Denon Avr 2307 Vs Avr 2807

mike_77

New member
Witam
Rozważam zakup jednego z powyższych modeli amplitunerów Denona. różnica w cenie wynosi około 700 PLN (2807 droższy). Jednak 2807 z posiadanych informacji montowany jest w Japonii natomiast 2307 będzie montowany w Chinach czyli mozemy stracic nieco na jakosci wykonania. Czy waszym zdaniem lepiej jest dołożyć te 700 PLN i kupić 2807 czy moze pozostać przy 2307?
Dziękuję za informacje.
 

masaj007

New member
Kupujesz tez kolumny? Jezeli tak to ja bym dołożył do kolumn i pozostał przy 2307. 700zł to już spora różnica.
Tak naprawdę co lepiej zagra dla musisz stwierdzić ty na odsłuchu
 

ThYX

New member
mike_77 napisał:
Witam
Rozważam zakup jednego z powyższych modeli amplitunerów Denona. różnica w cenie wynosi około 700 PLN (2807 droższy). Jednak 2807 z posiadanych informacji montowany jest w Japonii natomiast 2307 będzie montowany w Chinach czyli mozemy stracic nieco na jakosci wykonania. Czy waszym zdaniem lepiej jest dołożyć te 700 PLN i kupić 2807 czy moze pozostać przy 2307?
Dziękuję za informacje.

A gdzie można kupić Denon 2307 ? Nie widziałem jeszcze tego modelu w sprzedaży....
 

mike_77

New member
ThYX napisał:
A gdzie można kupić Denon 2307 ? Nie widziałem jeszcze tego modelu w sprzedaży....
Zgadza się w sprzedaży jeszcze nie ma, ale cena jest znana.

masaj007 napisał:
Kupujesz tez kolumny? Jezeli tak to ja bym dołożył do kolumn i pozostał przy 2307. 700zł to już spora różnica.
Tak naprawdę co lepiej zagra dla musisz stwierdzić ty na odsłuchu
Kolumny też kupuje i bedą ta JBL E50, EC 35, E20, E150

A co do róznicy cenowej to moze nie dokładnie chodziło mi o odsłuch a o jakość wykonania. Japończyk to Japończyk a Chińczyk to Chińczyk ;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie wiem, czy to cena oficjalna, ale na www.q21.pl cenią go na 3099. Do tej pory zawsze były tam ceny zbieżne ze stroną www.denon.pl Trochę, moim skromnym zdaniem, Denon przesadził z wyceną nowych amplitunerów. Tym bardziej, że stara seria już się prawie wykruszyła.

ArtS :)
 

masaj007

New member
Dziwny zestaw kolumn wybrałeś. E-50 wcale nie będą tńsze jeżeli doliczyc podstawki od E-80 a zagrają gorzej. Takie niby studyjne monitory to moim zdaniem chybiony pomysł
 

mike_77

New member
masaj007 napisał:
Dziwny zestaw kolumn wybrałeś. E-50 wcale nie będą tńsze jeżeli doliczyc podstawki od E-80 a zagrają gorzej. Takie niby studyjne monitory to moim zdaniem chybiony pomysł

Niestety nie mam mozliwości postawienia kolumn na podłodze (E80) i z tego tylko powodu muszę wybrać E50. Inne osoby na forum nie maiły az tak pesymistycznych wypowiedzi na temat E50 jako fronty :(
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
E50 - spoko, albo weź Paradigmy Focus.
Miodowe byłyby Ushery 520 ale jakie masz duże pomieszczenie ?
 
Ostatnia edycja:

mike_77

New member
Fatman_1 napisał:
E50 - spoko, albo weź Paradigmy Focus.
Miodowe byłyby Ushery 520 ale jakie masz duże pomieszczenie ?

Pomieszczenie to około 25 m2 i nie ukrywam ze E50 pasują mi idealnie swoimi rozmiarami ;) dlatego wybór padł na nie.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wprawdzie na polskiej stronie Denona nie ma jeszcze informacji o cenie sugerowanej, jednak jest cena dla 2807 i wynosi 3995. Więc cena na 2307 będzie gdzieś w okolicach 3300. Muszę trochę sprostować informację o cenach na www.q21.pl. Ceny mają trochę niższe od oficjalnych. Przynajmniej 2807 kosztuje u nich 3875. Nie ma co, Denon trochę chyba przesadził z cenami na swoje nowości. Poza wyposażeniem architektura tego sprzętu chyba niewiele się zmieniła. W każdym razie ja załapałem się jeszcze na Denona 2106, ale o tym już niedługo. :)

ArtS :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Zdecydowałem, że dokładanie jakiś 800 złotych tylko za HDMI oraz analogowe wejście 7.1 nie ma większego sensu. Skoro miałem wybór, skorzystałem i wybrałem tańsze, równie dobrze grające, rozwiązanie. Łatwiej było o tyle, że nie mam, jak na razie, telewizora z HDMI.

ArtS :)
 
Do góry