denon 1912 wystarczający?

czajaa22

New member
Witam ponownie. Z racji że za jakieś dwa tygodnie jadę po swój zestaw tannoy ( MX3 przód, mxc centralny, i mxr na tyle) zastanawiam się nad ampli. Pokój będzie około 26 mkw otwartej przestrzeni za nią aneks kuchenny ale do odsłuchu będzie wyżej wspomniany metraż. Chociaż jeszcze nie skończyłem remontu piszę bo natrafiłem na parę okazji. Do wyboru są denon 1912, 2312 i Yamaha 671,673. 2312 to najwyższy model z tych wszystkich chociaż w przyzwoitej cenie. Jak się mają tannoy do denona bo słyszałem że lepsza będzie yamaha z kolei denon zagra trochę lepiej w muzyce. Kino i muzyka 50/50 rodzaj muzyki pop,house,dubstep, trochę jazzu i rocku. Wiadomo że te tannoye nie są do zbyt dużego metrażu ale cena była przyzwoita do tego trzeba zakupić suba no i pewnie z czasem zmienię fronty na coś większego jeśli te nie dadzą rady. Zapewne będą to monitory bx5 lub cos z serii MR no chyba że coś lepiej zagra w sąsiedztwie tannoy. To tyle liczę na wasze podpowiedzi słuchałem tych tannoy i brzmią rewelacyjnie bardzo szczegółowo ale był to mały metraż i ampli sony. Kwota na ampli to cos koło 2500. Cena tego 2312 to jakieś 1900, tego 1912 1200zł jamaha 671 1500zł wszystkie powystawowe z gwarancja . Czy w ogolę warto dopłacić do tego wyższego modelu 2312?
 

czajaa22

New member
Nie no pisze o tannoy mercury seria mx3 i wiem ze sa za małe ale narazie muszą wystarczyć tak jak pisałem zmienie fronty z czasem albo sprzedam cały zestaw i kupie inny a co do amplitunera to własnie chodzi mi o denon a konkretnie o te dwa modele o ktorych jest wyżej jak sie sprawdza z tymi tannoy
 

gonzo2000

New member
Sorry a ja źle skojarzyłem bo mx3 ma też marka mission i stąd to nieporozumienie , sorry za złą interpretację .
Tej serii o którą pytasz nie słuchałem ,może koledzy coś doradzą , ale w kwestii av to dokładnie 2113 denon , lub straszy model marantz 5006 dobrze się komponuje z tą elektroniką ,ale ja bym na Twoim miejscu kupił coś z perspektywą na przyszłość ,sprzedając za jakiś czas traci się na wartości nie lepiej od razu poczekać i zainwestować na dłużej .
 
Ostatnia edycja:

czajaa22

New member
Głównie chodzi mi o to czy warto dopłacać do tego wyższego modelu. Denon 2113 to nowa seria ten o którym pisałem jest seria poprzednia. Co do sprzedaży masz racje ale chce wypróbować ten zestaw bo wpadł mi w ręce za dobre pieniądze. Czy Denon będzie lepszy od Yamahy?
 

gonzo2000

New member
No tak ciężko doradzić bo yamah gra jaśniej niż denon , na pewno 2113 jest nowszym modelem i lepiej wyposażonym , ma też wydajniejszy zasilacz to przekłada się na łatwość wysterowania w/w przez Ciebie kolumn , myślę że warto model 2113 co do brzmienia kwestia preferencji gustu .
 

czajaa22

New member
hmm nie jestem przekonany co do harmana jakie korzyści względem denona i yamahy przeważają na jego stronę? Druga sprawa szukam powystawowych raczej lub używek gdzie cena będzie niższa a model wyższy i własnie teraz sa dwa te denony w dobrych cenach stad moje pytania, harmana jak narazie nie widziałem.
 

hopa

New member
Witaj
Od 4 miesięcy mam avr-2312 i teraz jestem zadowolony. Piszę "teraz", gdyż na początku trafił do serwisu z powodu nieudanej aktualizacji oprogramowania. Kupowałem w sierpniu i były już dostępne nowe avr-2113 - wybrałem avr-2312 - jest mocniejszy i był tańszy. Co do brzmienia to nie słyszałem różnic - choć przyznam, że koncentrowałem się na parze SR-5006 vs AVR-2312.
HK nawet nie próbowałem - nie wchodził w rachubę z powodu 1. rozmiaru (głębokości) i 2. designu (oczywiście kwestia gustu).
 

czajaa22

New member
Fajnie tylko że sporo czytałem i niektórzy piszą że dźwięk z 2312 jest ten sam co z 1912 wiec może nie warto przepłacać? Z czym ci ten 2312 gra? jaki metraż?
 

hopa

New member
Pierwotnie sam celowałem w niższe modele 1612, 1912, skończyło się na 2312. Moim zdaniem to prawda, że czasami trudno wychwycić różnice pomiędzy sąsiednimi modelami w ofercie danego producenta lub podobnymi mocowo modelami czołowych firm np. Denon 2312 vs Marantz 5006. Dużo łatwiej jest z kolumnami i to one bardziej wpływają na jakość dźwięku (zakładając przyzwoitą elektronikę).
Dla mnie dorzucenie 600 zł do 2312 nie stanowiło problemu. 1912 nawet nie odsłuchiwałem, ale myślę że dla mx3 jest to wystarczający napęd.
 

czajaa22

New member
Właśnie zwłaszcza że jest w przyzwoitej cenie do tego myślę że nie będzie miał problemu w przyszłości z MX6 lub MR6 jako fronty bo nie sadzę że te mx3 długo pochodzą u mnie. Jeszcze takie pytanie czy dwa wyjścia hdmi się przydają jak to jest z tymi wyjściami do czego się je stosuje?
Powiedz mi jeszcze jak jest z streamingiem plików muzycznych bo denon jest kompatybilny w WMP? Jaka ty posiadasz elektronikę i metraż ponawiam pytanie?
 

hopa

New member
Ja mam jeden TV i 2 wyjścia HDMI nie są mi potrzebne (nie wiem jakie miałoby to zastosowanie w domu).

Jeśli chodzi o odtwarzanie plików to używam i działa znakomicie:
1. USB 8GB (mieści się około 20 albumów FLAC)
2. Sprzętowy serwer DLNA w sieci domowej (router WD MyNet N900 + HDD)
3. Foobar2000 jako serwer mediów
Bez problemu odtwarza FLAC i MP3.
Myślę, że z WMP też nie powinno być problemów.
 

tomwew

New member
Witam odświeżę temat, koledzy mam Denon 1912 od 2 lat pracuje z dwiema kolumnami JBL Northridge E80 i po jakimś czasie jak by zaczął grac ciszej, tzn na początku np bardzo głośno grał na ustawieniu/skali 50 na pokrętle a teraz to samo na 65... resetowałem go do ustawień fabrycznych i jak by lepiej ale tez nie to samo, może ktoś coś podpowie jak ustawić żeby wrócił do swojej mocy oraz ktoś może mi obrazowo wytłumaczyć jak używać stref i do czego one są w denonie?pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Raczej sam z siebie nie powinien grać ciszej. Pewno się coś przestawiło w ustawieniach. A robiłeś kalibracje?
 

tomwew

New member
właśnie w 1912 robilem kalibracje z tym mikrofonem i po kalibracji zaczął grac ciszej, dodam ze na drugim mieszkaniu mam denona 2113 i jest ok
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry