Dekoder HD

Drunx

New member
Poszukuje dekodera bo mam dosyc PVR z c+. Poszukuje jakiegos ktory ma zajebisty obraz dzwiek, dobry epg, nie wiesza sie da mozliwosc ogladania i nagrywania innego progamu jednoczesnie i mnie nie bedzie %^&*$ tak jak owy PVR. Cena raczej sparwa drugoarzedna prosze powiedzcie ze cos takiego istnieje.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Istnieje wszystko rozbija się o cenę ,kup Topfielda i będzie miał wszystko to co chcesz będzie obraz i dźwięk zaje***** ,nie będzie się wieszać ,będziesz nagrywać jeden program a drugi (inny oglądać) będzie miał dysk twardy i inne cuda
 

Drunx

New member
Czy moglbys poleciec jakis model? Ten bedzie ok crp 2401ci+? Jezeli idzie o kase to chce przeznaczyc 500-1000 euro ale nie chce przeplacac.
 

Levv

Member
Temat już trochę wałkowany (cytat z innego tematu)
np : nagrywanie różny programów o różnych porach, Timeshift , ściąganie i oglądanie filmów (mkv divx i inne), mnóstwo pluginów. Można mieć dysk w tunerze i podłączyć dysk po USB. Tunery o ogromnych możliwościach i które dopasować do własnych indywidualnych potrzeb.
I na dzień dzisiejszy to :
1 VU+ duo - około 1200 zł
2 VU+ Ultimo - około 2000 zł
3 DM 7020 HD - około 2500 zł
4 DM 8000 - około 4000 zł

I to są najlepsze tunery na dzień dzisiejszy z suportem itd. Można nawet powiedzieć że są najlepsze na świecie.
Tu jest wszystko, typowa Polska dyskusja DEKODERY TV-SAT LINUX - DVHK & LAKI FORUM

Ale decyzja i wybór należy tylko do Ciebie.
 

Drunx

New member
Powiem ze cena ma dla mnie drugorzedne znaczenie ale jezeli otrzymam to samo w mniejszej cenie to tez nie bardzo przeplacam. Dm 7020 HD ma Timeshifta bo widze ze tam tylko jeden kabel od anteny sie podlacza a do 8000 juz dwa? wiec szukam czegos w granicy 2000-5000 zl
 

Levv

Member
Dm 7020 HD ma Timeshifta bo widze ze tam tylko jeden kabel od anteny sie podlacza a do 8000 juz dwa?

Zasada jest taka że jak chcesz w pełni bez żadnych ograniczeń korzystać dwóch głowic , czyli jedno nagrywać a drugie oglądać to do każdej głowicy trzeba podłączyć "kabelek". Nie ważne czy to 8000 , 7020hd czy VU. Jak już zdecydujesz się na tak dobre (najlepsze na świecie ;);)) i funkcjonalne tunery to już nie żałuj na kabelek tym bardziej że to nie aż taki koszt.

....... ale jak Ci się nie pali to zaczekaj bo ponoć pod koniec roku mają się ukazać nowe tuner VU+Solo2 i VU+Duo2 i znowu nogą być najlepsze na świecie. :wink::wink:
 
Ostatnia edycja:

Drunx

New member
To znaczy mam z konwektora dwa kable antenowe tak czy inaczej wiec chcialbym dekoder ktory ma ta funkcje bo jednak sporo programow musze nagrywac bo moja druga polowka woli co innego obejrzec, wiec poki co sklaniam sie ku 7020 HD bo chyba i tak w pelni jego wykorzystywac nie bede nie mowiac juz o dm 8000. A czy wytrzymam do nowego roku to sie okarze kiedy mnie juz na dobre wk%^%&^$ ten PVR z c+ ktory mam obecnie.
 

Levv

Member
....... sporo programow musze nagrywac bo moja druga polowka woli co innego obejrzec, .........

ja prawie wszystko nagrywam.
- nigdy nie przegapię
- oglądam kiedy chcę
- przewijanie reklam sprawia dużo przyjemności (np F1 zaczynam oglądać z około półgodziny później a kończymy prawie równocześnie)
- itd

powodzenia z nowym tunerem.
 
Ostatnia edycja:

Drunx

New member
Dzieki wielkie juz sie zdecydowalem na DM 7020HD ma wszystko czego mi potrzeba dzieki wielkie mam nadzieje ze bedzie sie spisywal dobrze przez nastepnych kilka latek
 

zn21

Member
DM7020HD ma jedną wadę - obraz tnie najwyższych lotów. Jak stawiasz na jakość obrazu to obecnie tylko tunery z procesorem sh4 są pod tym względem wyjątkowe. Dreambox takich procesorów nie stosuje. Za to ma super wsparcie i to wolą niektórzy użytkownicy wiedząc, że coś za coś. Ja do tej grupy nie dołączyłem się. Dla mnie obraz a potem reszta. W końcu tuner głównie służy do oglądania.
 

szuldek

New member
Witam
nie chcę tworzyć kolejnego posta, szukam tunera SAT, aktualnie mam AZBOX premium HD, ale denerwuje mnie że nie mogę przeglądać zdjęć, youtube i najważniejsze nie radzi sobie z plikami mkv ~15GB, chcę kupić coś lepszego od Azboxa, moje wymagania:
- wystarczy jedna głowica DVB-S2
- miejsce na dysk twardy najlepiej 3,5", przeboleje jeśli będzie tylko 2,5"
-media center( czyli odtwarzacz plików mkv, avi w 1080p, odtwarzacz mp3, (mile widziany flac), przeglądarka zdjęc
- PVR, timeshift
- serwer plików FTP,SAMBA, DLNA
- mile widziana karta sieciowa GIGABITOWA
- przeglądarka www/youtube
- mile widziane pasywne chłodzenie (bez żadnego wentylatora)
-
mam na to ~~1500pln, biorę też pod uwagę używane tunery
co proponujecie?
 

Szorstki44

New member
poszukuje dekodera bo mam dosyc pvr z c+. Poszukuje jakiegos ktory ma zajebisty obraz dzwiek, dobry epg, nie wiesza sie da mozliwosc ogladania i nagrywania innego progamu jednoczesnie i mnie nie bedzie %^&*$ tak jak owy pvr. Cena raczej sparwa drugoarzedna prosze powiedzcie ze cos takiego istnieje.
dreambox 8000 hd
 
Do góry