Denon Amplituner AVR-1910 - test

Status
Zamknięty.
Nie jest łatwo przygotować przystępny cenowo amplituner kina domowego, który będzie nowocześnie wyposażony i zdolny zadowolić miłośników wysokiej jakości dźwięku i obrazu. Denon AVR-1910 wykonał to zadanie perfekcyjnie. Urządzenie zawiera dekodery wszystkich najnowszych formatów dźwiękowych HD, system automatycznej korekcji akustyki pomieszczenia Audyssey MultEQ, cztery wejścia HDMI i wydajną sekcję wideo, zdolną konwertować wszystkie sygnały do formatu 1080p. To jeden z pierwszych produktów na rynku, który jest wyposażony w system Dolby Pro-Logic IIz, rozszerzający konfigurację głośnikową o dwa kanały „przednie górne”. Sekcja siedmiu wzmacniaczy produkuje moc wystarczającą nawet w dużych pomieszczeniach, brzmienie wyróżnia się świeżością i dynamiką, odpowiednimi zarówno do kina, jak i do słuchania muzyki.
Tyle wiemy z tytułu nagrody EISA.

Trochę danych:
  • W pełni dyskretny 7-kanałowy wzmacniacz o mocy 125 W (6 ohm) w każdym kanale
  • Możliwość przypisywania końcówek mocy Surround Back do głośników przednich-górnych, Bi-Ampingu przednich głośników lub zasilania drugiej strefy przy konfiguracji 5.1
  • Dekodery Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio
  • Tryb Pure Direct dla osiągnięcia optymalnej jakości brzmienia
  • Całkowicie nowa konstrukcja amplitunera mająca na celu dalszą poprawę jakości dźwięku
  • Auto Setup i Auto Room EQ z Audyssey MultEQ i Audyssey DynamicEQ łącznie ze skuteczną korekcją kanału subwoofera z równoczesnym pomiarem w 6 punktach odsłuchu
  • Audyssey Dynamic Volume automatycznie wyrównujący nagłe skoki głośności z dowolnych źródeł
  • Dolby ProLogic IIz potęgujący wrażenia kina domowego dzięki dodatkowym kanałom przednim-górnym (Front-Height)
  • 4 wejścia i jedno wyjście HDMI 1.3a
  • Kompatybilność z sygnałem 1.080p (24, 50, 60 Hz)
  • HDMI 1.3 Audio - obsługa Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio
  • Auto LipSync
  • Obsługa Deep Colour (30, 36 Bit) i xvYCC
  • HDMI CEC
  • Restorer skompresowanego dźwięku (MP3, WMA, AAC) odzyskujący utracone dane podczas kompresji
  • Cyfrowa konwersja sygnału wideo na HDMI
  • De-interlacer i skaler high-bit analogowego i cyfrowego sygnału wideo do 1.080p na wyjściu HDMI
  • Nowy interface dla stacji dokującej ASD w celu podłączenia odtwarzacza iPod oraz internetu (z ASD-3N/W)
  • Obsługa dwóch niezależnych stref audio
  • Menu ekranowe OSD dostępne również na wyjściu HDMI
  • Dwustronny, ergonomiczny pilot zdalnego sterowania
  • Dostępny w kolorze Premium Silver i czarnym
  • Cena: 2.295 ,- zł
001_P1100403.JPG

Amplituner po wyjęciu z kartonu pachnie lakiernią, woń ustępuje po kilkakrotnym nagrzaniu.

002_P1100405.JPG

Wyświetlacz poprosimy o czytelniejszy, nie znajdziemy tu jak u innych producentów ikonek kolumn i aktywnych kanałów.

003_P1100407.JPG

Do dnia dzisiejszego rozmyślamy wspólnie z przedstawicielem dystrybutora do czego te plastikowe nakładki.

004_P1100408.JPG

Miłośnicy amplitunera+wzmacniacz stereo będą zawiedzeni brakiem wyjść pre-out i produkcja dzielnika napięcia we własnym zakresie nie jest dobrym rozwiązaniem.

005_P1100409.JPG

Denon postawił na mocny zasilacz i obiecuje pracę nawet z poborem 460watt. Przypominam im więcej na tej tabliczce tym amplituner lepszy, a nie bardziej prądożerny.

006_P1100410.JPG

Front-panel odlany z tworzywa sztucznego.

007_P1100411.JPG

Taśma z przewodami ekranowana, postarano się o wyciszenie zakłóceń.

008_P1100412.JPG

Gąbeczka też potrafi pomóc w przekazaniu masy na obudowę.

009_P1100413.JPG

Transformator też ekranowany miedziana opaską.

010_P1100414.JPG

Kondensatory o pojemności 24000μF.

011_P1100417.JPG

32-bitowy procesor.

012_P1100419.JPG

Digitalizer video.

