DENON DBP-4010UD Pytanie do Blackninja.

zuzanna

New member
W związku z pojawieniem się na rynku nowego odtwarzacza uniwersalnego klasy wyższej DENON DBP-4010UD przymierzam się do jego zakupu.
I właściwie mam pytanie do Blackninji, czy warto wchodzić w tego typu odtwarzacz i co o nim sądzisz?

Zależy mi na wyprowadzeniu sygnałów DTS-HD Master Audio po wyjściach 7.1(5.1), gdyż nie posiadam amplitunera z tego typu dekoderami, a nie widzę za bardzo sensu zmiany na taki, który by je posiadał, a z tego co się orientuję wiele modeli z niższej półki nie ma takiej możliwości.
Dodatkowo jego zaletą jest możliwość odtwarzania płyt DVD-AUDIO i SACD.

Obecnie posiadam odtwarzacz DENONa DVD-3930 i jest to moim zdaniem bardzo dobry odtwarzacz w dziedzinie dźwięku AUDIO jak i VIDEO.
Porównując do odtwarzaczy DVD i CD z niższej pólki cenowej widzę ogromną różnicę na korzyść DVD-3930, szczególnie w sekcji AUDIO z płyt CD.

Wiem, że można by wymienić amplituner na nowszy model... (już z dekoderami HD...) i kupić tańszy odtwarzacz BD, ale chyba w sumie nie wyjdzie taniej...? (oczywiście zachowując wysoki poziom jakości... w tym przedziale cenowym).

Proszę o rzeczowe opinie...
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
DENON DBP-4010UD to prawdziwy kombajn, jego parametry i możliwości wyglądają obiecująco, juz po ich obejrzeniu można ustawiać się w kolejkę do kasy :) ja jednak radzę posłuchać na spokojnie i odnieść się do posiadanego sprzętu wszak wiemy, że marketing czasem płata figle.
 

landr

Member
Witam, znajomy kupił(28 listopada, były 3sztuki i od razu sprzedane) w Warszawie DBP-4010, zastąpił u niego DVD A11, podłączył go do wzmacniacza AVC-A1XVA po Denon linku i powiedziedział, że dwięk jest znakomity z każdego żródła.Posiadając DVD 3930 ,który na polu SACD i DVD Audio jest znakomitym odtwarzaczem, zamieniając go na 4010 zyskujesz dodatkowo obsługę blu raya i dzwięk HD, który według mnie jest znakomity.Podłączony anologowo 7 lub 5 też będzie brzmiał super.Akltualnie posiadam starszy wzmacniacz Denona AVC A1SR(który nie ma hdmi i po denon linku nie obsługuje SACD) i Denona 3910 podłaczonego denon linkiem 2 generacji do tego wzmacniacza dla odsługi DVD Audio i CD, natomiast analogowo do SACD, a blu ray Panasonic 50 po analogu.Dużo tych połączeń i urządzeń, tak że jak będzie dostępna nowa dostawa to bardzo dokładnie przeanalizuje ewentualny zakup.Pozdrawiam.
 

zuzanna

New member
landr: dziękuję za opinię...

właśnie tego oczekuję po zakupie DBP-4010UD... możliwości odtwarzania Blu-Ray wraz z dźwiękiem HD... i nie stracenia doskonałych właściwości odtwarzania muzyki (zarówno CD, jaki i SACD oraz DVD Audio) jakie daje mi DVD-3930.
Oprócz doskonałego dźwięku 3930 należy także podkreślić bardzo dobry obraz z płyt DVD i jego skaler do FullHD (odtwarzany na plaźmie LX-5090H) i tego też nie chcę stracić... (czytaj - pogorszyć).

Oczywiście jeżeli 4010 sprawdzi się w dziedzinie dźwięku i video tak, jak 3930, to 3930 najpewniej będzie musiał zmienić właściciela...

Muszę się przyznać, że już 4010 mam zamówione... ma być za tydzień... hehe...

Piszesz, że posiadasz wzmacniacz bez wejścia HDMI... i dobrze... bo po co ?
Moim zdaniem HDMI powinno się wykorzystywać tylko do przesyłania wizji (i ewentualnie dźwięku, ale tylko do telewizora na jego głośniki - tak do codziennego użytku), natomiast "właściwy" dźwięk (odtwarzany na kolumnach), moim zdaniem, powinien być przesyłany osobnymi torami (ja osobiście preferuję analogowo, choć nie mam nic przeciwko optykowi czy digital).

Już nie mogę się doczekać...!!!
 

landr

Member
Gratuluję decyzji, myślę, że i ja się kiedyś skuszę.Co do połączenia analogowego to muszę przyznać ,że jest ono dla mnie troche technicznie "skomplikowane"...7 lub 5 osobnych kabli i żeby dzwięk był znakomity muszą te kable być dobrej jakości(dobre kosztują drogo) i żeby uzyskać dobry dzwięk np HD trzeba użyć odtwarzacza z dekoderami HD na pokładzie.Dla mnie ideałem by było np 4010 połączny z amplitunerem lub wzmacniaczem jednym kabelkiem(pospolicie zwaną skrętką) Denon-link 4 deneracji i to wszystko...doskonały dzwięk i obraz .Osobiście lubię to połączenie donon linka (bit do bita, bez dodatkowych przetworników), wole niż analogowe, ale to kwestia indywidualnego odczucia.Pozdrawiam.
 

zuzanna

New member
Decyzja była TRUUUUUDNA.... no cóż, nie jest to przysłowiowe 5 zł???!!!!

Tak, muszę Ci przyznać rację, że analogowe podłączenie jest trochę trudne (czytaj droższe), ale nie posiadam DenonLinka w ampli... niestety wcześniejszy wybór padł na ampli innej firmy... i tak na razie musi zostać.
Ale jednak po długich testach okazuje się, że dekodery znajdujące się na pokładzie Denona 3930 są moim zdaniem lepsze od tych w ampli... i tak samo dedukuję, że powinno być, a propos zamówionego DBP-4010UD..?? Na to liczę.

Dźwięk stereo (czyli CD) mam podłączone kabelkiem The First firmy Van Den Hull'a i to jest to...!!! Była okazja potestować kilkanaście interkonektów różnych firm i w różnych przedziałach cenowych i ostatecznie po dwóch tygodniach testów mój wybór padł na j.w.
Choć muszę przyznać, że były w testach droższe konstrukcje niż wybrałam... czyli jednak nie można do końca kierować się tylko i wyłącznie ceną i "parametrami technicznymi"... życie pokazuje, że powinno się dobrać kable do SWOJEGO zestawu..., oczywiście to samo dotyczy kabelków głośnikowych...
Choć muszę przyznać, że wcześniej nie trafiało do mnie, że kable mogą mieć znaczenie..., a jednak... trzeba się było przeprosić z opinią, że... wiadomo co...

Co do połączenia DenonLink, nie mam zdania na ten temat, bo nie było okazji przetestować..., a szkoda...!!!
 
Do góry