Denon AVR-X2700H i LG OLEDCX

repok

New member
Dzień dobry,

1. Za pomocą eARC mam połączony amplituner z tv, a do amplitunera pozostałe źródła. Na każdym ze źródeł (xbox, dekoder etc) na ekranie tv pojawia się menu amplitunera. Niestety gdy korzystam ze źródła tv (a więc np. Netflix, HBO, czy nawet przeglądarka internetowa) nie ma możliwości wywołania menu amplintunera. Czy ktoś spotkał się z tym problemem?

2. W momencie korzystania z źródła TV - w tym wypadku Netflix sygnały wejścia to dla audio Dolby Atmos, dla video nie jest pokazany, ale powinien być 4k (mam wykupiony premium pakiet, wszystko powinno śmigać). Sygnały wyjścia to Dolby Atmos, natomiast video 1080p50 - czy oznacza to, że na ekranie tv widzę tylko HD a nie 4k? Jaki może być tego powód. Dodam, że gdy w xbox włączę film 4k na bluray, to sygnał wychodzący jest Dolby Atmos oraz 4k60.



A może mam źle podpięty ampl oraz tv?
 

Jadaj

New member
ad 1. Nie sądzę, aby w jakiejkolwiek konfiguracji Tv - amplituner była możliwość wywołania menu amplitunera, jeżeli w Tv nie będzie wybranego źródła, do którego jest podpięty amplituner.
Czyli, jak amplituner jest podpięty do HDMI1, to jego menu będzie widoczne po wybraniu w TV HDMI1.
Wybranie innego źródła lub TV lub aplikacji spowoduje, że menu amplitunera nie będzie widoczne.

ad 2. Przy Netflixie na TV do amplitunera nie wchodzi sygnał wideo, tylko audio.
To co wyświetla aktualnie TV sprawdzisz przyciskiem info. Będzie podana rozdzielczość i bitrate.
Przy źródłach zewnętrznych ampli może przetwarzać sygnały wideo i np. robić upscaling.
 

aone

New member
Dzień dobry,

1. Za pomocą eARC mam połączony amplituner z tv, a do amplitunera pozostałe źródła. Na każdym ze źródeł (xbox, dekoder etc) na ekranie tv pojawia się menu amplitunera. Niestety gdy korzystam ze źródła tv (a więc np. Netflix, HBO, czy nawet przeglądarka internetowa) nie ma możliwości wywołania menu amplintunera. Czy ktoś spotkał się z tym problemem?

Częściowym obejściem tego jest "proste menu". W ustawieniach HDMI ampli znajdź "proste menu", w źródłach pojawi się amplituner a po wybraniu wyświetli się menu, które możesz sterować pilotem od TV.
 
Do góry