Denon DBT-1713UD konrta DBT-3313UD

Dunik

New member
Proszę o wyjaśnienie czym różnią się te Modele.
Podczas porównania znalazłem.
Wielokanałowy dźwięk przestrzenny:
DBT-1713/Dekoder : Dolby Digital Plus / Dolby TrueHD / DTS HD Tak/Tak/Tak
DBT-1713/Dekoder : DD / DTS / DTS96/24 / SACD Nie/Nie/Nie/Nie

DBT-3313/Dolby Digital Plus / Dolby TrueHD / DTS HD Tak/Tak/Tak
DBT-3313/DD / DTS / DTS96/24 / SACD Tak/Tak/Tak/Tak

Czy to oznacza, że DBT-1713 po podłączeniu do amplitunera (w moim przypadku Denon AVR-X2100W) nie będzie podawał dźwięku w DD / DTS / DTS96/24 / SACD.

Source

Na dole strony. Porównanie. Wielokanałowy dźwięk przestrzenny.

Proszę o wyjaśnienie zagadnienia.
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
1713 UD z DD i DTS na pewno nie będzie miał problemu, wogóle dziwne aby miał z tymi kodekami problem.
 
Ostatnia edycja:

vectra1

Member
Bez reklam
Sam długo szukałem w necie różnic, nawet męczyłem ludzi w salonie Denona i dużo się nie dowiedziałem.
3313 to wyższa seria ogólnie lepsza jakość obrazu, dużo lepszy tor audio- podobno porównywalny z DCD720.
Inny mechanizm odczytu, lepszy mechanizm otwierania tacki, front z aluminium nie z plastiku no i 6.9kg vs 4.9kg.
W salonie Denona możesz sie umówić na porównanie, sprawdzisz ewentualne różnice pod swoim kątem.
maxresdefault.jpg
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Odnośnie różnicy pomiędzy tymi dwoma playerami to:
-odnośnie wyświetlania obrazu ich niema,
- odnośnie jakości dźwięku HD: również ich niema,
Różnica praktycznie w kolorze i nieco w budowie o czym wspomniał Vectra oraz w wyższym modelu są 2 HDMI gdzie jedno może być wykorzystane do wysłania obrazu na TV/Projektor a drugie do przesłania dźwięku w ampli... Porównywałem oba w bezpośrednim starciu.
 

vectra1

Member
Bez reklam
Odnośnie różnicy pomiędzy tymi dwoma playerami to:
-odnośnie wyświetlania obrazu ich niema,
- odnośnie jakości dźwięku HD: również ich niema,
Różnica praktycznie w kolorze i nieco w budowie o czym wspomniał Vectra oraz w wyższym modelu są 2 HDMI gdzie jedno może być wykorzystane do wysłania obrazu na TV/Projektor a drugie do przesłania dźwięku w ampli... Porównywałem oba w bezpośrednim starciu.

Bipo porównywałeś jakość dźwięku z wyjść analogowych ?
Od jakiegoś czasu czaję się na 3313 w dobrej cenie, aby właśnie zastąpił mi cd-ka w jednym urządzeniu.
Jeżeli piszesz, że nie ma różnicy to raczej nie zmieniałbym mojego 1713.
 

Dunik

New member
Znalezione różnice:

Konwersja C/A (audio)
DBT-1713UD 192kHz/24-bit
DBT-3313UD 192kHz/32-bit

Zdecydowana przewaga DBT-3313UD , jeżeli ktoś przesyła sygnał po analogu.

Współczynnik sygnał/szum
DBT-1713UD 115 dB
DBT-3313UD 120 dB - lepsza jakość dźwięku

Dynamika: CD / DVD
DBT-1713UD 100 dB
DBT-3313UD 105 dB

Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD)
DBT-1713UD 0,0025%
DBT-3313UD 0,0020%

Wyjście HDMI
DBT-1713UD 1
DBT-3313UD 2 - można podłączyć np. projektor

DBT-3313UD posiada wyjście cyfrowe: koncentryczne (dla starczego sprzętu)
Mechanizm ładowania SVH nie znalazłem opisu
Podzespoły na zamówienie
Konstrukcja wielowarstwowa

