Denon AVR-X3000 - Problem ze sprzętem

dude8q

New member
Witam

Z tego co widzicie jestem tutaj nowy, więc proszę o wyrozumiałość ;).

Mam do Was parę pytań, bo nie wiem czy mam problem ze sprzętem, czy po prostu coś przestawiłem nie tak.

Warto by było napisać czym odtwarzam muzykę i filmy. HDMI z komputera do amplitunera i z amplitunera do monitora. Wiadomo konsola podobnie podłączona.

1. Gdy chcę wyłączyć amplituner pilotem, czy też przyciskiem na amplitunerze, wyskakuje mi napis MAIN ZONE ON-OFF. A Amplituner nadal działa. Wcześniej taki problem nie występował. Nie mam pojęcia co się dzieję teraz, powiem szczerze że jeszcze nie obadałem wszystkiego w amplitunerze, bo też wiele rzeczy po prostu nie rozumiem.
2. Sprzęt mam już prawidłowo rozstawiony, mam do amplitunera podłączone Indiana Line 555C 5.0
Teraz chciałbym poradzić się Was, ustawiałem głośniki ręcznie w ustawieniach amplitunera, głównie regulacje głośności, oczywiście cały czas to zmieniałem, bo ciągle coś mi nie dogrywało, albo to przednie głośniki, albo centralny był za cicho. Aż wziąłem mikrofon dołączony do amplitunera i przeszedłem konfigurację z tym mikrofonem. Nagle ku mojemu zaskoczeniu sprzęt zaczął lepiej odbierać. Bas zrobił się męki, wyrazisty. Dobra do rzeczy.
Chciałbym skonfigurować sprzęt jak najlepiej, jak najbardziej naturalnym brzmieniu mi zależy. Możecie podrzucić jakiś poradnik, albo wskazać mi drogę jak to mam zrobić? Czy może już to zrobiłem z tym mikrofonem. Bo powiem szczerze że wyliczyło poziom głośności idealnie.


Pozdrawiam Serdecznie proszę o wyrozumiałość;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie włączyłeś przypadkiem 2 strefy? Wciśnij na pilocie zone 2 i wyłącz, a następnie wciśnij main zone żeby przejść z powrotem do obsługi głównej strefy
 

dude8q

New member
Pomogło, ale to chyba na chwile, bo na MAIN też przy wyłączaniu pokazuje mi OFF-ON MAIN, a nie wyłącza amplitunera. Jak ustawiam na sleep za 10 minut. To wyłącza albo Zone 2, albo Main Zone zależy co mam włączone. W ogóle czym się różni MAIN od ZONE 2? O co z tymi ZONE chodzi?
 
Do góry