Dali Helicon 800 Mk2 a wielkość pomieszczenia

artureczek

New member
Cześć, pomóżcie rozwiać wątpliwości

wpadły mi w oko największe Dali Helicon, model 800 Mk2

Wydaje się, że to dość rozsądny stosunek jakości wykonania i jakosci dźwięku/łatwości wysterowania/ceny.

Czy zdadzą one egzamin w salonie 5mx5m połączonego z otwartą kuchnią 15m2, razem zatem ok 40m2? Odległość słuchacza od kolumn to tylko ok 3,5m...

Oczywiście można rozważyć mniejsze 400 (zostanie więcej kasy na resztę), ale one już nie zbierają tak pochlebnych opinii - lubię sporo basu a jakoś nie widzi mi się odpalanie woofera do stereo...

Co sądzicie?

Pokój to zwykły salon (tzw. living room), w żaden sposób niedostosowany do odsłuchów rzecz jasna..
Budżet na same głośniki to ok 30 tys pln (moga być lekko używane) ale chciałbym tu uniknąć stricte audiofilskich konstrukcji do których będę musiał dobierać potem wzmacniacz o wielkości i mocy parowozu - z tego powodu wybito mi już z głowy Epicony w których się prawie zakochałem...

Aktualny budżet na cały system STEREO to powiedzmy ok 50 tys pln wliczając w to muzykalny BD (chyba Oppo). Okablowanie jako takie juz mam - cała reszta musi się zamknąc w mniej wiecej tej kwocie..

Acha, niestety kolumny muszą być też... ładne...:)


dzięki
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pięknie :)
Ładne to rzecz względna, ale zarówno Helicony jak i Rubicony tez mi się podobają ;)
Ale nie wiem czy ktoś tu pomoże. Nie sądzę, by ktoś z forumowiczów miał kolumny Helikon, choć chciałbym się mylić. Najwyżej będziesz pierwszy. Oczywiście poprosimy o opis i fotki ;)
 
Do góry