Dodatkowo DBT-3313UD ma możliwość dekodowania DD / DTS / DTS96/24 / SACD i podania jako standardowy (natywny) tryb dźwięku do urządzenia odbierającego co znacząco poprawia jakość.
DBT-1713UD tylko przekazuje sygnał DD / DTS / DTS96/24 / SACD do urządzeni odbierającego, sygnał musi być zdekodowany przez to urządzenie.
DBT-3313UD jest zdecydowanie lepszy jednak jak dla mnie przynajmniej obecnie wystarczy DBT-1713UD

Pozdrawiam Dunik
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Odnośnie różnicy pomiędzy tymi dwoma playerami to:
-odnośnie wyświetlania obrazu ich niema,
- odnośnie jakości dźwięku HD: również ich niema,
Różnica praktycznie w kolorze i nieco w budowie o czym wspomniał Vectra oraz w wyższym modelu są 2 HDMI gdzie jedno może być wykorzystane do wysłania obrazu na TV/Projektor a drugie do przesłania dźwięku w ampli... Porównywałem oba w bezpośrednim starciu.

Zapomniałeś napisać o stereo.. bo tam jest różnica choć dla mnie to i tak najlepszy jest cd i dynamika jest większa zarówno przy filmach jak i przy stereo.. też uważam osobiście że jak to napisałeś, że jest deko różnica w obudowie to ja bym napisał że jest to różnica znaczne większa niż deko - wystarczy oba położyć na wagę + od razu widać na wyglądzie że to inne odtwarzacze jeśli chodzi o wygląd .. i nie piszę tego że ja mam akurat ten BR bo już kiedyś pisałem że jakbym miał możliwość kupienia niższego modelu w kolorze srebrnym to pewnie takowy bym kupił bo mi BR nie potrzebny jest jako źródło do muzyki to jednak różnice są .. a to kwestia czy ktoś chce wydać większe pieniądze czy też nie..
To tak jak np. jesteśmy już przy denonie dla niektórych z różnych powodów (nie będę pisał żeby niektórzy nie poczuli się dotknięci) denon 1520 a 2020 to bardzo podobne wzmaki i niektórzy uważają że nie warto dokładać - ja uważam że jak ktoś ma kasę to bez dwóch zdań warto dołożyć do 2020. To jest znacznie lepszy wzmak.. i dla mnie osobiście nawet bym ich do siebie nie porównywał..
 

vectra1

Member
Bez reklam
Wiem że tory audio w 1713 i 3313 różnią się znacząco.
A jak wypadnie porównanie audio po analogu w przypadku 3313 z DCD720 i CD6005 ?
Teoretycznie różnica między odtwarzaczami blu-ray pozwoli na zakup powyższych cd-ków
 

lobos

New member
Bez reklam
Wiem że tory audio w 1713 i 3313 różnią się znacząco.
A jak wypadnie porównanie audio po analogu w przypadku 3313 z DCD720 i CD6005 ?
Teoretycznie różnica między odtwarzaczami blu-ray pozwoli na zakup powyższych cd-ków

Mimo wszystko wolałbym jednak takie rozwiązanie tzn. tańszy Bluray plus osobno CD.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na pewno warto pomyśleć nad takim rozwiązaniem jak komuś nie zawadza dodatkowy sprzęt.. Odtwarzacz cd zawsze będzie lepszy jest to urządzenie który dedykowane jest wyłącznie do stereo.. więc decyzja zależy od kupującego.. Natomiast jeśli chce się mieć jedno do wszystkiego to wiadomo który jest lepszy.. a ze jest droższy to już inna bajka.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Przykro mi ale porównywałem tylko pod względem obrazu i dźwięku ze względu na kino. Do stereo nie przeprowadzałem odsłuchu bo mam osobny sprzęt....;-)
Odnośnie 1520 a 2020 również uważam że to dwa różne sprzęty i wyższość 2020 nad 15tką nie ma co dywagować, ale to już nie są tak kolosalnie różnice jak 720 a 1520...;-) Jak bym miał kupować oczywiście bym też wolał 2020..;-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry