Denon d-m39. Charczenie głośników

pabloshark91

New member
Witam. Mam pytanie co do wieży denon d-m39. Czy ktoś kto posiada taką wieże lub miał z nią do czynienia możę mi powiedzieć czy to normalne, że głośniki powyżej zakresu głośności 35 (cały zakres 0-50) zaczynają charczeć. Tzn. Charczy konkretnie głośnik niskotonowy. Czy to moze być wina przewodów?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To nie jest wina przewodów .Charczą oba głośniki czy tylko jeden .Jeżeli by charczał tylko jeden zamień je podłącz i zobacz co się będzie działo
 

pabloshark91

New member
charczą oba głośniki przy właczonym SDB I BAS +6 (MAX. 10). jak wyłącze sdb i zmniejsze bas sprawa sie normuje, ale dziwi mnie, że taki sprzęt nie daje rady z właczonym wzmocnieniem basu i z tym, że jest nowy. co radzicie?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Być może są uszkodzone głośniki ,aby się o ty przekonać trzeba by je pomierzyć .Jeżeli sprzęt jest na gwarancji sprawa jest prosta , jeżeli nie trudno jest mi cokolwiek powiedzieć na odległość

Jeżeli miałbyś inne podobne kolumny pod ręką (o takiej samej impedancji ) można by je podłączyć i zobaczyć czy też będzie charczenie

Jest jeszcze jedna opcja ,choć mało prawdopodobna ,że to jest normalne zjawisko
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Też jestem tego zdania. Wg mnie to znowu nie "taki sprzęt", bez przesady. Jeśli bas podbity i duża głośność to może się zdarzyć. Dyskoteki tym nie zrobisz ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Kupiłeś gotowy zestaw Denona (elektronika+ kolumny) czy może jako elektronika Denona, a kolumny innej firmy.
W takiej konfiguracji też ją sprzedają....
 

pabloshark91

New member
kupiłem zestaw denon d-m39(kolumny + elektornika). Myslicie, ze przy nowym sprzecie kolumy nie moga ogarnac glosnosci powyzej 30? to po co skala do 50 przy takim zestawie. Też słyszalem ze ludzie do tego amplitunera dokupują inne kolumny. Jakie polecacie? moze pomysle o zmianie w najbliższej przyszłości :)
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Samochód wchodzi w zakręt na warszawskiej do 90km/h i z niego wychodzi, powyżej tej prędkości roluje się. Myślicie, że jest zepsuty? Po co robili by w takim razie zegary do 260?
 

collider

New member
Bez reklam
Kup wieksze, mocniejsze glosniki i bedzie po klopocie. Na pewno ci nie przewali dzwieku. Niestety, ale juz slyszalem pare opini o tym, ze seryjne glosniki do tego zestawu sa srednio dopasowane. Dlatego ludzie czesto kupuja sam receiver a do niego dobieraja glosniki z innej parafi.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Widziałem kilka zestawów z Bostonami A26, a czasem nawet mniejsze podłogówki do nich zalecają...nie wiem jak wtedy się to sprawdza, bo nie słyszałem ;)
Fajnie mogłyby być np. z JBL Studio 230...może BN przetestuje jak to się sprawdza ;)
 
Do góry