Denon 1508 i kolumny

kubi7

New member
Witam
Prosze o fachową poradę. Denon 1508 którego mam zamiar w środę kupić bedzie napędzał ( na razie 10 letnie Tonslie 8 ohm 90W ) Docelowo latemchce kupić zestaw 5.0 bez suba .... i tu mam dylemat ... albo Jamo 680 lub Jamo 405 lub Dali Concept6. Jak myślicie który z tych zestawów kolumn będzie odpowiedniejszy do muzyki ( Napiórkowski, Krall, Preisner,Jopek, Floydzi, Quidam, Volenwaider czyli łagodnie ;) ) Zależy mi na dobrym odtworzeniu zwłaszcza gitary akustycznej, wiolonczeli, skrzypiec, fortepianu, saxa, fletu, co nie oznacza że nie lubię basu. Wprost przeciwnie bardzo lubie ale mieszkam w bloku i nie chce wizyt policji, więc bas będę zapodawał oszczędnie. Poziom głośności w blokowym pokoju 20m2 będzie też baaaardzo umiarkowany. Oczekuję od frontów wiernego i czystego odtworzenia przy na prawdę cichym słuchaniu. "Raz do roku" ;) oczywiście zaszaleje i zapodam na fronty duuuuużo więcej mocy, stąd chęć posiadania i dobrych i ładnych mebli ( czytaj frontów). Czy ktoś mi pomoże i zasugeruje na którym z wymienionych zestawów usłyszę wszystkie instrumenty bez znacznych przebarwień na górze i w dole?
Budżet na kolumny ( 5.0) niestety tylko do 2,5 tys.
Czy jakośc i przekrój przewodów ma duży wpływ na słyszalność ?
Jakie powinienem dobrać przekroje ?

pozdrawiam serdecznie i czekając na Wasze opinie życzemiłej niedzieli
 
Ostatnia edycja:

Aussie

New member
Hello,

Do tej muzyki polecam Dali Concept 6. Mam, więc wiem, co mówię... :cool:
Co do ograniczonego budżetu, serdecznie polecam zakupy u Blackninja... :eek:k:

pozdrawiam,

Aussie
 

jotgie

New member
jak możesz poczekać kilka dni, to ci napiszę jak brzmią jamo c405 lub c407 (jeszcze się nie zdecydowałem - w zestawie HCS 3). mam podobne wymagania jak ty, tez mam denona i też mieszkam w bloku. czytałem recenzje tych kolumienek i ponoć dają radę zarówno w stero jak i w kinie bez suba (dziś jadę je obejrzeć, jesli będzie wszystko OK - czytaj: "spodobaja się mojej lubej";) to biorę)

dostawcą jest ofkoz blackninja :D więc w funduszu się zmieścisz.
 

powro

New member
Dołącze się do wątku bo sam zamierzam kupić podobny zestaw.
Wczoraj byłem na odsłuchu Denon 1908 + Denon 1940 z kolumnami Dali Concept 5.1 i jak dla mnie zagrało całkiem ładnie. W KD było zupełnie bez zarzutu - zarówno świetne efekty w Terminatorze jak i piękna muzyka w Gladiatorze i K-Pax. W stereo też całkiem fajnie ale jakby troche za mało basu w stosunku do dosyć mocno wypuklonych tonów średnich i wysokich. Być może odniosłem takie wrażenie dlatego że przyzwyczaiłem się troche do muzyki na zestawie Creative 5.1 gdzie bas huczy bez przerwy ;) albo dlatego ze np na nagraniach Diany Krall tego basu tam za dużo to nie ma :) ale jak puściłem potem Stinga to było już znacznie lepiej ... a w ścieżce dźwiękowej do Twin Peaks-a wręcz mnie zachwyciły :)
Ogólne mogę powiedzieć, że im dłużej słuchałem tych kolumn to tym bardziej mi się podobały, dźwięk był bardzo wyraźny, nic się nie zlewało a jak potem wsiadłem do samochodu i zapodałem radyjko Pionier-a to miałem wrażenie że dźwięk jest tak płaski że nie da się tego słuchać ;)
Wiele osób poleca te kolumny do delikatnej muzyki i myślę, że to dobry wybor ale dobrze byłoby gdybyś posłuchał i sam sprawdził czy tego basu nie będzie jednak dla Ciebie za mało - szczególnie że chcesz kupić bez suba. No i 1908 może wypaść troche lepiej niż 1508. Niestety był to mój pierwszy odsłuch więc nie mam porównania z innymi kolumnami (albo elektroniką) - być może są lepsze zestawy w tej cenie. Sam jestem ciekawy innych alternatywnych rozwiązań.
Pozdr.
 

kubi7

New member
No to panowie .... poczekamy troche i poczytamy co nam jeszcze napisze "jotgie" o 405.
Potem pomyślimy chwile i zapytamy " ofkoz blackninje" o ceny:D

Jeszcze jedno, a co z kabelkami ? Na fronty 2,5 a na satelity 1,5 moga być ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dali Concept 6 można porównać z Jamo 606 , Jamo 405 - to niższa półka .
I zapewne zagrają dobrze to nie w tej klasie cenowej.
 

jotgie

New member
Wczoraj byłem obejrzeć c 405 i 407 w salonie. Powiem tak: brzydkie nie są, ale przy Dali Concept6 wygladają jak ciężarówka przy zgrabnym kabriolecie. Ponieważ wygląd jest rownie ważny jak dźwięk (a byłem z moją lubą, która ten wygląd oceniala) szybko wybiła mi z głowy jamo. A że nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszło, zdecydowala się na zwiększenie funduszu przeznaczonego na głośniki do około 3tys. - wpadły jej w oko właśnie Dali Concept 6 oraz Cantony GLE 407. Cantony mają dwa wielkie plusy - sa przepiękne w orzechu a surroundy mają ok 10 cm glębokości, także można je wieszać na ścianie. Jak ktoś ma małe dzieci, to egzamin zda również metalowa maskownica. Boję sę jednak, że niemiecka dokładność w odwzorowaniu dzwięku i nadmierna wyrazistość i twardość mogą mi nie pasować (stanowczo wolę miękkie brzmienie, tworzące całość). A więc Dali (chyba nie jestem oryginalny :D).
 

kubi7

New member
kiki napisał:
Dali Concept 6 można porównać z Jamo 606 , Jamo 405 - to niższa półka .
kiki napisał:
A można troche jaśniej :D ? Przecież 405 ki tak jak i 407 to nowe modele i w wyższej cenie. I co masz Kiki na mysli pisząc: "I zapewne zagrają dobrze to nie w tej klasie cenowej." ?
606 nie podobają mi się a seria 400 tak - ale to tylko tak na marginesie

PS/ cały czas rozważam tez Concepty 6 i właśnie między nimi a Jamo 405 (407) lub E680 dokonam wyboru
.... i jeszcze jedno, możecie coś mi szepnąć o przewodach ? - pytanie jest w 1 poście
 
Ostatnia edycja:

georozyk

New member
Witam.
Jestem zainteresowany głośnikami Jamo A405 HSC5.
jotgie, kubi7, kiki - słuchaliście jat te głośniki grają?
Szukam głośików do KD 5.1 i do słuchania muzy w 3.1. pokój 20m ( wysoki na 3.5m). Lubię wyrazistą górę i miękki soczysty bas. W związku z umeblowaniem muszę mieć głośniki niezbyt duże i najlepiej w koloże czarnym. Do tego chcę nabyć Amplituner harman/kardon AVR 155 lub YAMAHA RX-V563 lub Denon AVR-1509.
Proszę o pomoc w doborze tych głośników i amplitunera.
CZy można w łatwy sposób przechodzić ze słuchania 5.1 na 3.1 ( tz żeby tylne głośniki nie grały)?
 
Do góry