Denon 1911 - co do niego podłączyć

edmondo

New member
Cześć.

Tydzień temu kupiłem używanego Denona 1911. W chwili obecnej gra z ze starymi głośnikami z miniwieży, ale trzeba kupić coś konkretniejszego.

Budżet - 1000-1500 za nowe/używane kolumny.
Bardziej skłaniam się ku kolumnom podstawkowym, ze względu na ograniczoną ilość miejsca, ale podłogowe też biorę pod uwagę, jeśli trafik się coś używanego okazyjnie.

Pokój 20m, otwarty na kuchnię 8m i częściowo na mały korytarz.
Sprzęt będzie grał, napewno przez długi czas, tylko w stereo.
Używany jest głównie do muzyki z PS3/PC, radia, czasami do filmów BD/DVD/PC.
Jakieś porządne CD jest w bliżej nieokreślonych planach.

Muzyka: rock, hip-hop, klubowa (dużo różnej). Preferuję więcej basu niż mniej.

Zrobiłem trip po Saturn/Media Markt i przesłuchałem kilka kolumn, m.in.:
Jamo S606, Heco Victa 701, Tannoy V4 i kilka kolumn podstawkowych (JBL, Canton) i szału nie było (cenowo do jakichś 1500-1800 za 2 sztuki).

Przypadkiem trafiłem do firmy nagłaśniającej koncerty i tam Pan zaproponował mi Klipsch B20.
Szczęka mi opadła - w porównaniu do wcześniej wymienionych kolumn (słuchałem oczywiście swojej płyty).
I takie coś planuję wstępnie kupić za 1000 PLN + ewentualnie suba jak dojdzie trochę kasy za kolejny 1000 PLN.

Słuchałem także przez chwilę Magnat Quantum 657 (u sprzedawcy amplitunera) i to też pasowało do mojego ucha. Mogę je wziąć za 1400, ale w chwili obecnej kasy jeszcze brak i ten cholerny brak miejsca na podłogowe kolumny (wygospodarowanie miejsca wiąże się z ciężka przeprawą z Żoną :cry:).

Czy np. Magnat 505/605 będzie grał podobnie do 657? Pytam, bo ktoś mi kiedyś polecał takie kolumny?

Na jakie kolumny mam jeszcze zwrócić uwagę?

Allegro śledzę, więc jak tylko pojawi się kasa, będzie chciał coś używanego ustrzelić, ale bez odsłuchu to trochę jak rosyjska ruletka, więc potrzebuję jakiegoś kierunku...
 
Do góry