Dali concept 8

Jaren30

Member
Witam wymieniam swojego poczciwego i wysłużonego pianocrafta na cos większego, wpadły mi w oko Dali concept 8 używane, będą grały na otwartej przestrzeni około 28-30m2, 90% to muzyka dnb,dubstep,pop,hip-hop, ale też dużo wokali instrumentów, chciałbym sie upewnić czy to dobry wybór w tym przedziale cenowy jesli chodzi o używany sprzęt i co pod to podłączyć jakiego amplitunera stereo szukać(w przyszłości będzie sub) z używek, co sie z tym modelem Dali dobrze zgrywa?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
1) Nie sądzę by Concepty sprawdziły się w tym rodzaju muzyki. Dali Concept grają raczej łagodnym, zrównoważonym charakterem. Mogą być zbyt delikatne.
2) W tym przedziale cenowym czyli w jakim?
3) Na ten metraż to dobrze wybierasz słusznych rozmiarów kolumny. Pamiętaj, że również będziesz potrzebować równie mocnej elektroniki by napędzić takie ustrojstwa.
4) szukasz amplitunera stereo czy tylko wzmaka stereo? Amlpituner jest z tunerem (radiem) i na ogół gra nieco słabiej niż osobny wzmak stereo. Dobry wzmak wyciągnie z nich dużo, nawet basu.
5) Planujesz rozbudowę instalacji do kinowej, np. 5.1 skoro chcesz suba? Jeśli tak to powinieneś szukać nie amplitunera stereo tylko kinowego.
6) Jeśli nie to sub jest Ci nie potrzebny, chyba że lubisz nadmiar basu. Ostatecznie sub można zastosować do wspomagania monitorków, ale raczej nie do dużych podłogówek, i powinien to być raczej sub konstrukcji zamkniętej, nie typowy kinowy z bas reflexem. Takie są szybsze i nie ciągną basu, nie zamulają. Jeśli do dużych podłogówek planujesz suba tylko do muzyki to przedobrzysz, nawet w hip-hopie
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
W sumie jestem ciekaw jak graja Concept 8. Słyszałem mniejsze 6-stki i one faktycznie nie grzeszyły basem. Ale Concept 8 to już znacznie większa kolumna.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kiedyś słyszałem kilka lat temu w MM, ale wspomagali je właśnie subem :D NIe dało się tego słuchać, bas się rozlewał wszędzie - a feeee ;)
Po wyłączeniu grały takim samym charakterem jak, ale wiadomo jak to słuchać w MM ;)
Nie pamiętam do czego to nawet było podłączone.
 
Ostatnia edycja:

Jaren30

Member
ad1.muzyka różna, elektroniczna ale i również instrumentalna.
ad2.2100
ad3.chciałbym w przyszłości wspomóc sie subem jeśli zajdzie taka potrzeba nie odsłuchiwałem tych kolumn i chciałbym sie zabezpieczyć wyjściem pod sub.
ad4.szukam amplitunera stereo
ad5 nie planuje rozbudowy do kina 5.1 odsłyłam do ad3.
ad6....

Moją uwagę zwrócił ampek yamahy rs-500 ,pasuje mi brzmienie yamahy gdyz 7 lat słuchałem pianocrafta e-810 wspomaganym subem yst-sw030.
Druga opcja Marantz pm-5004 pm-6004 ale to juz wzmak stereo bez wyjscia na sub.
 
Ostatnia edycja:
Przez około 2 lata użytkowałem cały zestaw dali concept oparty właśnie na concept 8. Podłączone to było pod denona 1804 (starocie) a następnie z Harmanem avr355. Nie wiem czy w tym przedziale cenowym coś gra lepiej bo nie miałem okazji zbyt wielu zestawów słuchać, mam tutaj na myśli oczywiście słuchanie w warunkach domowych, bo odsłuchy w tak zacnym sklepie jak MM to raczej słaba podstawa do oceny brzmienia. Sorki krzysztofradio ale przez dwa lata nie usłyszałem z tych kolumn łagodnego, zrównoważonego charakteru.
Jaren30, te kolumny będą bardzo dobre do Twojej muzyki, basu maja tyle że ja nawet nie korzystałem z suba słuchając muzyki, natomiast największą porażką tego zestawu jest bez wątpienia sub concept, mega porażka
 

Jaren30

Member
Marcin 80, czyli subwoofera nie bede potrzebował do muzyki?wiem ze to budżetowa seria Dali jak wrażenia odsłuchowe?byłeś z nich zadowolony? Swego czasu były sprzedawane w zestawie z marantz pm6003 bodajże, moze w tym kierunku iść, NADa tez biorę pod uwage ale zaznaczam ze nie jestem audiofilem.

Jestem ciekaw jak gra ten hk3770 ,nie moge znaleźć zadnych informacji na jego temat testów itd, a o odsłuchu też nie ma mowy.
 
Ostatnia edycja:
Ja nie potrzebowałem suba a słucham muzyki od trance po rock na muzyce poważnej kończywszy. Byłem bardzo zadowolony ale uzbierałem pare groszy i przyszedł czas na zmiane, suba bedziesz potrzebował do kina ale tutaj akurat kupiłbym coś w obudowie otwartej. Ja na dzień dzisiajszy do tych dali podpiął bym właśnie albo marantza albo harmana. Nad'a nie słuchałem także nie wypowiem się
 

Jaren30

Member
jakie marantza masz na myśli i jakiego harmana?, myslałem tez o yamaszce rs-500, 7 lat miałem yamahe pianocrafta i byłem mega zadowolony.
 
Ja słuchałem swojego czasu wzmaka pm 6005 i byłem mega zadowolony a aktualnie użytkuję ampli sr7007 i jestem bardzo zadowlony, kiedyś słuchałem jakieś yamahy i to nie jest moja bajka, mało basu i krzykliwa góra pasma także jak widzisz ciężko jednoznacznie wskazać
 

Jaren30

Member
myślisz ze harman hk3770 dobrze sie zgra z tymi conceptami,zależy mi na , nisko schodzącym basie , ale też sterylności srednich i wysokich , a harmany z tego co wiem są nieco ciepłe, jak uwazasz?
nie mam gdzie odsłuchac u mnie w mieście jest tragedia, a w MM dwa ampki na krzyz stoja a reszta to plastikowe kina domowe.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ładnie wykonany. Gra bardziej średnicą, ciepło. Mogłoby być w sumie trochę więcej wysokich. Dobrze się zgra z jaśniej grającymi kolumnami.
 
Do góry