DENON AVR 1612 + jakie głośniki?

InTeRnO

New member
Witam branżowych specjalistów :)

Przymierzam się do zakupu Ampli DENON AVR 1612 + jakieś kolumienki stereo. Budżet do 2000.00 brutto na kolumny. Mogą to być używki, może to być nowy sprzęt. Pomieszczenie ma ok 45m^2 (salon + jadalnia), Raczej otwarta przestrzeń. Kolumny do TV - 50%, Muzyka - 30%, PS3 - 20%. Co polecacie? Troszkę poczytałem, troszkę usłyszałem różnych opinii o różnych kolumnach - doradźcie mi proszę w jakim kierunku powinienem iść?
Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A dlaczego chcesz ampli do kina jak będziesz słuchał tylko w stereo? Generalnie do tego metrażu ciężko ci będzie znaleźć dobre fronty do 2k. Są dość fajne np. Monitor audio MR 6, Klipsch RF 62, Roth Oli 40, JBL Studio 190, ale do twojego salonu mogą być niewystarczające. Nie nagłośnią go tak jak byś tego oczekiwał, chyba że nie masz wysokich wymagań i chcesz poprawić jedynie dźwięk z TV? Ja bym celował o rozmiar wyżej np. RF 82 lub Oli 50 ale i cena 2 x wyższa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz duże pomieszczenie i może uciekać trochę w powietrze.
Masz trochę za mały ampli aby to nadgonić.
Ja bym zwiększył wydajność do 1912 jeśli ma zostać Denon lub Harmana 265 i do tego kolumny MA MR6 lub Studio 190 bo zapas basu płynnie się rozpłynie. Szczęście w tym że tylko 30% do muzyki.
 

InTeRnO

New member
Dzięki Panowie za odpowiedź.
Jeśli chodzi o ampli - to również jest to kwestia do dogadania. Ogólnie nigdy nie interesowałem się audio.Nie jestem audiofilem. Po prostu chcę mieć sprzęt taki, abym mógł spokojnie zrobić imprezkę, posłuchać muzyki itp. Chcę kupić ampli z uwagi na możliwość podłączenia np ps3 czy słuchania radia. W chwili obecnej mam możliwość "słuchania" avantgarde acoustic duo podpiętego do wzmacniacz lampowego :) Podejrzewam, że bez odsłuchu kolumn się nie obejdzie. Kiki, Ty posiadasz sklep, w jakim mieście?
 

wojtassss

New member
Witam

Zakupiłem ampli DENON AVR 1612.
Narazie podłączyłem do niego głośniki ze starego zestawu-JAMO Studio 180.
Chciałem się Was poradzić czy wystarczy do tego dokupić głośnik centralny i satelitarne, czy od razu kupić cały zestaw głośników np.QQ5000?
Pokój: 20m2
Przeznaczenie: 70% kino, 20%PS, 10% muzyka.
Z góry dziękuję za porady.
 
Do góry