Dali Zensor 7 + 1 + Vokal + Onkyo TX-NR636 + jaki subwoofer?

Witam!

Posiadam kino domowe składające się z:
- Dali Zensor 7,
- Dali Zensor 1,
- Dali Zensor Vokal,
- amplitunera Onkyo TX-NR636
powierzchnia pokoju to 25m^2

Chciałbym dobrać do tego zestawu subwoofer w cenie do max 2500 zł.
Na oku mam Dali Sub E-9F oraz Monitor Audio BXW10.

Jaki subwoofer będzie najlepszy do tego zestawu (nie musi być z tych wyżej podanych) ?

Pozdrawiam!
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do Twojego zestawu to dość naturalny wybór. Bardzo dobre suby robi Velodyne. Na Twój metraż idealny byłby EQ-MAX 10, ale jest droższy. W tym budżecie masz mniejszy EQ-MAX 8. Wszystko zależy jak dużo basu lubisz.
 

Henry

Active member
Bez reklam
A co z REL'ami?
Ze względu na design i kontrolę basu przy muzyce dla mnie to typ nr 1 do sprawdzenia w domu, ciekawe są też Sumiko i wyglądają dziwnie podobnie do REL'a, ale nie miałem jeszcze możliwości ich odsłuchu...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie mogę polecać tylko tego co sam mam ;) Rel jak najbardziej. Tylko niestety budżet. Pod ten metraż trzeba by myśleć o Rel T/7I.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Myślisz, że 5-tka nie da rady? Ty masz chyba, coś około 20m2... i jak się spisywał z twoimi Oli w KD?
Widziałem, że w dziale Sprzedam, ktoś proponuje Rotha KH20 za niezłe pieniądze, może warto?, Tyle, że faktycznie przy 25m, może być trochę za mały :-?
 

lobos

New member
Bez reklam
Ja również polecę E-12F od Dali.
Raz, że to dobry sub, dwa super komponuje się z Zensor 7 a trzy mieścisz się spokojnie w budżecie ;-)
Z tym, że z naciskiem na filmy a nie muzykę.
Jeśli chodzi i inne opcje to wspomniany Velodyne EQ-MAX 10 z tym, że tu musiałbyś troszkę dołożyć.
Myślę jednak, że na pewno warto bo Velodyne jest mega dobry.
Paradigm robi również dobre suby np. 3100.
REL wiadomo klasa do muzyki, ale już nowe modele dosyć drogie.

P.s. fajny zestaw wybrałeś ;-)
 

SternQuest

New member
Miałem identyczny zestaw jak Ty. Niestety do suba - ampli nie doczekał, został wymieniony. Ale naprawdę grało to bardzo dobrze i byłem bardzo z niego zadowolony Teraz też mam dylemat bo w końcu tego suba trzeba będzie kupić. Jak kino to wybrałbym E-12F, jak więcej muzy to coś z Rela - wszyscy polecają. U mnie muzy więcej więc raczej wybiorę Rela T7. Napewno wcześniej polecam odsłuchy, najlepiej w domu.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Myślisz, że 5-tka nie da rady? Ty masz chyba, coś około 20m2... i jak się spisywał z twoimi Oli w KD?
Widziałem, że w dziale Sprzedam, ktoś proponuje Rotha KH20 za niezłe pieniądze, może warto?, Tyle, że faktycznie przy 25m, może być trochę za mały :-?

Ja mam 19m2. U mnie sprawdzał się świetnie z Oli40 i potem z Dynaudio 2/8. Basu miałem wystarczająco dużo. Oczywiście pisze o kd. Kiedy trzeba miał odpowiednie pier....cie. Mogłem kupić większego suba, ale nie widziałem takiej potrzeby. Do tego mieszkam w bloku więc trzeba myśleć o sąsiadach :) Pisze zawsze ostrożnie w kwestii subów bo każdy na inne zapotrzebowanie na bas. Mam takiego kumpla co mam dwa duże suby i twierdzi, że trzeci by się przydał. A jak ja u niego słucham to poza basem (do tego średniej jakości) nic innego nie słyszę.

Na razie zostawiłem sobie T5 bo podczas filmów jednak się przydaje. W stereo mimo, że jest szybki go nie używam.
 

Henry

Active member
Bez reklam
No to w tym względzie myślimy podobnie :)
Nie pierd...nięcie a raczej jakość tego basu jest ważna....powiem szczerze, że mi chodzi po głowie chodzi dokupienie 2 mniejszych 5-tek niż jednej 7-ki, nie wiem jak ostatecznie by się takie rozwiązanie sprawdziło....ale taka mam wizję/ halucynację na przyszłość ;)
 

lobos

New member
Bez reklam
Zgadzam się... raz, że oczekiwania a dwa ważne są warunki lokalowe, akustyka...
Gdybym miał osobny, wyciszony pokój kinowy na pewno kupiłbym Velodyne, ale póki co w moich warunkach nie wykorzystam E-12F.
Niby mieszkam w domu a jednak są małe dzieci i lipa.
Muszę w końcu zainwestować w ten dywan.
Czy u Was Panowie jak chcecie oglądać wieczorem coś z mocnymi efektami to też słychać to w całym domu? :)
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Ja gdy oglądam odpowiedni film to nie ma "zmiłuj się"
Słychać nieźle grzmoty nawet w piwnicy , a mieszkam na pierwszym piętrze.
Żona gdy ogląda wtedy telewizję w drugim pokoju to w słuchawkach.
Przyzwyczaiłem już wszystkich.
 

3echo

Member
Bez reklam
Ja mam metraż ok.20m2 i REL-t5 dobrze się sprawdza.Wcale nie jest za mały.Oczywiście zależy od akustyki pomieszczenia.W moim przypadku najlepiej gra w rogu pokoju.W kinie potrafi przywalić i to takim czystym mocnym basem.W muzyce też używam ale rzadziej.Mieszkam w bloku i jak kupowałem suba to też miałem na uwadze sąsiadów.Nie chciałem dudnienia tylko jakości :).Tak,że polecam REL-a
 
Ostatnia edycja:
Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedzi!

Ostatecznie na ringu zostały dwa subwoofer'y:
Dali Sub E-12F
Rel T/5i (to chyba ten sam co T/5 ?)

Który z nich będzie lepszy do mojego zestawu i pomieszczenia :)?

Pozdrawiam!


@lobos
Po wielu próbach skończyło się na tym zestawie i jestem zadowolony ;)
 

lobos

New member
Bez reklam
slawekr007, i jak zdecydowałeś już coś?
Jeśli chodzi o mnie to na 25m2 spokojnie wystarczy Ci E-12F.
Bardzo fajnie się komponuje z zestawem Zensor a do tego spełnia swoją funkcję w stopniu zadowalającym ;-)
Zostanie Ci jeszcze na jakieś filmy z efektami co byś mógł przetestować subika :p
Ja mam go na 30m2 i jest dobrze. Zaznaczę, że używam go tylko w filmach, bo muzyki słucham bez.
 
Do góry