013_P1100422.JPG

Jeszcze raz dbałość o ekranowanie.

014_P1100423.JPG

Inne kondensatory także wysokiej jakości ELNA.

015_P1100428.JPG

Menu no cóż nad tym jeszcze trzeba popracować, bo przypomina ZX-spectrum.

016_P1100447.JPG

Pilot dwustronny rozwiązanie może i dobrze wygląda ale jest bardzo nieporęczne. Klapka przy częstym przekładaniu 100% oderwana :).

017_P1100448.JPG

Przód wygląda dobrze.

018_P1100450.JPG

Amplituner nie nagrzewa się zbytnio, nie można jednak przesadzać z zamykaniem w ciasnych szafkach.

019_P1100451.JPG

Dookolny mikrofon do automatycznej kalibracji.

Odsłuch.
Pewnie się uśmiejecie ale na "pytanie jak gra?" można odpowiedzieć jednym słowem "nijak" i wcale nie jest to przekreślające dla tego amplitunera. Konstruktorom udało się stworzyć bezpieczne ogniwo naszego systemu, nienarzucające się swoim brzmieniem. Potrafi cykać, trzymać rytm, wstrząsać pomieszczeniem ale także być potulnym i ciepłym. Wszystko zależy od kolumn jakie do niego podłączymy. Kino świetne, dobrze działa kalibracja, nie odwraca polaryzacji jak to zdarza się firmie konkurencyjnej .

akwidzynski napisał:
Sprawdź proszę działanie RESTORERa 64,96,HQ oraz działanie nbox z ampli po hdmi.
Restorer nadaje nagraniom blasku choć trzeba przyznać, że niektóre płyty przy mode 3 czyli HQ są już lekko przejaskrawione i podbarwione. Amplituner poprawnie współpracuje z nką. Jeśli już jesteśmy przy temacie video to troszkę trzeba poczekać na włączenie obrazu MENU amplitunera 3-4sek.

ryba229 napisał:
Jak to cacko gra w stereo porównując do Harmanów 2xx/3xx
Muszę potwierdzić opinię kolegi z Audio Video, AVR255, AVR355 to urządzenia droższe ale lepiej radzące sobie w stereo.

jasiekp12 napisał:
skalowanie do 1080p po hdmi uważam za zbędne gdy wszystkie nowe dvd i br, mają to w standardzie, interesuje mnie głownie porównanie do avr 1909 , czy warto dopłacać do 1910 ?
czy mogli byście sprawdzić jak sprawuje się w bi-ampingu, czy jest słyszalna różnica ?
Amplituner konwertuje także z wejść analogowych do HDMI więc jest to przydatne.
Warto dopłacać do AVR1910 (jeśli w ogóle potrzeba dopłacać), dźwięk otrzymujemy klarowniejszy i dokładniejszy, bas nie usych juz w niższych rejestrach.

art2 napisał:
Witam, przeczytałem gdzieś, że podłączenie dodatkowych monitorów do tego ampli do systemu 7.1 powoduje, że scena jest co prawda szersza, ale dużym kosztem precyzji- niejako się rozmydla. Może warto zrobić porównania brzmienia 5.1 i 7.1. Bardzo tez jestem ciekaw zdania testujących jak to jest ze stereo w tym denonie, zwłaszcza jak już ktoś napisał w porównaniu z HK, który (szczególnie model 255) podawany jest często przez sprzedawców jako alternatywa dla denona. Pozdrawiam.
Decydując sie na BD warto rozszerzyć nasz system o dwa dodatkowe tylne głośniki, co do dodatkowych przednich z systemu Logic IIz to nie jestem pewien czy znajdzie się wielu odważnych poruszyć ten temat z żoną

dzejoo napisał:
Już miałem kupić Marantza SR4003 - ale czekam ne test Denona
Jeżeli będzie taka możliwość i doświadczenie jakiekolwiek Testującego z M SR4003, to proszę o słów parę porównujących Denona 1910 vs M SR 4003
pozdrawiam
Marantz to dość specyficzne brzmienie i może znaleźć swoich entuzjastów, uważam jednak, że SR4003 nie zagraża pozycji Denona. Patrz: gorsze wyposażenie.

Lorenzo napisał:
Też już się niecierpliwię w oczekiwaniu na test tym bardziej, ze amplituner już zamówiłem .
Jeszcze prośba - jeśli macie taką możliwość podłączcie pod niego Acustic Energy Evo 1, które to wczoraj nabyłem drogą kupna.
Jestem ciekaw jak to razem zagra.
Tak jak pisałem już wcześniej, testowany amplituner gra jak podłączone do niego kolumny.

Towarzyszyły:
Sharp BD-HP22
JVC LT-42HB1BU
JBL CSS-1500
Monitor Audio RX-8
Kimber 4PR
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry