumaczenie z linku googlowego miażdży :)
Generalnie z tekstu niemieckiego wynika, że to świetny sprzęt / świetny stosunek możliwości urządzenia do ceny. Płacenie większej kasy za Denona nie ma chyba sensu, dokładanie do LX71 bądź LX08 ma już zdecydowanie więcej racji, jednak nie płacimy wtedy 1900 pln tylko 3500 pln.
A to już robi różnicę.
 

Mikele

New member
Jedną z lepszych sekcji audio wśród odtwarzaczy BD ma Pioneer BDP-51FD. Nie jest to najnowszy model, ale za to wychodzi poniżej 2k.

Na tym forum był wątek na jego temat. Sporo jest też w necie, poszukaj może akurat Ci przypasuje. W którymś A/V była recenzja tego modelu - oceniono go pochlebnie i AFAIR bardzo podobnie do LX71.
 

JaCkyLL

New member
Mikele ...
faktycznie o modelu 51FD ludzie piszą pozytywnie. Na stronie Pionka zrobiłem porównanie 51FD i LX71 i jednyną różnicą jaka została pokazana jest:

Cyfrowo-analogowy przetwornik obrazu:
LX71:
297MHz / 12-bitów (Wysoka Rozdzielczość)
216MHz / 12-bitów (Standardowa Rozdzielczość)

BD-51FD:
148.5MHz / 12-bitów (wysoka rozdzielczość)
108MHz / 12-bitów (standardowa rozdzielczość)

czy to faktycznie jedyna różnica ?
 

BitTornado

New member
Mikele ...
faktycznie o modelu 51FD ludzie piszą pozytywnie. Na stronie Pionka zrobiłem porównanie 51FD i LX71 i jednyną różnicą jaka została pokazana jest:

Cyfrowo-analogowy przetwornik obrazu:
LX71:
297MHz / 12-bitów (Wysoka Rozdzielczość)
216MHz / 12-bitów (Standardowa Rozdzielczość)

BD-51FD:
148.5MHz / 12-bitów (wysoka rozdzielczość)
108MHz / 12-bitów (standardowa rozdzielczość)

czy to faktycznie jedyna różnica ?

DENON:DBP-2010
tez ma 297MHz / 12-bitów tylko czego,wysoka rozdzielczość albo standardowa rozdzielczość
 

vandel

New member
rożnice pomiedzy lx71 a 51fd sa nastepujace dla 71 :
lepsze wykonanie (pozlacania i takie tam)
upsampling sygnałow video s-video i video.( odpowiedni scalak chyba amr czy jakos tak)
wiec czy warto doplacac trzeba zdecydopwac samemu. ja posiadam 51fd jak na razie super jestem zadowolony.
 

Mikele

New member
Jak się obejrzy "wnętrzności" denona i pionka to o sekcji audio 7.1 w denonie można powiedzieć że jest... i tyle. W Denonie jest za to lepszy procesor wizyjny (ABT).

W stosunku do LX71 to 51FD poza innym przetwornikiem C/A nie ma złoconych końcówek ;) i dotykowych przycisków (co akurat uważam za zaletę). Chyba też panel czołowy to plastik a nie aluminium. Nie wiem jak jest z profilami BR w 51FD.

JaCkyLL musisz rozważyć, bo sekcja audio przemawia za 51FD, a sekcja wideo za 2010.
 

JaCkyLL

New member
dokładnie Mikele ....
czytałem o przetworniku video w Denonie i wieści są bardoz pozytywne. sekcja audio w bd51fd jest chyba taka sama jak w lx71 a o niej w necie mówi się rewelacyjnie. jeden ma dobre video, drugi audio :) wiem, że lx71 godzi ich obu ale trzeba za to trochę zapłacić.
cały czas rozważam jeszcze opcję w postaci philipsa bdp9500 - wiele plusów ale są i minusy, jak w każdym urządzeniu.
 

vandel

New member
witam ja bym wzial tego philipsa lub piona. za philipsem przemawia szybkie wczytywanie plyt. profil 2.0 czyta mkv z pewnymi ograniczeniami. bardzo dobra sekcja video i niezla sekcja audio. za pionkiem przemawia tylko audio, wczytuje plyty bd bardzo wolno, brak profilu 2.0(dla mnie nieistotny)
denona nie polecam pewnie znowu jakis panas w srodku za koszmarne pienadze. roznice w video nie sa duze ciezko je wychwycic na tel do 50 cali.
 
Do góry