decyzja zapadła ale pozostało kilka pytań...

KonradS.

New member
Na wstepie jako ze to moj pierwszy post witam wszystkich forumowiczow :)

Portal przegladam od jakiegos czasu i jak wiekszosc zainteresowanych kupnem nowego tv przewertowalem mase watkow wlacznie z glownym "plazma czy lcd"...i moje zainteresowanie kieruje ku plazmie...
podam kilka faktow;

- pokoj w ktorym bedzie tv to ok 46m --> rozmiar o jakim mysle to 46 badz 50/52 cale i sklaniam sie bardziej do tej drugiej opcji

- posiadam cyfre + z dekoderem philips DSX, antena 60
(poziom sygnalu to "zgrubnie" --> 47/48
"precyzyjnie" --> 30
- glownie bede uzywal tv do ogladania zwyklych programow SD, moze wykupie jakis pakiecik HD; oczywiscie DVD i cos z komputera Divx itp
o konsoli na razie nie myslalem ale mozliwe ze future...

- jesli chodzi o kwh i prad to nie interesuje mnie az tak wiec kwestia mniej zracego pradu lcd-ka tu nie ma znaczenia

- tv bede ogladal z ok 4/5 metrow; i jescze pytanko poniewaz niej wiecej na wprost tv znajduje sie kominek, odleglosc od tv to bedzie z 7 metrow i czy to bedzie mialo jakies znaczenie np. w refleksach swietlnych na tv podczas palenia w kominku (obecnie mam CRT 29 cali i nic takiego nie zauwazylem)

- jesli bedzie taka potrzeba to moge zmienic dekoder cyfry+ na jakis inny pod warunkiem ze bedzie to mialo istotne znaczenie; czekam na podpowiedz bardziej doswiadczonych

- do kompletu chcialbym zakupic nowe dvd i pytanie czy kompletowac oba sprzety tej samej marki (np. mozliwosc korzystania z jednego pilota) czy nie jest to az tak istotne

a co do tv to po dluzszych przemysleniach w kapowniku zapisalem sobie model Samsung PS 50A656

dziekuje i czekam na pomoc w wyborze :)

 

klaus71

New member
Bez reklam
przy takiej odległości to conajmniej 50 cali.
ale Boże broń Cię przed 656 - wybierz model 756 lub panasonica
 

KonradS.

New member
zapomnialem nadmienic ze fajnie byloby zamknac sie w 5000/5500 pln
na tyle moge sobie pozwolic :( aha i interesuje mnie system ratalny
z tego co mi sie wydaje 756 jest sporo drozszy
 
Ostatnia edycja:

adam-ant

New member
Panas hd-ready?

756 kosztuje w okolicy 5000zł z hakiem, ale z ratami rzeczywiście drożej wyjdzie (prawie na bank ponad 6000zł).
Proponuję Panasonic 50'' (mniejszy na pewno nie da rady), z tym że HD-ready zamiast full. Przy twoich warunkach nie zobaczysz różnicy między ready a full nawet na filmie bluray (oglądając z 4/5m). A wszystko inne obsługuje tylko HD ready.

A więc:
starszy i tańszy TH-50PV8 lub nowszy i droższy (ale pewnie będzie łatwiej o dostępność na dzień dzisiejszy) TX-P50X10.
Polecam raczej ten nowszy (różnica w cenie nie jest tak duża).

A jak podoba Ci się obraz w Samsungach, to 656 też nie jest złym pomysłem, ale należy pamiętać o jego wadach
(przede wszystkim: http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=33724&highlight=t%EAczy )

Pozdrawiam,
Adam
 

KonradS.

New member
odwiedzilem dzis 4 sklepy, MM, Euro_agd, Electro World, Saturn

kilka telewizorkow widzialem na zywo
co myslicie o Panasie TX50X10 - cena ok 4800pln z tym ze jest to HD Ready
byl jeszcze TX46PY80 z tym ze to 46 cali za 5699

widzialem tez Samsunga zarowno serii 6 jak i 7

co do cen tych telewizorkow to wiem ze w sklepach ktore mozna znalezc w necie sa znacznie tansze ale czy czasem nie jest to zbyt duze ryzyko decydowac sie na zakup w takich miejscach :confused:
 

stefmat

New member
KonradS. napisał:
Na wstepie jako ze to moj pierwszy post witam wszystkich forumowiczow :)

Portal przegladam od jakiegos czasu i jak wiekszosc zainteresowanych kupnem nowego tv przewertowalem mase watkow wlacznie z glownym "plazma czy lcd"...i moje zainteresowanie kieruje ku plazmie...
podam kilka faktow;

- pokoj w ktorym bedzie tv to ok 46m --> rozmiar o jakim mysle to 46 badz 50/52 cale i sklaniam sie bardziej do tej drugiej opcji

- posiadam cyfre + z dekoderem philips DSX, antena 60
(poziom sygnalu to "zgrubnie" --> 47/48
"precyzyjnie" --> 30
- glownie bede uzywal tv do ogladania zwyklych programow SD, moze wykupie jakis pakiecik HD; oczywiscie DVD i cos z komputera Divx itp
o konsoli na razie nie myslalem ale mozliwe ze future...

- jesli chodzi o kwh i prad to nie interesuje mnie az tak wiec kwestia mniej zracego pradu lcd-ka tu nie ma znaczenia

- tv bede ogladal z ok 4/5 metrow; i jescze pytanko poniewaz niej wiecej na wprost tv znajduje sie kominek, odleglosc od tv to bedzie z 7 metrow i czy to bedzie mialo jakies znaczenie np. w refleksach swietlnych na tv podczas palenia w kominku (obecnie mam CRT 29 cali i nic takiego nie zauwazylem)

- jesli bedzie taka potrzeba to moge zmienic dekoder cyfry+ na jakis inny pod warunkiem ze bedzie to mialo istotne znaczenie; czekam na podpowiedz bardziej doswiadczonych

- do kompletu chcialbym zakupic nowe dvd i pytanie czy kompletowac oba sprzety tej samej marki (np. mozliwosc korzystania z jednego pilota) czy nie jest to az tak istotne

a co do tv to po dluzszych przemysleniach w kapowniku zapisalem sobie model Samsung PS 50A656

dziekuje i czekam na pomoc w wyborze :)

Nie piszesz nic o gotówce jaką chcesz przeznaczyć? Spójrz na P50A551. Zobacz czym się różnią, a czy warto dołożyć następne 1,5 tys. zł.? Obydwa są HD.:eek:k: :eek:k: :eek:k:
 

KonradS.

New member
co do ceny to napisalem w poscie wyzej, chcialbym sie zamknac w 5000 pln ale jesli bedzie trzeba i bedzie warto to jestem w stanie dolozyc z 500 pln jeszcze, czy sa ktores z tych sklepow internetowych gdzie spokojnie mozna kupic dobry egzemplarz tv bez ryzyka ze to jakis odpad?
chodzi mi o sklepy ktore pojawiaja sie w wyszukiwarkach cen
 

KonradS.

New member
...mam jeszcze jedno pytanko bo nigdzie sie nie spotkalem sie na forum z jednoznaczna odpowiedzia, czy w plazmach wystepuje "efekt teatru telewizji"?
widzialem cos takiego na lcd-ku u znajomych i nie znioslbym tego jesli wydalbym pieniadze i musial cos takiego ogladac niestety...

czy ktos pomogl by doradzic odnosnie wyboru jak pisalem wyzej, plis :)
 

broda1725

New member
Bez reklam
Nie ma nic takiego, przynajmniej ja tego nie zauważam.
Ten teatrzyk jest na LCD które posiadają 100hz np Samsung 656 nazywa się to 100hz Motion Plus można to regulować ale nawet na minimum ja to widzę i mnie strasznie denerwuje. Bo wszystko wygląda wtedy jak teatr na TVP 1.
Ale to jest tak jednym to odpowiada i się cieszą a innych razi. Jak cię to razi to bierz plazmę i już. Ja mam dwa LCD i teraz wiem że PDP, trzeba się dwa razy przewrócić aby później nauczyć się nie upadać.
A co do wielkości to zależy z ilu metrów będziesz oglądał, bo jeśli np 3-5 to 50" HD ready bo i tak Full HD nie zauważysz różnicy. Ja też się zastanawiam i myślę nad 42/46/50 a odległość mam 2-2,5m.
 

pan r

New member
Co do sklepu internetowego ja polecam PORTONE .Kupiłem tam swój ps50a756 bezproblemowo_Oryginalna gwarancja Samsung Polska!
 

