[Nasze Zestawy AV] Dedykowany pokój do KD - projekt 2017

Bonaventura

New member
Ok, jeśli miałbym stawiać na ATMOS to byłby on w wersji 5.2.2 i zbudowany na:

- ONKYO TX-NR656
- Pioneer VSX-1131
- Marantz SR5010

Natomiast jeśli miałbym pozostać przy Dolby Pro Logic IIz to albo któryś z w/w modeli (jeśli obsługuje) ewentualnie:

- ONKYO TX-NR727
- jakiś Pioneer z serii SC-LX
- albo Cambridge Audio Azur 651R
 
Zdecydowanie Marantz5010 posiada "pre out" gdybyś chciał w przyszłości wzm/końcówkę mocy dodać.
Przewody (Cu) zawsze możesz położyć pod Atmos (4×sufitowe) a zacząć przygodę możesz od setu 5.2 i z czasem zrobić 5.2.4 czy 7.2.4. Jeśli ma być to typowe kino to niech i efekty będą, co chwilę jakieś filmy w Atmos czy DtsX wypuszczają i jak JA bym miał robić pokój kinowy to taki aby był zgodny z "nowinkami" raczej nie sądzę aby Dolby Atmos umarło, za dużo firm już go posiada. O ile dobrze kojarzę to na dzień dzisiejszy to już z 30 filmów jest w PL w Atmosie, fakt można z zagranicy kupować bo tam "praktycznie wszystkie" od 2015r już są w tym systemie.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Bonaventura

New member
Pre Out oraz dodatkowych końcówek nie będę nigdy wykorzystywał, także bez tego śmiało może się w ampli obejść :wink:
Plan jest taki aby to zrobić za jednym zamachem i potem spokój. A najwyżej za kilka lat w innym pomieszczeniu coś utworzyć.
W ścianie mam mniej więcej taką puszkę:

s-l500.jpg


W przypadku DPIIz lub Atmosa z dwiema kolumnami mógłbym spokojnie wykorzystać wszystkie gniazda.

A co w przypadku gdy mamy np. film w 5.1 czy Atmos jest w stanie wykorzystać wtedy górne czy te milczą przez cały czas?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma już DPL, jest DS (DolbySurround)
W przypadku filmów 5.1 załączasz upmix aka DSU i cieszysz się sufitowymi.
Każdy jeden film jaki mam (bez Atmosa) oglądam właśnie tak.
W ten sposób odkryjesz wiele starszych pozycji na nowo.
 
Z foty o ile dobrze widzę to 7.1 lub 5.1.2 zrobisz. Moim zdaniem idź w Atmosa, sufitowe głośniki daj jako środkowe.
Nigdy nie mów nigdy ;) bo mocy nigdy nie jest mało w KD ;)


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak chcesz iść w takie puchy, nie zależy ci na wzmaku to ja bym kupił Onkyo 656. Szkoda kasy na coś lepszego.

Każdy lepszy amplituner w twoim przypadku będzie przerostem "formy na treścią".
 
Do góry