KonradS.

New member
wypatrzylem jeszcze model LG 50PG6000 --> warto sie nad nim zastanowic?
to chyba wszystkie modele juz ktore mozna wziasc pod uwage, boje sie ze jesli nic nie uda mi sie wybrac bede musial poczekac az spadna ceny Sama serii 7
 
KonradS. napisał:
co do ceny to napisalem w poscie wyzej, chcialbym sie zamknac w 5000 pln ale jesli bedzie trzeba i bedzie warto to jestem w stanie dolozyc z 500 pln jeszcze, czy sa ktores z tych sklepow internetowych gdzie spokojnie mozna kupic dobry egzemplarz tv bez ryzyka ze to jakis odpad?
chodzi mi o sklepy ktore pojawiaja sie w wyszukiwarkach cen

Ja kupiłem mojego PDP 50A656 w neo24 (www.neo24.pl) ceny jedne z niższych i spora sprawność logistyczna. Z twoich postów wnioskuję że mieszkasz w jednym z wiekszych miast. Zatem powinni mieć punkt odbioru osobistego, tam gdzie mieszkasz. Ja tak kupiłem. Zamówiłem, dostałem informację SMS i emajl + telefon od obsługi, że towar jest gotowy do odbioru. Na miejscu sprawdzenie czy nie ma fizycznych uszkodzeń, faktura, gwarancja Samsung Polska. Konkretny model to indywidualna decyzja. Poleciłbym ten co ja mam. Ale... PDP 50A551 też wart grzechu i tańszy ... PDP50A756 jeszcze lepiej wypasiony niż mój ale droższy. Pozostaje kwestia wad i zalet. To na innych wątkach na forum. Życzę udanych zakupów.
 

KonradS.

New member
za duzy wybor na rynku, kiedys czlowiek szedl kupic, wiekszosc tv prezentowala podobne mozliwosci i wybor mozna bylo podjac przy pierwszej wizycie w sklepie a teraz :(
tak sie zastanawiam nad ta seria 756 i fakcie ze podobno w kwietniu maja wejsc nowe modele, czy wiadomo cos dokladniej kiedy?
moze wtedy cena tego spadnie i warto zaczekac
aha poczytalem watek o "teczy" w 656 i tak sie zastanawiam czy tez by mi to przeszkadzalo czy moze bym nie zauwazyl, bedzie to moj pierwszy tv plaski
 

jacek5d

New member
KonradS. napisał:
...mam jeszcze jedno pytanko bo nigdzie sie nie spotkalem sie na forum z jednoznaczna odpowiedzia, czy w plazmach wystepuje "efekt teatru telewizji"?
widzialem cos takiego na lcd-ku u znajomych i nie znioslbym tego jesli wydalbym pieniadze i musial cos takiego ogladac niestety...

czy ktos pomogl by doradzic odnosnie wyboru jak pisalem wyzej, plis :)

Z efektem teatru telewizji będziemy się spotykac coraz częściej.
Pierwszy był Philips z systemem kompensacji ruchu Digital Natural Motion. Pomiędzy klatki obrazu wstawiane są dodatkowe klatki - obraz zyskuje na płynności, robi się bardzo ostry, ale pojawia się efekt "teatru telewizji" np.wszystkie programy, nawet filmy kinowe wyglądają jak nagrywane kamerą wideo.
Pojawiają się też wady obrazu np. efekt halo - wokół poruszających się obiektów można dostrzec otoczkę jakby gorącego powietrza, oraz inne artefakty gdy obiekty poruszają się na tle z dużą ilością detali.
Obecnie prawie wszyscy producenci telewizorów stosują w wyższych modelach podobne układy np. Samsung, Sony, Sharp, Panasonic,Philips - ale zawsze można te układy wyłączyc lub zminimalizowac ich działanie.
 

KonradS.

New member
czyli w plazmie tez ten efekt moze mi towarzyszyc? :???:
dobrze ze w razie czego mozna bedzie wylaczyc
czy ktos z posiadaczy np samsunga zauwazyl u siebie takie zjawisko?
 
Do góry